Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Risfactor Double Barrel Aged

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Browar na Jurze, [Pinta] Risfactor Double Barrel Aged

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Niska, szybko opada, zostawiając trwały, cienki pierścień - jak na te parametry w porządku. Leciutki, ale przyzwoity lacing. [4]
    Zapach: Bourbon, kawa, czekolada, może odrobina karmelu, trochę farby olejnej. [4]
    Smak: Gorzka czekolada(min. 80%), mniej kawa, beczka umiarkowanie, wyraźny alkohol - taki właśnie bourbonowo-rumowy, żadnych fuzli, ciężkie, oleiste, bardzo pełne, dość słodkie*, średnio-wysoka goryczka palonych słodów. Tutaj aldehyd octowy słabiej niż w aromacie, ale jeszcze odrobinę go jest. [4.5]
    Wysycenie: Niskie - dobrze pasuje. [5]
    Opakowanie: Wzorowo - ładna i czytelna etykieta, komplet informacji, wszystko zapakowane w eleganckie pudełko. [5]
    Uwagi: *na tyle, żeby po kilkunastu sekundach mieć kwaśny posmak w ustach albo po prostu mnie zgaga zaczyna atakować.

    Bardzo fajne i złożone piwo, jedno z lepszych jakie piłem. Chciałem je ocenić wyżej(głównie za zapach), ale jest jeszcze nieco za młode, bo reszta jest bez zarzutu. Jeśli ktoś ma tylko jedną sztukę, to radzę potrzymać przynajmniej ze dwa miesiące. Warka do 16.02.2020.

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny, nieprzenikniony [5]
      Piana: beżowa z drobniutkich pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni. [4.5]
      Zapach: z butelki beczki, nuty szlachetnych alkoholi: bourbon/rum, dalej czekolada i likier czekoladowy. W szkle intensywnie i gęsto. Czekolada i likier kawowy a zaraz za tym nuty drewna i bourbon/rum. Jest też trochę karmelu, trufli, kokosu i wanilii ale też i alkoholu. [5]
      Smak: bardzo gęste, oleiste. Ponownie czekolada z nutą kawy aż po kakao. Wanilia i samo drewno z dodatkiem alkoholowych nut bourbona i rumu. Z czasem piwo staje się bardziej wytrawne, alkohol wyczuwalny poprzez lekkie szczypanie w jamie gębowej i rozgrzewanie. Goryczka niezbyt intensywna, palona i alkoholowa głównie. [4]
      Wysycenie: pomiędzy niskim a średnim. [4.5]
      Opakowanie: Idealnie w styl, b.dobre info z tyłu [5]
      Uwagi: Potężny, całkiem pijalny RIS. Genialny aromat, w smaku drażni jednak nuta alkoholowa.

      Moja ocena: [4.525]

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎