Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LubieStrongi
    Senior
    • 02-2016
    • 195

    Grodzisk Wielkopolski, Porter

    Polska słynie z dwóch piwowarskich skarbów: lekkiego, dymionego piwa w stylu grodziskim oraz mocnego, kawowego porteru bałtyckiego... Zdecydowaliśmy się połączyć te dwa style w jedno, przed Wami Porter Grodziski, wędzony porter bałtycki fermentowany drożdżami z Grodziska!
    Nuty kawowe i palone łączą się z subtelną nutą słodu grodziskiego suszonego dymem dębowym. Z piwa z Grodziska zaczęrpnęliśmy jeszcze coś: wytrawność i wysoką, jak na 19% ekstraktu i 8,5% alkoholu, pijalność. Smak wieńczy goryczka na poziomie 40 IBU


    Zainteresowani? Z nalewaka??
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LubieStrongi Wyświetlenie odpowiedzi
    Polska słynie z dwóch piwowarskich skarbów: lekkiego, dymionego piwa w stylu grodziskim oraz mocnego, kawowego porteru bałtyckiego... Zdecydowaliśmy się połączyć te dwa style w jedno, przed Wami Porter Grodziski, wędzony porter bałtycki fermentowany drożdżami z Grodziska!
    Nuty kawowe i palone łączą się z subtelną nutą słodu grodziskiego suszonego dymem dębowym. Z piwa z Grodziska zaczęrpnęliśmy jeszcze coś: wytrawność i wysoką, jak na 19% ekstraktu i 8,5% alkoholu, pijalność. Smak wieńczy goryczka na poziomie 40 IBU


    Zainteresowani? Z nalewaka??
    A wiesz ze jest takie cos jak zglaszanie piwa a nie zakladanie tematu!!!???

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd

    Comment

    • AndrewZG
      Senior
      • 08-2009
      • 261

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LubieStrongi Wyświetlenie odpowiedzi
      Zainteresowani? Z nalewaka??
      Z nalewaka to chyba będzie okazja dopiero na festiwalu w Poznaniu... Czy może w Grodzisku jest miejscówka gdzie można się tego porteru napić?

      Comment

      • LubieStrongi
        Senior
        • 02-2016
        • 195

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
        A wiesz ze jest takie cos jak zglaszanie piwa a nie zakladanie tematu!!!???

        Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
        Był zgłaszany, bo widziałem.

        Comment

        • kaczka116
          Senior
          • 10-2015
          • 1350

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LubieStrongi Wyświetlenie odpowiedzi
          Był zgłaszany, bo widziałem.
          A to nie laska poczekac az bedzie dodany do bazy?

          Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
          Nie mów hop zanim nie nachmielisz
          Untappd

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AndrewZG Wyświetlenie odpowiedzi
            Z nalewaka to chyba będzie okazja dopiero na festiwalu w Poznaniu... Czy może w Grodzisku jest miejscówka gdzie można się tego porteru napić?
            Z nalewaka mozna obecnie napić sie w Domu Piwa, czy gdzieś w Grodzisku?
            Może Masarnia?
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9731

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Nieprzejrzysty czarny. No nic nie widać... [4]
              Piana: Jasnobeżowa, drobna z pojedynczymi bąblami, wysoka i trwała. [4]
              Zapach: Karmel, kawa, czekolada, lekkie ciasteczka, daleki, symboliczny akcent wędzonki. [4]
              Smak: Kawa, gorzka czekolada, lekki ślad popiołu i czegoś w stylu czegoś wędzonego nad mokrym ogniskiem , generalnie wytrawny. [3.5]
              Wysycenie: Niewysokie. [4]
              Opakowanie: Biały kapsel głupio wygląda na porterze. Eta taka sobie. Porter, na dodatek grodziski, powinien się umieć pokazać . [3.5]
              Uwagi: Całe szczęście, że w tym mariażu (kupażu?) zwycięża lekki, bo lekki, ale jednak porter.
              Ciekawa wariacja na temat, skonfrontowałem go z przeleżakowanym Argusem i przeleżakowanym (2014) Okocimiem...

              Moja ocena: [3.775]

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Nieprzejrzysty, prawie czarny. [4.5]
                Piana: Wysoka, beżowa, drobne pęcherzyki, prawie że jednolita, średnio trwała, nieźle zdobi szkło. [4.5]
                Zapach: Karmel, kawa(tak trochę zbożowa), troszkę czekolady, umiarkowanie wędzonka(dym z ogniska), średnio intensywny, w porządku. [3.5]
                Smak: Kawa, popiół, karmel, gorzka czekolada, średnio pełne(jakbym strzelał to 18° blg), półwytrawne, goryczka raczej niska, w posmaku lekko kawowo-palone. [4]
                Wysycenie: Niewysokie - pasuje. [4]
                Opakowanie: Rzeczywiście graficznie to takie sobie opakowanie, na plus komplet informacji i czytelność. [3.5]
                Uwagi: Warka 19.04.2019. Przyjemna wariacja na temat lekkiego porteru, nie przesadzona w żadną stronę. Jak znajdę tanie źródło to zaopatrzę się w kilka butelek na zapas. Swoją drogą w Grodzisku mogliby się spróbować z bardziej klasycznym(i tańszym) porterem bałtyckim, choć i do tego chętnie bym wracał.

                Moja ocena: [3.875]

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  #9
                  W jakich sieciówkach można to kupić ? W Tesco nie ma, z żabek Grodziskie w ogóle poznikały...

                  Comment

                  • legart
                    Senior
                    • 06-2012
                    • 913

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                    W jakich sieciówkach można to kupić ? W Tesco nie ma, z żabek Grodziskie w ogóle poznikały...

                    Jednak liczę na jakiś rzut promocyjny do freshów/żabek (w końcu Fortuna ma dobre układy z nimi). A tak w ogóle widziałem tylko w specjalistycznych sklepach i w jednych podwarszawskich delikatesach

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2292

                      #11
                      Udany porter, fajna gorzka czekolada, podoba mi się ta jasno określona wytrawność, popiołek i nieprzesadzona, ale wyczuwalna dymność, jedyne co przeszkadza to nieco za wysokie wysycenie, te bąble gryzą trochę przy pierwszym kontakcie z językiem. Mimo tej niedoskonałości daję mocną szkolną czwórkę.
                      Kupione za 6.70 w Służewieckim Polewie z Beczki (butelka potraktowana jako bezzwrotna).
                      Warka 19.04.19.

                      Comment

                      • Admirador
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 431

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Okolice czarnego, trudno się przyczepić. [4.5]
                        Piana: Ładna, drobna, beżowa, w miarę trwała. [4]
                        Zapach: W aromacie moim zdaniem wyraźna wędzonka plus ciemne słody (karmelowo-kawowo). Intrygująco, średnio intensywnie. [4]
                        Smak: Wytrawne, wyraźnie wędzone, ale jest też kawa, odrobina ciemnych owoców, lekko palone. Bardzo pijalne. Zacne, oryginalne piwo choć trochę jednak brakuje ciała. Zgadzam się z opinią, że smakuje jak "18". [4]
                        Wysycenie: Niskie, ok. [5]
                        Opakowanie: Mnie się ta etykieta spodobała. Sporo informacji. Kapsel z nadrukiem, ale rzeczywiście tu coś nie zagrało. Na pewno nie ten kolor! [4.5]
                        Uwagi: 19/04/2018
                        Nie jest to piwo wybitne, ale na pewno bardzo ciekawe. Porterowe, a zarazem jakoś tam inne. No to teraz czekam na wersję imperialną

                        Moja ocena: [4.1]

                        Comment

                        • SeeJay
                          Senior
                          • 04-2016
                          • 239

                          #13
                          Piwo genialne i wcale nie smakuje jak "osiemnastka", ciała jest nawet mniej niż w "osiemnastkach", ale w niczym to nie przeszkadza - przeciwnie. To według mnie ogromna zaleta, bo piwo pije się dosyć szybko, nie czuć w nim do tego alkoholu. Mi wysycenie nie przeszkadza chociaż nie lubię mocno wysyconych piw, tutaj jest ono jak najbardziej na miejscu. Spodziewałem się jednak większej wędzonki. Czuć nieco korę z drzewa, takie lekko przepalone drewno, ale chciałoby się tego nieco więcej.

                          Ogromne brawa dla Grodziska za całą bardzo dobrą serię piw. Porter o którym piszę pochodzi ze zestawu ze szkłem ;-)

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #14
                            "Kora" i "przepalone drewno" to dobre określenia, tego mi właśnie brakowało w słowniku. Właśnie otworzyłem kolejną butelkę, bezpośrednio po Amberze GIP, no i rzeczywiście jest troszkę "cieńsze" od 18-tki, ale tu akurat nie przeszkadza. Przyznam szczerze, że chętnie spróbowałbym mocniej wędzonego porteru w okolicach 22° blg.

                            Comment

                            • Rogerson
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 421

                              #15
                              Otsatnio Porter pierwszego wyboru i cieszę się, że to nie jest jednorazowa akcja, bo wczoraj nabyłem w hurtowni warkę z datą 26.04.2018.

                              Co ją różni od ocenianej tutaj warki z 19.04? Przede wszystkim dużo niższe wysycenie, co sprawia że piwo jest gładsze. Jak w pierwsze jwarce przeszkadzały mi bąbelki, tak teraz nie ma się już do czego przyczepić.

                              Z wędzonych porterów bardziej smakował mi chyba tylko ten z Gościszewa.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎