Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chmielenie na cichą

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wawani89
    Junior
    • 11-2017
    • 10

    Chmielenie na cichą

    Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaki ma wpływ różnica w długości czasu w którym leży chmiel na fermentacji cichej. Lepiej chmielić na 5 dni przed końcem cichej czy na 7 dni? Im dłużej tym lepiej czy jak? Jakie są wady i zalety dłuższego chmielenia na zimnej. Za odpowiedź z góry dziękuję
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    5 czy 7 dni nie robi różnicy. Przyjęło się, że należy tak chmielić:

    -po dokładnie skończonej fermentacji
    -nie dłużej niż kilka dni
    -w jak najniższej temperaturze.

    Jako ciekawostkę podam, że wiele browarów chmieli piwo od razu po kilkudniowej burzliwej przez miesiąc i wychodzą wyśmienite
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • wawani89
      Junior
      • 11-2017
      • 10

      #3
      Czyli od razu po burzliwej wrzuce. A mozna normalnie wrzucic chmiel czy trzeba w jakims worku z kamyczkiem zeby sie zanurzyl?

      Comment

      • fidoangel
        Senior
        • 07-2005
        • 3489

        #4
        Obojętnie, jedni dają luzem inni w woreczkach. Każdy dochodzi sam do tego co mu sie sprawdza i jaki efekt osiąga.
        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        • wawani89
          Junior
          • 11-2017
          • 10

          #5
          Dziękuję Ci bardzo za odpowiedzi. Dopiero uwarzyłem jedno piwo i czekam na koniec fermentacji burzliwej. Jestem jeszcze rookie więc każda pomoc jest dla mnie cenna. Pozdrawiam

          Comment

          • wawani89
            Junior
            • 11-2017
            • 10

            #6
            mam jeszcze jedno pytanie. Czy fermentacja cicha piwa w stylu APA musi trwać aż 2 tygodnie czy wystarczy tydzień? I ile potem w butelkach...2 tygodnie na nagazowanie i 2 tygodnie na leżak dodatkowy czy aż tak nie trzeba?

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              #7
              Piwo nie lubi pośpiechu

              Daj mu porządnie odfermentować, dwa tygodnie to minimum.
              Kiedyś przyjmowano zasadę: tydzień burzliwej/dwa cichej przy zwykłych, lekkich piwach i tego warto się trzymać.
              A ile w butelkach? Po tygodniu bym spróbował, po następnym znów, choćby po to aby zobaczyć jak wygląda proces dojrzewania piwa.
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • wawani89
                Junior
                • 11-2017
                • 10

                #8
                Dużo osób mówi, że fermentacja cicha jest niepotrzebna ale myślę, że to bzdura. Natomiast pomyślałem, że może te tygodnie cichej to też przesada i wystarczy tydzień burzliwej i tydzień cichej. Skoro mi tak rzetelnie odpowiadasz na każde pytanie to napisz mi proszę czy chmiel który dajemy na początku do gotowania czyli typowo na goryczkę oddaje też jakieś aromaty? Zastanawiam się czy dawać jakiś super chmiel amerykański ze świetnym opisem na goryczkę czy po prostu jakikolwiek z ameryki byle z dużą ilością alfa-kwasów

                Comment

                • Rycho_128
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 1039

                  #9
                  My w swoim browarze generalnie zawsze dajemy 2 tygodnie na burzliwą, później cicha też dwa tygodnie. W sumie bez względu na to, jaki gatunek jest uwarzony. Sprawdza się to. Były wyjątki od reguły, krótsza cicha, ale to raz czy dwa się zdarzyło. Cichą staramy się w niższej temperaturze (piwnica, nie przekracza 15 st. latem, a zimą to i lagery tam robimy). Wtedy - przy lagerach oczywiście burzliwa i cicha w piwnicy. Gdzieś tak od listopada-grudnia do marca mamy tam 9-13 stopni.
                  A chmiel na cichą - w niższej temperaturze (u nas piwnica) dajemy różnie, czasem w dwóch dawkach, np. na 6 i 4 dni.
                  Gdański Browar WaRy
                  Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                  Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                  Comment

                  • k_s
                    Member
                    • 05-2017
                    • 65

                    #10
                    Chmielenie na goryczkę również ma wpływ na aromat. Dlatego lepiej dobierać na goryczkę taki chmiel, który ma dużo alfa-kwasów i ma profil aromatyczny nieodbiegający zbytnio od reszty chmieli dodawanych na aromat.

                    Comment

                    • Rycho_128
                      Senior
                      • 03-2007
                      • 1039

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wawani89 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Skoro mi tak rzetelnie odpowiadasz na każde pytanie to napisz mi proszę czy chmiel który dajemy na początku do gotowania czyli typowo na goryczkę oddaje też jakieś aromaty? Zastanawiam się czy dawać jakiś super chmiel amerykański ze świetnym opisem na goryczkę czy po prostu jakikolwiek z ameryki byle z dużą ilością alfa-kwasów
                      Ja powiem tak: na goryczkę do wszelakich AIPA itp. daję amerykany o dużej zawartości alfakwasów (Zeus, Nugget, Chinook, Columbus...). Jak nie zależy na czystości stylu, pewno można bez szkody dać goryczkową Marynką (swoją drogą świetny chmiel) czy Iungę. Będzie po polsku
                      Last edited by Rycho_128; 11-11-2017, 15:34.
                      Gdański Browar WaRy
                      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                      Comment

                      • Rycho_128
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 1039

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                        My w swoim browarze generalnie zawsze dajemy 2 tygodnie na burzliwą, później cicha też dwa tygodnie. W sumie bez względu na to, jaki gatunek jest uwarzony. Sprawdza się to.
                        Że tak zacytuję siebie, ale powiem jeszcze, że to był totalny eksperyment (wygląda na to, że udany): cicha dobrze ponad miesiąc, ale to był lambik malinowy Inni by powiedzieli, że za krótko na tej cichej, wiem, że ludzie trzymają to w nieskończoność), my to zlaliśmy i dojrzewa w butlach.
                        Last edited by Rycho_128; 11-11-2017, 16:28.
                        Gdański Browar WaRy
                        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                        Comment

                        • wawani89
                          Junior
                          • 11-2017
                          • 10

                          #13
                          Czyli przy cichej mam obniżyć temperaturę? Czemu tak się robi?

                          Comment

                          • fidoangel
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 3489

                            #14
                            jest to dział w którym możesz powymieniac się doświadczeniami i pomysłami związanymi z "domowym" warzeniem piwa. Poddziały: Surowce | Sprzęt | Twoje warzenie | Kołyska | Targowisko | Sklep dla Piwowarów


                            A zobacz co mam w podpisie i korzystaj z tego. Łatwiej i szybciej niż pisać i czekać na odpowiedź.
                            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                            Comment

                            • wawani89
                              Junior
                              • 11-2017
                              • 10

                              #15
                              fermentacja cicha

                              Zrobiłem fermentacje burzliwą z rurką fermentacyjną. Na cichą przelałem do fermentora ze szczelna pokrywką. TO dobrze czy źle? Cicha w zamknięciu czy tez z rurką?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎