Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Muscovado

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Bojanowo, Muscovado

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • von_scheisse
    Senior
    • 02-2012
    • 488

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: W kieliszku czarne, nieprzejrzyste. Przy nalewaniu widać, że jest brązowe i dość klarowne. [4]
    Piana: Mizerna, nawet przy ostrym nalewaniu tworzy się bardzo niechętnie. Udało mi się zbudować niską pianę składającą się ze średnich i dużych pęcherzyków. [3.5]
    Zapach: Kakao, kakao i jeszcze raz kakao. I to bardzo intensywne. [3.5]
    Smak: Jest niestety słodko i to w taki dziwny sposób, jakby użyto słodziku. Z samego stoutu niewiele zostało. Podobnie jak w zapachu dominantą jest kakao. Goryczka niska. Po wypiciu połowy butelki Bojan Muscovado zaczyna mocno męczyć.  [3]
    Wysycenie: Niskie. [4.5]
    Opakowanie: Najmocniejszy element tego piwa. Na plus komplet informacji. [4.5]
    Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 17.04.2018

    Moja ocena: [3.425]
    Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
    http://www.chmielnik-jakubowy.pl
    https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardziej brunatny niż czarny. A pod światło to może nawet ciemnorubinowy. [3.5]
      Piana: Słaba, krótko się trzyma. Biorę poprawkę na to, że nisko wysycone. [3]
      Zapach: Ciekawy. Kakaowo-czekoladowo-miodowo-karmelowy. Może trochę orzechowy i rumowy. Słodki. Wiem, że w składzie cukier muscovado, więc zapewne stąd ten specyficzny aromat.
      Może lekko metaliczna nuta, ale raczej Magnum niż żelazo. [4]
      Smak: Jak dla mnie za słodko. Mało stoutowe mi się wydaje, w smaku poszło w taką przysłowiową Fortunę Czarną. I jednak lekko metaliczny posmak.
      Ok, pewnie znajdzie swoich zwolenników.
      Nie jest bardzo złe, ale piwo nie dla mnie. [3]
      Wysycenie: Niskie, bez zarzutu. [5]
      Opakowanie: Etykieta prosta, niezbyt wyszukana, ale informacji dużo. Tekst o winie, które ma mniej kalorii niż piwo, no powiedzmy, że... taki sobie. [4]
      Uwagi: 05/03/2018
      Piwo z dodatkiem cukru trzcinowego, więc mogłem się spodziewać, że będzie słodko. Nie mam pretensji , ale często nie będę wracał.

      Moja ocena: [3.525]

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemna wiśnia, mahoń, brąz [3.5]
        Piana: Drobna, niska, krótka [3.5]
        Zapach: Czekolada, kakao, delikatna palona nuta. Wszystko zdominowane jednak przez aromat syntetycznego kakałka dla dzieci [3.5]
        Smak: Dobrze dosłodzone kakałko, piwniczna, słodowa nuta. Goryczka średnia do wysokiej, długa, nieprzyjemna - sprawia wrażenie kompilacji chmielu i łuski [3.5]
        Wysycenie: Niewysokie, dobre [4]
        Opakowanie: Stonowana etykieta, minimalistyczna ale na tyle sugestywna, że "sprzedaje" zawartość. Kapsel firmowy [4]
        Uwagi: Tego jeszcze nie grali - piwnica i kakałko w jednym!
        W sumie to widziały gały co brały ale i tak nie do końca wierzyły, że to będzie górnofermentacyjne Czarne z Fortuny

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło widoczny rubinowy przebłysk. [4]
          Piana: Beżowa, drobnoziarnista, o wysokości poniżej średniej, niezbyt trwała, ładnie osadza się na szkle, utrzymuje się do końca picia. [3.5]
          Zapach: Słodkawy. Kakaowy, czekoladowy (skojarzenie z budyniem czekoladowym oraz piwem czekoladowym z Witnicy) z nutką paloną. [3.5]
          Smak: Słodkawy... kakaowy, czekoladowy, trochę karmelu z przypalnką i budyniu czekoladowego. Piwo o niskiej goryczce. [3.5]
          Wysycenie: Niskie, obecne do końca. [4.5]
          Opakowanie: Firmowe, etykiety całkiem niezłe, podany szczegółowy skład. Kapsel z Tenczynka. [4]
          Uwagi: Warka 5.03.2018/Z, wypite 7.03'18. Słodkie, ich MILK STOUT, bardziej przypadł mi do gustu. **286**

          Moja ocena: [3.6]

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
            Kapsel z Tenczynka.
            Chyba ten uniwersalny BRJ https://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=62006 ?

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemnorubinowy, klarowny [3]
              Piana: Średnioziarnista, szybko przepadła [2]
              Zapach: słodko. Na bazie ciemnych słodów czuć sporo lukru cukrowego, karmelu, kontrowana kawą zbożową i czekoladą oraz kakao. [3]
              Smak: Słodka kawa, czekolada mleczna i sam cukier. Z czasem konsumpcja staje się wyzwaniem i przymula organizm. [1.5]
              Wysycenie: Średnie [3]
              Opakowanie: Poprawna etykieta [3]
              Uwagi: Przesłodzony stout - porażka.

              Moja ocena: [2.3]

              Comment

              • kenny
                Senior
                • 04-2009
                • 712

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4]
                Piana: Średnia, średnio trwała. [3]
                Zapach: Kakao Nesquik, bardzo silny i charakterystyczny zapach. [3]
                Smak: Słodycz, karmel, nieprzefermentowany słód, kakao, silne nuty piwniczne, goryczka nieprzyjemna, "skarpetowa", średnia, dość długa. Wyraźne nuty piwniczne. [1.5]
                Wysycenie: Niskie. [4]
                Opakowanie: Wieje biedą, lubię minimalizm, ale nie w "budżetowej" formie. [2]
                Uwagi: Słabiutkie, smakuje jak niedofermentowany dunkel zmieszany z czeskim pilsem i szklanką kakao błyskawicznego... Szkoda czasu i pieniędzy na to piwo. Fortuna Czarne stoi ze dwa poziomy wyżej niż to "coś"...

                Moja ocena: [2.45]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎