Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Drozdowo... żyje czy nie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Browar Drozdowo... żyje czy nie?

    jak w temacie.
    gdzieś w jakimś zestawieniu polskich browarów z 2001 r. odnalazłem tenże przypadek. browar funkcjonuje jeszcze? sądząc po Piwo-Konkretnie, to co najmniej ukrywa się ze swoim piwem. jak ktoś ma jakieś informacje na ten temat, niech tu wrzuci. miejscowość znajduje się koło Łomży.

    puk puk, może Kemp coś wie?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    uprzejmie informuję iż browar w Drozdowie nie zyje
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #3
      A kto go zabił??

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        ten sam/a co pozostałe browary
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          Temat Drozdowa powinien już znaleźć się w dziale - Historia. Miałem możliwość śledzić jego rozwój i upadek. Powstał w miejscowości o sporych piwnych tradycjach, jednak nie na miejscu dawnego browaru Lutosławskich, z którego zostały tylko piwnice.
          Zaczęli od dość cienkiego jasnego (11,7), potem podwyższyli na 12,5. Z czasem zaczęli produkować interesujące piwcia: Dubeltowe (14), najpierw bursztynowe, potem ciemniejsze, Biesiadne (15 ?) jasne podwójne, smakowite Wyborne (13), zaś na koniec ciemne Marcowe (17) oraz na krótko przed zgonem Wiśniowe (14?). Były to piwa niepasteryzowane, gdy świeże - b. dobre. Niestety, robione były na lokalny rynek, w Łomży bywało, dość rzadko w Białymstoku. Od kilku lat nie działa, słyszałem mniej więcej rok temu, że ktoś chciał wznowić produkcję, ale nic więcej nie wiem.

          Comment

          • daneczka
            Junior
            • 08-2009
            • 4

            #6
            browar Drozdowo

            Moim zdaniem browar Drozdowo ruszył z produkcją piwa niepasteryzowanego gdy rynek nie był na to gotowy . Od pośredników (hurtowni) i detalistów zależało w dużej mierze kiedy dotrze świeży produkt (a tylko taki wyjeżdżał z browaru) do potencjalnego nabywcy .
            Urządzenia browaru zostały sprzedane przez Syndyka Masy Upadłości za wschodnią granicę, a budynki nabył od tegoż miejscowy rolnik .
            Pozostał smutek i żal , bo piwo było wyborne nie tylko z nazwy .

            Comment

            • Kemp
              Senior
              • 03-2002
              • 357

              #7
              Piwo do wybornych raczej nie należało. Natomiast browar "zabiło" podejście właściciela min. do higieny.
              Warto dodać, że z tradycją browaru należącego do rodziny Lutosławskich, łączyła tylko miejscowość.
              Kemp

              Comment

              • daneczka
                Junior
                • 08-2009
                • 4

                #8
                browar Drozdowo

                Miałam przyjemność zwiedzać browar w Drozdowie i Łomży dlatego nie zgadzam się z Twoją opinią o podejściu właściciela . W czasach gdy Lomża miała stare , nieco zmurszałe , urządzenia browar w Drozdowie miał urządzenia nowoczesne , wysokiej klasy . Odwiedzało go wiele wycieczek zwykłych ludzi jak i prominentów .Jeszcze jedna wazna moim zdaniem uwaga : od kilku już lat skończyło się w Polsce rzemiosło " w stodole" i duża ilość kontroli zakładów produkujących tzw.spożywkę wygląda lepiej niż niektóre mieszkania .Pozdrawiam))

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10836

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika daneczka Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...)od kilku już lat skończyło się w Polsce rzemiosło " w stodole" (...)
                  Z twojego tekstu wynika, że nigdy nie byłaś w browarze EDI w Nowej Wsi.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Kemp
                    Senior
                    • 03-2002
                    • 357

                    #10
                    Nie będę kontynuował tej polemiki na forum, aby nie bić piany. Orientuję się w tym temacie całkiem dobrze. A może koleżanka wypełniła by swój profil?
                    Kemp

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10737

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                      Z twojego tekstu wynika, że nigdy nie byłaś w browarze EDI w Nowej Wsi.
                      w EDIm to nie rzemiosło w "stodole" tylko w garażu
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        #12
                        Mnie się wydaje, że koledze chodziło o to, że nie da się robić legalnej spożywki bez odpowiedniego podejścia do higieny.
                        A browar Edi (byłem we wtorek) nie jest ani stodołą, ani garażem, tylko małym browarem postawionym metodą gospodarczą
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • daneczka
                          Junior
                          • 08-2009
                          • 4

                          #13
                          browar

                          Wszystko wskazuje na to , że zostałam żle zrozumiana . Powołując porównanie do rzemiosła w stodole nie myślałam o browarach lecz o BARDZO DAWNYCH czasach kiedy to można było robić byle co i byle gdzie . Spożywka , bo do takich zalicza się również browary,ma wysokie progi do pokonania .Urządzenia do mini browarów były wykonywane z blach nierdzewnych . Przypuszczam ,że Edi posiada właśnie taką linię produkcyjną . W Polsce byłam kilka lat temu i niestety nie mogę oceniać rzeczy , których nie widzę . Uważam jednak , ,ze opinia jednego z forumowiczów o właścicielu browaru w Drozdowie jest mocno przesadzona . Poczyniłam już pierwsze kroki do zdobycia dokładnych materiałów o browarze w Antonowie i Drozdowie .

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10737

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika daneczka Wyświetlenie odpowiedzi
                            .Urządzenia do mini browarów były wykonywane z blach nierdzewnych . Przypuszczam ,że Edi posiada właśnie taką linię produkcyjną .
                            raczej linia produkcyjna rodem z mleczarni
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • daneczka
                              Junior
                              • 08-2009
                              • 4

                              #15
                              browar

                              w takim przypadku to i w głębokim lesie zainstalowana

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎