Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, DC Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Jagiełło, DC Mocne

    Produkcja Browar Jagiełło w Chełmie, dla Delikatesów Centrum. Nabyte w Delikatesach Centrum w Rzeszowie. Butelka 0,5 l; alk. 7,0, ekstr. 14,2.

    Kolor jasno bursztynowy. Zapach słaby, lekko słodkawy, piana i gaz w polskiej normie - są i znikają dośc prędko. W smaku trudno było wyczuć coś szczególnego - trochę słodowej miękkości, trochę chmielowych aromatów, ale nie za wiele, trochę goryczki. W zasadzie było to dość dobre piwo. Na zachętę słabe 4.
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    #2
    DC Mocne

    DC Mocne otrzymałem od kolegi Mapajaka. Wielkie dzięki. Zacznę od piany która jest najsłabszym atutem tego piwa. Krótkotwała, zmyła się w około 1minutę. Barwa jak na mocne piwo przystało. Ciemno złocista. Zapach słodowo chmielowy. Najwiekszą przyjemność sprawił mi smak. Wyraźna goryczka słodowo-chmielowa przeplatała się z fantazyjną słodyczą. Coś niebywałego. Do teraz czuje jeszcze miły posmak tego piwa choć piłem je ok. godziny 20. Piwo warte polecenia. Oceniam je na 4-.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Fajny ciemno bursztynowy. [5]
      Piana: Piana gęsta, drobnopęcherzykowa. Trwała. Solidny kożuszek do samego końca. [4.5]
      Zapach: Słodowo chmielowy. Nie wyszukany ale przyjemny. [4]
      Smak: Smak pełny z wyraźną goryczką. Wielkim plusem jest brak alkoholowego posmaku, co przy takiej mocy jest dużym sukcesem. [4]
      Wysycenie: Słabo wyczuwalne w ustach i slabo widoczne w szklance (w każdym razie w szklance Łomży od ZiAjKa [2.5]
      Opakowanie: Butelka EURO. Kapsel czarny. Etykieta bez kontry ale z krawatką. Nudna jak chór armii radzieckiej. Kolory zielony, czerwony i czarny. Wielki napis DC (skrót zarazem od Dobra Cena jak i Delikatesy Centrum). Wszystkie informacje podane za to jak należy. [3.5]
      Uwagi: Kupione w Delikatesach Centrum (dla których jest produkowane) w Miejscu Piastowym (między Krosnem a Iwoniczem tak z grubsza). W sumie dobre mocne piwo. P_O_L_E_C_A_M

      Moja ocena: [4]

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • kony
        breweriarz
        • 08-2005
        • 1701

        #4
        To samo piwo co "Power" tylko inna etykieta dla DC. Tak mi powiedziano w browarze.

        Comment

        • piwo
          Senior
          • 08-2001
          • 810

          #5
          DC - Dobra Cena Mocne, Jagiełło

          Coś mi sie nie udaje tej wiadomosci zamiescić.

          Browar Chełm. Dla sieci Delikatesy Centrum.

          Alkohol 7%
          Ekstrakt 14,2 %

          Kolor - lekki bursztyn
          Smak - pyszne, słodowe piwo, niewyczuwalny alkohol

          Brawa dla Jagiełły - super piwo za 1,69 zł za 0,5 l.

          Podobne piwo (Mocne Jagiełło) można kupić ale jednak to mi smakowało bardziej .
          Moze to autosugestia ale DC Mocne smakowało mi bardziej niż Jagiełło

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: zdecydowany, bursztynowy [5]
            Piana: drobna, biała z minimalną sprawia wrażenie leciutko przybrudzonej, dośc szybko opada [4]
            Zapach: dośc wyraźny, mocny, słodowy, z domieszka owocowych nutek [3.5]
            Smak: również dobre w smaku, treściwe, pełne, lekko szczypie w język, w sumie przypomina swój lżejszy odpowiednik ale tu wyraźniej czuć moc piwa ale bez nachalnego alkoholu, lekko słodowe z delikatną goryzką, jest coś jeszcze, może trochę wytrwany owocowy posmak ale tego co to może być nie jestem pewien [4]
            Wysycenie: trochę za duże [4]
            Opakowanie: euro, z przeciętna etykietą, gładki kapsel [3.5]
            Uwagi: Oba DC z Jagiełły zakupione w Nowym Sączu, mocna wersja równiez jest bardzo smaczna

            Moja ocena: [3.85]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Zarówno piwa sieciowe jak i produkty Pokrówki omijam szerokim łukiem a dwa w jednym to już zdecydowanie za dużo.
              Kilka razy skusiłem się kiedyś na ten specjał i zdecydowanie nie mam ochoty na kolejny kontakt nawet mimo pozytywnych opinii.

              Comment

              • pga
                Senior
                • 09-2005
                • 126

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Soczysty bursztynowy, przyjemny dla oka [5]
                Piana: Przy nalaniu gęsta, duża. Z czasem zostaje otoczka na szklance. [4.5]
                Zapach: zapach wyczuwalny, nie rzucający się w nos [4]
                Smak: Czuć że jest to piwo mocne, wyczuwalne procenty. Przy piciu wyczuwalna gorycz drapiąca w gardło. [4]
                Wysycenie: Przy nalaniu wydawało się za duże, ale potem dobre. [4.5]
                Opakowanie: Niezachęcające do zakupu. Kapsel czarny bez nadruku. Na mojej etykiecie jest "Jagiełło Mocny" bez DC (?!?). [3]
                Uwagi: Prezent, pośrednio z prosto z browaru Jagiełło.

                Moja ocena: [4.075]

                Comment

                • pga
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 126

                  #9
                  Mocny

                  Nie chciałbym się nigomu narazić, swoją pomyłką, ale...
                  ja piłem piwo na której była etykietabyła bez DC (w browarze etykieta z id: 28571).
                  W związku z tym, że nie ma takiego piwa do oceniania, umieściłem je w tym miejscu.
                  Ekstrakt i alc. jest taki sam jak w piwie "Mocne".
                  pozdrawiam
                  pga

                  Comment

                  • Jaroslav
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 967

                    #10
                    Śmiało zaryzykuje tezę, że jest to najlepsze
                    "marketowe" piwo w Polsce. DC zachwyca pełnią
                    smaku. Odpowiednią, dobrze wyczuwalną goryczką,
                    przechodzącą w rewelacyjny słodowy ton.
                    Trafiłem na nie, całkiem przypadkowo w czasie zejścia
                    z Mogielnicy (Delikatesy Centrum, Kamienica)

                    Comment

                    • szymek69
                      Senior
                      • 10-2006
                      • 173

                      #11
                      0,5 DC MOCNE
                      Click image for larger version

Name:	P4220001.JPG
Views:	1
Size:	12,6 KB
ID:	2023246
                      szymek69

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Piana: średnioobfita, biała, ładnie oblepia szkło.
                        Kolor: bursztynowy, klarowne.
                        Wysycenie: niskie.
                        Zapach: delikatny, małobrowarniany.
                        Smak: słodowe, z niewielką goryczką, delikatną kwaskowością, alkohol nieobecny. Bez jakichś konkretnych wad.
                        Opakowanie: lepsze bym zrobił w 15 minut w Wordzie , ale trzeba przyznać, że wszelki informacje są. Mianowicie: browar, dla kogo wyprodukowano, ekstrakt, skład. Moim zdaniem opakowanie tego piwa nie koresponduje z tym, czego oczekiwałbym po delikatesach. Niestety w Polsce to pojęcie się tak zdewaluowało, że... szkoda gadać. Zresztą sklepy DC ogólnie są całkiem w porządku, ale to piwo powinno mieć lepsze opakowanie.

                        W przypadku mocnych piw z małych browarów zwykle możemy oczekiwać co najmniej przyzwoitego napitku. Tak jest i tym razem. Niczym szczególnym się to piwo nie wyróżnia, ale też poza opakowaniem, nie można go też szczególnie zganić. Przydałoby się więcej goryczki.
                        Attached Files
                        Last edited by kopyr; 10-12-2008, 22:38.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #13
                          Z informacji w browarze ta linia piw nie jest już produkowana, a technologicznie to nic innego jak Jagiełło Mocne.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎