Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Pilsener Strong Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Van Pur, Pilsener Strong Beer

    Piwo jasne mocne, o zawartości alkoholu do 7% objętości, ekstraktu 15% wagowo. Opakowanie identyczne (szata graficzna etykiet też taka sama) jak w przypadku słabszej wersji.

    Kolor - bursztynowy, zapach - owocowo-chmielowy, piana - słaba, szybko zanikająca, smak - przyjemna dla podniebienia goryczka, w ogóle nie czuć alkoholu.

    Interesujące piwo - coś pośredniego między lekkim a mocnym.

    Czwórkę można wystawić (skala ocen 2 - 5).

    PS.
    Zastanawia pewna niekonsekwencja w nazewnictwie dwóch bratnich piw PILSENER Van Pur. Jedno zawiera podtytuł po niemiecku (Feinherb Brauart), drugie po angielsku (Strong Beer).
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    #2
    Browary Warszawskie, Pilsener (Strong Beer)

    Nie znalazłem dotychczas opisu tego piwa. Produkcja z Warszawy ( Grzybowska 58), Brau Union Polska.
    Piwo ma kolor bursztynowy, piana znika szybko tak jak w piwach mocnych, przebija smak alkoholowy - słodkawy posmak. Słabo gazowane. Alk. 6,8 %, e.v. - 14 st. za 1,85 zł ( Real) , butelka bezzwrotna. Ocena 3. Nastawione na dużą sprzedaż.

    Comment

    • Cezar
      Senior
      • 05-2001
      • 1349

      #3
      Ja myślę, że jest to mniej więcej to samo piwo, które już od dawna robi Van Pur (z tej samej grupy Brau Union), aczkolwiek tamto było ciut mocniejsze (patrz dyskusja).

      Comment

      • Krzysztof
        Senior
        • 04-2001
        • 1689

        #4
        Adres

        Na etykiecie jest umieszczony tylko adres siedziby Firmy. Nie zmienia to faktu że piwo jest robione tam gdzie było dawniej.
        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
        www.twojmalybrowar.pl

        Comment

        • szostak
          Gość
          • 02-2002
          • 1176

          #5
          Nie spotkałem jeszcze piwa robionego dla hgipermarketu, które byłoby dobre. To też nie jest zbyt specjalne, co nie zmienia faktu, że wypic się je da.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Opakowanie nawet nie takie złe jak na możliwości Van Pura. Przynajmniej niczego nie udaje, jak Edelmeister czy Zlaty Hrad.
            Kolor bardzo ładny, bursztynowy.
            Zapach wyraźny, słodowy, z jakąś taką alkoholową nutką.
            Piana średnia, ale nie opada za szybko i zostaje ładna kołderka.
            Nagazowanie trochę za słabe.
            W smaku czuć wyraźną słodowość i słodycz, a poza tym w sumie niewiele. Pojawia się leciutka goryczka, nawet trochę nieprzyjemna, ale na szczęście nie zostaje po niej żaden paskudny posmaczek. W smaku piwo jest ciężkie i wyczuwa się jego moc. Raczej nie do powtórzenia, choć pite bez żadnych nieprzyjemnych odczuć.

            Moja ocena: [3.25]

            Comment

            • Aldach
              Senior
              • 07-2003
              • 1269

              #7
              Kolor ciemnobursztynowy, piana drobnoziarnista obfita, po niedługim czasie zistaje niestety tylko w charakterze obrączki wokół szklanki. Nasycenie niewielkie. Zapach niezbyt miły, a przede wszystkim krótkotrwały (może zresztą i lepiej). Smak lekko słodkawy - może i byłby do przyjęcia gdyby nie bardzo wyraźny posmak alkoholu dominujący w tym piwie. Brzydka etykieta , ale tu na plus trzeba zapisać podanie zawartości ekstraktu, co ostatnio jest coraz mniej powszechne. Ogólnie - piwo na jeden raz.

              Moja ocena: [2.8]

              Comment

              • rotmistrz
                Senior
                • 06-2005
                • 469

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztynowy, klarowny [3]
                Piana: drobno ziarnista, biala, po opadnięciu został kożuszek szczelnie pokrywający lico piwa, słychać było przyjemne dla ucha strzelanie pianki [4]
                Zapach: slodowo-chmielowy, wyrazisty, [3]
                Smak: lekkko slodkie, goryczka łagodnie rozpływa sie w ustach nie drażni trochę za słaba jak na stronga [3]
                Wysycenie: bardzo słabe, ledwie widoczne [2]
                Opakowanie: informacje o piwie nie pełne brak ekstraktu, baraw puszki za ciemna, slabo widoczne litery na czerwonym tle [2.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.025]

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ładny, herbaciano-miedziany, klarowny, chociaż jak się przyjrzeć to cośtam w środku pływa. [4.5]
                  Piana: Ciężko ją uzyskać, a jak już się uda, to bąble momentalnie rosną i rozbijają pianę, która redukuje się do kożuszka. Pozostawia słabe zacieki na szkle. [2.5]
                  Zapach: Całkiem przyjemny, słodowy, słodki, może nawet nieco owocowy, ale trąca charakterystczną "taniością". Średniointensywny, nie czuć alkoholu. [4]
                  Smak: Smaczny strong. Nie ma nahalnej słodkości, choć trochę słodyczy w nim jest, ale szybko jest ona zastępowana przez przyjemną, trochę jakby paloną goryczkę. Nie wiem skąd ona się wzięła bo to piwo jest zbyt tanie żeby można było podejrzewać je o zawartość słodów palonych, ale takie odniosłem wrażenie. Piwo jest treściwe tak jak należy, nie wyczuwam w nim ani nieprzyjemnego smaku alkoholu, ani jakiejś jawnej sztuczności. Przypadło mi do gustu - spore zaskoczenie. [4]
                  Wysycenie: Nie mam żadnych zarzutów, bąbelki musują na języku delikatnie, potęgując wrażenia smakowe. [5]
                  Opakowanie: Czarna pucha z oszczędnym, ascetycznym wzorem. Będzie widoczna na zdjęciu poniżej. Ekstraktu nie podano. Szkoda, bo gdybym nie był ryzykanckim testerem każdego możliwego piwa, jakie wpadnie mi w łapy, to stwierdziłbym, że to tani mózgotrzep dla amatorów kończenia dnia na czterech nogach. A tu prosze ile walorów smakowych! [1.5]
                  Uwagi: Van Pur, niegdyś synonim najgorszych piw, po raz kolejny mnie zaskoczył. To piwo mało, że jest wypijalne, to nawet jest smaczne. Po raz kolejny się przekonałem, aby nie oceniać wnętrza po opakowaniu, bo można się zdziwić. Należy jeszcze dodać, że piwo jest oczywiście dla fanów gatunku, bo jak ktoś nie lubi strongów to nie ma zmiłuj, po tym piwie nie polubi.

                  Moja ocena: [3.8]
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Gwoli uzupełnienia powyższych wywodów:
                    Attached Files
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #11
                      Przepraszam, ale czy nie jest to przypadkiem to samo piwo co Karpackie mocne, tylko w innym opakowaniu?
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • celtyk87
                        Senior
                        • 11-2008
                        • 208

                        #12
                        Nie raczej vip. Karpackie ma bardziej wyrazisty i pełny smak.

                        Comment

                        • MlodyPiwosz
                          Member
                          • 04-2012
                          • 73

                          #13
                          Miałem okazję pić je jakiś czas temu . Gdy jest dobrze schłodzone ma fajny słodowo-chmielowy smak który jest fajnie skomponowany z lekko owocowym zapaszkiem . Piana bardzo nikła , po wlaniu szybko znika pozostawiając mały kożuszek. Wysycenie odpowiednie , nie za duże nie za małe . Opakowanie może powiedzieć nam ze mamy do czynienia z jakimś piwem które jest przeznaczone wyłącznie po to aby się nieźle nawalić, a tu jest inaczej. W tym przypadku jest to naprawdę sympatyczny browarek który może zasmakować . Pozdrawiam

                          Comment

                          • AaLeX
                            Senior
                            • 07-2011
                            • 569

                            #14
                            Puszka jak na fotografii użytkownika wrednyhawran, tylko że na spodzie widnieje 7% zamiast 6,8%. Kod LA co daje nam Łomżę. Piwo o bursztynowej barwie, niezłej pianie, w smaku wyraźny słód w delikatną, minimalną w tle goryczką. Kupione za 2,20zł w Auchan. Nie przepadam za mocnymi piwami ale wg mnie parametry i jakość dobra, jak za takie pieniądze. Warte spróbowania.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎