Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mazurski, Mazurskie India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Mazurski, Mazurskie India Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy w stronę miedzi, pięknie opalizuje, ale piwo jest trochę za ciemne. [4]
    Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, trwała, zdobi szkło, mogłaby być wyższa. [4]
    Zapach: Dużo słodkich owoców tropikalnych, polne kwiaty, następnie cytrusy i zboże. Bardzo naturalne i świeże aromaty, choć niezbyt intensywne. [4]
    Smak: Mało słodu, niska pełnia, goryczka średnia w stronę wysokiej o charakterze cytrusów i pestek, nie zalega. Końcówka trochę wodnista, ale goryczka pozostaje do końca. [4]
    Wysycenie: W sam raz, przyjemnie orzeźwia bez zbędnego bekania. [4.5]
    Opakowanie: Na etykiecie balony, pewnie chodzi o coroczne Mazurskie Zawody Balonowe, którego prezydent Ełku jest wielkim fanem. Wykonanie nie powala. Pełny skład, brak IBU ( konkretnego, bo jest podane w postaci czterech kółek na pięć). [3.5]
    Uwagi: Bardzo smaczne piwo, ale rewelacji nie ma i brakuje mi trochę podbudowy słodowej. Na szczęście podanego w składzie słodu karmelowego nie odczuwam i jego mi nie brakuje. Piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane, chmiele to: Galaxy, Mosaic, Amarillo i Cascade. Warka do 10.12.2017.

    Moja ocena: [4]
    Attached Files
    Last edited by DariuszSawicki; 13-10-2017, 18:50.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Warka do 15.02.2018 chyba jeszcze lepsza. W tej chwili to najlepsze moim zdaniem piwo z tego browaru.
      Zapach podobny jak opisywałem wcześniej, ale bardziej intensywny.
      W smaku goryczka odrobinę większa i już bez odczucia wodnistości. Więcej słodu oraz zboża i ogólne wrażenie czegoś bardzo naturalnego.

      A tak wygląda reklama piwa
      https://www.youtube.com/watch?v=bjhKM-V3CPs

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: pomarańcz z lekkim koniakowym refleksem [4.5]
        Piana: mocne ecru, drobna, zwarta, utrzymuje się do samego końca, zostaje w szkle gdyż już piwo wypite [4.5]
        Zapach: leciutki, miły, cytrusowo-chmielowy [3.5]
        Smak: pełne treściwe, goryczka dobrze wyczuwalna, mocna ale nie dominująca, w ślad za nią owocowe akcenty z cytrusowymi posmakami, momentami skórka pomarańczy, całość wieńczy solidna baza słodowa, wszystkie smaki świetnie zbalansowane, nic się nie wybija, są zrównoważone przez co gama smaków gwarantowana [5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: etykieta zbyt prosta, zbyt kolorowa, znika na półce pomiędzy innymi piwami, firmowy kapsel [4]
        Uwagi: Mało klasycznych IPA tak mi smakuje, wreszcie jest taka, która nie jest samą goryczą zabijająca kubki smakowe ale dająca prawdziwą przyjemność kosztowania gatunku, na pewno czołówka gatunku w kraju

        Moja ocena: [4.35]
        Attached Files
        Last edited by becik; 22-12-2017, 22:32.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Klarowny, jasny bursztyn. [5]
          Piana: Średnio obfita, drobne pęcherzyki, jasnobeżowa, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [4]
          Zapach: Dość intensywny, przyjemny, słodki, tropikalne owoce, cytrusy, karmel. [4]
          Smak: Głównie cytrusowy i owocowy, lekko kwiatowy, odrobinę ziemisty, nieco karmelu, słodkawe, goryczka średnio-wysoka(wyraźnie od Galaxy) - cytrusowo-ziołowa, minimalnie zalegająca, średnia pełnia. [4]
          Wysycenie: Średnio-niskie(bliżej niskiego) - dobrze pasuje. [4.5]
          Opakowanie: Ładna graficznie etykieta, mi akurat się podoba to, że jest kolorowa, ładny kapselek, komplet informacji. [4.5]
          Uwagi: Smaczne IPA, fajna kompozycja chmieli, całość dobrze zbalansowana. Warto brać póki świeże. Warka do 15.02.2018.

          Moja ocena: [4.1]

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
            ... brak IBU ( konkretnego, bo jest podane w postaci czterech kółek na pięć)...
            Od około jakiegoś roku już się nie podaje IBU liczbowo.
            Dla jednych wyznacznik rewolucji, dla innych – wielka ściema. Z kolei dla IJHARS – kolejna okazja, by dowalić komuś karę. I co my w końcu mamy z nim zrobić? Z IBU jak z seksem – ciągle sprzedaje. Możecie słuchać opinii zblazowanych geeków, że na nich napis „100 IBU” na butelce czy tablicy w mutlitapie nie robi już żadnego wrażenia, ale z rozmów z zaprzyjaźnionymi sprzedawcami i barmanami wiem, że cyferki ciągle działają na wyobraźnię. Cóż,…

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9731

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. [4]
              Piana: Białokremowa, bardzo drobna, średniowysoka i trwała. [3.5]
              Zapach: Słód, karmel, owoce, delikatne orzechy... Bardzo sympatyczny. [4]
              Smak: Tło słodowe, lekkie cytrusy, w typie raczej pestek grejpfruta, ale na pierwszym planie dość konkretna goryczka, lekko oleista. [4]
              Wysycenie: Średniowysokie. [4]
              Opakowanie: Nowy styl browaru, sensowna promocja regionu, tym razem w tonacji zimowo-bojerowej... Kapsel browaru. [4]
              Uwagi: Nie będę montował hymnów pochwalnych, jak przedpiszcy, ale piwo jest naprawdę w porządku, oczywiście, jeśli ktoś lubi IP-y...

              Moja ocena: [3.95]

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4552

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, piwo lekko mętne. [4]
                Piana: Niedużo jej, max 1,5 cm ale gęsta o drobnych oczkach. Po łyku został cienki kożuszek ale ładnie ściele się na szkle zaznaczając kręgi. [3.5]
                Zapach: Piękny, bogaty bukiet słodowo-owocowy z lekka drożdżowością. [4.5]
                Smak: Wyraźna przyjemna goryczka, chmiele robią robotę. Słodowa baza, potem igły z rozgrzanego słońcem młodniaka, plus owocowa egzotyka w postaci dojrzałego mango i słodkiego czerwonego grejfruta. Bardzo treściwe i smaczne. [4.5]
                Wysycenie: Nie za wysokie, dobrze pasujące. [4.5]
                Opakowanie: Szklanka z firmowym logo i podkładka. [5]
                Uwagi: Próbowane 6.03.2018 w firmowym pubie browaru w Ełku.

                Moja ocena: [4.4]
                Last edited by dadek; 09-03-2018, 21:01.

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4552

                  #9
                  Tak wygląda:
                  Attached Files

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Z wielką przykrością stwierdzam, że piwo z mojego miasta zaliczyło wpadkę.
                    Zawsze mi smakowało, a tu pojawiła się warka 19.10.2019 z masakrującym karmelem, zarówno w zapachu jak i smaku. Tego nie da się pić, palony cukier wręcz mdli.
                    Mam nadzieję, że to wypadek przy pracy i następne warki będą takie jak zawsze, czyli żywiczne, owocowe i orzeźwiające.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoto-pomarańczowy, lekko zamglony [4.5]
                      Piana: Biała, drobna, wysoka, dość krótka [4]
                      Zapach: Delikatnie zaakcentowana słodowa podstawa, potem zioła, suszona trawa, orzechy, minimalny cytrus [3.5]
                      Smak: Wytrawne ale nie płytkie. Goryczka spora, ziołowa, długa i zalegająca [4]
                      Wysycenie: Średnie [4]
                      Opakowanie: Firmowy kapsel. Wzór na etykiecie kojarzy mi się z piwami Artezana [3.5]
                      Uwagi: Dobre ipa w klasycznej odsłonie. Zaskakujące rzadką na rynku wytrawnością i ziołowym profilem chmielowym. Bardzo pozytywne zaskoczenie za 6,5 zł
                      Warka 25/12/19

                      Moja ocena: [3.825]

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12171

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                        Z wielką przykrością stwierdzam, że piwo z mojego miasta zaliczyło wpadkę.
                        Zawsze mi smakowało, a tu pojawiła się warka 19.10.2019 z masakrującym karmelem, zarówno w zapachu jak i smaku. Tego nie da się pić, palony cukier wręcz mdli.
                        Mam nadzieję, że to wypadek przy pracy i następne warki będą takie jak zawsze, czyli żywiczne, owocowe i orzeźwiające.
                        No to chyba kolejna wpadka (kupione w Kauflandzie). W zapachu karmel z masłem. Słabe wysycenie i w związku z tym słaba też piana.

                        Widzę po zdjęciach, że chyba zasyp słodowy w poszczególnych piwach się zmienia. U mnie jak na zdjęciu Darka z 2017. Prawie jak red ejl. W smaku też - karmel, dżem owocowy. Goryczka umiarkowana, ale dość długa i jest to jedyny bardziej przyjemny element nieudanej warki.

                        Comment

                        • grodek
                          Senior
                          • 06-2015
                          • 527

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnozłoty, wpadający w bursztynowy, lekkie zmętnienie. [5]
                          Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, mało obfita, niewielka ilość utrzymywała się na powierzchni. [3.5]
                          Zapach: Cytrusowy, lekko owocowy i ziołowy, do tego nieco nut karmelowych. [3.5]
                          Smak: Średnio treściwe, sporo cytrusów, nuta ziołowa, lekkie owoce. Wyraźna, długo zalegająca goryczka, finisz lekko kwaskowaty. [3.5]
                          Wysycenie: Niskie. [3.5]
                          Opakowanie: Firmowy kapsel, brak dokładnego składu (nie podano użytych chmieli oraz drożdży). Etykieta ok, ale jednak trochę blada. [4]
                          Uwagi: Butelka o pojemności 0,5L, termin do 21.03.2021. Można wypić, ale nie jest to piwo do którego będę miał ochotę wrócić.

                          Moja ocena: [3.6]
                          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎