Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Barley Wine

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Fortuna, Komes Barley Wine

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Z drobnych notatek:
    Zapach owoce/suszone owoce, trochę karmelu - przyjemny
    Smakowo owocowy, słodki, słodowy, karmel, ciężki, alkoholowy(ale nie aż tak jak Komes RIS).
    Nisko wysycony

    Chyba niezbyt złożony, ale przyjemny. Cenowo przyzwoity, więc kupiłem kilka butelek na leżak.

    Comment

    • michael50
      Senior
      • 06-2013
      • 325

      #3
      Mocne piwo, nie do wypicia ot, tak sobie, i na raz. W końcu to 12% alkoholu. Ogólnie, wypiłem je do spółki, pół na pół z dziewczyną i chyba to było trafne rozwiązanie. Jak dla mnie, chyba jednak moc była zbyt duża, podczas konsumpcji kojarzyło mi się z winem, no i procenty nie były specjalnie mocno schowane, co z kolei powodowało, że dominowały nad całą resztą. Ta reszta w tle sprawiała wrażenie ładnie zbilansowanej i starannie dobranej, lecz pozostawała jedynie tłem.
      Nie podeszło mi te piwo specjalnie, ale może to po prostu nie moje piwne okolice.

      Comment

      • Lhunbleidd
        Senior
        • 06-2014
        • 196

        #4
        To jeszcze się przyznajcie gdzie kupiliście? W specjalistyku czy może są w jakiejś sieci?

        Comment

        • kaczka116
          Senior
          • 10-2015
          • 1350

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lhunbleidd Wyświetlenie odpowiedzi
          To jeszcze się przyznajcie gdzie kupiliście? W specjalistyku czy może są w jakiejś sieci?
          Carrefour ma w ofercie i to taniej niz specjalistyk

          Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
          Nie mów hop zanim nie nachmielisz
          Untappd

          Comment

          • Lhunbleidd
            Senior
            • 06-2014
            • 196

            #6
            No podjechałem specjalnie do Carrefoura i gdzie tam. Zwykła oferta komesów. W specjalistyku takoż nie było, ale chociaż Miłosław Black IPA trafiłem. No szkoda, napaliłem się.

            Comment

            • kaczka116
              Senior
              • 10-2015
              • 1350

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lhunbleidd Wyświetlenie odpowiedzi
              No podjechałem specjalnie do Carrefoura i gdzie tam. Zwykła oferta komesów. W specjalistyku takoż nie było, ale chociaż Miłosław Black IPA trafiłem. No szkoda, napaliłem się.
              Moze jeszcze nie w kazdym specjalistyku i Kerfie

              Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
              Nie mów hop zanim nie nachmielisz
              Untappd

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                W specjalistyku za 7,80zł, ale nie rozglądałem się za nim specjalnie.

                Comment

                • kaczka116
                  Senior
                  • 10-2015
                  • 1350

                  #9
                  W kerfie 6,99zl

                  Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
                  Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                  Untappd

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2291

                    #10
                    Przeciwnik wagi ciężkiej. Od święta można, ale w połowie butelki mnie zalepił.
                    Ta kontra owocowości, gorzkiej czekolady jest zbyt delikatna, żeby zrównoważyć ten atak słodyczy.
                    Kupione w Piwodawcy za 8,90 zł.

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: miedziany, lekko zamglony [4.5]
                      Piana: écru początkowo obfita, opadła do minimalnej warstwy na powierzchni. [3.5]
                      Zapach: z butelki słodkawy: dominował karmelek, landrynki. W szkle doszły rodzynki, czerwone owoce, toffi i biszkopt plus wyraźny alkohol: likier i nuta alkoholowa. Nad tym unosi się chmiel w nucie ziołowej i cytrusowej. [4]
                      Smak: zdominowany jest przez słodsze nuty słodu. Wyraźne są nuty karmelkowe, rodzynki i suszone owoce, landrynek (nieznacznie). Wyraźna jest alkoholowość, poprzez efekt rozgrzewania i pikantności. Z kolejnymi łykami wchodzi goryczka ziołowo-cytrusowa. [3.5]
                      Wysycenie: w granicach średniego - optymalne [4]
                      Opakowanie: bardzo proste ale czytelne [3]
                      Uwagi: Największym mankamentem piwa jest momentami piekąca alkoholowość. Całkiem przyjemny aromat równoważy mankamenty smaku.

                      Moja ocena: [3.725]

                      Comment

                      • Rogerson
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 421

                        #12
                        Bardzo udany BW, mocno w stylu, bez jakiś tam zupelnie niepotrzebnych dodatków w typie amerykańskich chmielów, które zmieniają profil piwa w IIPA.

                        Alkohol faktycznie jest obecny, mocno rozgrzewa ale to w końcu 12 procent, więc nie żarty. Leżak powinien zrobić swoje i będzie świetne piwo za śmieszne pieniądze - w sumie to już teraz jest bardzo dobre.

                        Pić powoli, bo moje pierwsze podejście na szybko, raczej źle się skończyło

                        Comment

                        • Lhunbleidd
                          Senior
                          • 06-2014
                          • 196

                          #13
                          Też udało mi się skosztować. No i faktycznie dobry BW, faktycznie moc obalającą ma i faktycznie jedna butelka na dwie osoby to optimum. Z kronikarskiego obowiązku - mojej żonie tez smakowało.
                          Karmel i suszone owoce tak w zapachu jak i smaku. Jest ciasteczko. IMO czuć tez trochę diacetyl, który absolutnie nie przeszkadza. Jest alkoholowe ale nie otrząsa

                          Powtórka degustacji nastąpi na 100%.

                          Comment

                          • Pinio74
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 3881

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładny ciemno miedziany, lekko zamglony [4.5]
                            Piana: Piwo nalewane prosto z góry tworzy wysoką, średniopęcherzykowatą pianę, która jest średnio trwała i dość szybko redukuje się do około 0,5 cm kożuszka. [3.5]
                            Zapach: W aromacie na pierwszy plan wysuwa się likier wiśniowy, do tego karmel i ciasteczka z dżemem, rodzynki, jest dość delikatnie, ale raczej słodko. [4]
                            Smak: Tutaj słodycz już zdecydowana, miód, lekko przypalony karmel, gruszka w spirytusie, goryczka delikatna, trochę taki przypalony biszkopt, trochę tanin. Jestem zdziwiony, ale alkohol wcale nie wysuwa się na pierwszy plan. Gdzie jest te 12%??? Byłoby lepiej, ale nawet dla mnie delikatnie zbyt słodko. [4]
                            Wysycenie: Niskie, odpowiednie do stylu. [4.5]
                            Opakowanie: Etykieta charakterystyczna dla serii komes, firmowy kapsel. [4.5]
                            Uwagi: Jak dla mnie bardzo fajny barley wine, może odrobinę za słodki, ale wolę takie piwo, niż przechmielone amerykańcami, które byłoby w rezultacie kolejnym DIPA. Zakupione w Winotece Płockiej na ul. Kolegialnej.

                            Moja ocena: [4.025]
                            BIRRARE HUMANUM EST

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #15
                              Dobre, gładkie i nieco zabójcze piwo. Pije się jakby bez konsekwencji, ale co ma wisieć...
                              Jeszcze powrócę.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎