Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Palatum, Or

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Palatum, Or

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Nasycony złoty, mętny. Nawet cieeeemnozłoty. [4]
    Piana: Kremowa, bardzo drobna, najpierw bardzo wysoka, potem znacząco opada, lecz długo się utrzymuje. [4.5]
    Zapach: Słód, karmel i... delikatna wędzonka. [3.5]
    Smak: Specyficzny. Zza słodu i ciężkiej, koźlakowej orzechowości wychodzi lekko mdława wędzonka, taka trochę... kojarzy mi się z wędzonym serkiem topionym . Są też jakieś owoce - gruszki? [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Fioletowa, elegancka eta z kozłem (Matołek?), palącym fajkę. Dowcipny motyw. Nazwa też dowcipna, ale... Nie mógłby się nazywać PALATUMATOR? . [4.5]
    Uwagi: Koźlaki bardzo lubię, zwłaszcza jesienią (całkiem, jak wiadoma Zuzanna kasztany... ).Wędzonki też.
    To piwo nie do końca wpisuje się w moje oczekiwania rauchbockowe, ale i tak jest godne szacunku.

    Moja ocena: [3.9]

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Piłem lane i opis w części sensorycznej wziąłbym od Pancernika, tyle, że z ocen ująłbym 0,5 punktu. Wyszłoby 3 za aromat i 3,5 za smak. Niestety rozczarowanie.

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztyn, lekko zmętniony [4]
        Piana: Średnio obfita, średnie pęcherzyki, biała, mało trwała., praktycznie nie klei się do szkła. [3]
        Zapach: Zdominowany przez DMS(kukurydza z puszki, gotowane warzywa), pod tym lekka wędzonka, przejrzałe owoce. [1.5]
        Smak: Jakby gotowane warzywa, drożdże, lekko dojrzałe owoce - wyraźniej jabłko, mało wędzonki, lekko ściągające. [2]
        Wysycenie: Niewysokie - w porządku. [4]
        Opakowanie: Etykieta całkiem przyjemna w dotyku, graficznie przeciętna, czytelna, mało informacji. [2.5]
        Uwagi: Mocno wadliwe piwo, po kilku łykach darowałem sobie resztę. Warka do 31.01.2018.

        Moja ocena: [2.15]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎