Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, [Fortuna/Boon] Fortuna Wild Sour Pigwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Fortuna, [Fortuna/Boon] Fortuna Wild Sour Pigwa

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Eh, przedwczoraj wypiłem ostatnią butelkę, ale notatek nie robiłem.
    Ogólnie całość jest lambikowo-jabłkowo-(lekko)pigwowa, słodko-kwaśna.
    Według mnie wyszedł fajny owocowo-orzeźwiający napój, nawet wypiłem tego z 6 butelek.

    Comment

    • von_scheisse
      Senior
      • 02-2012
      • 488

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnożółte, zmętnione. [4.5]
      Piana: Średnia, biała, drobna i dość trwała. [4]
      Zapach: Jest lambik! Ewidentnie w zapachu są bretty. Może nie ma typowej stajni, ale aromat jest na pewno funky. Są też słodkie owoce, których jednak rozpoznać nie umiem. [4]
      Smak: Spodziewałem się większej słodyczy. Na pierwszym planie mamy nuty znane mi z faro, czyli dosładzanego czystego lambika. Na drugim planie mamy fajną zbożowość, a dopiero w tle pojawia się sok z pigwy, wpadający trochę w jabłko, który faktycznie jest dość słodki. Jednak słodycz jest fajnie skontrowana charakterystyczną kwaśnością i cierpkością. Goryczki brak.  [4]
      Wysycenie: Wysokie. Jak na styl - odpowiednie. [4.5]
      Opakowanie: Nie podoba mi się. Nie pasuje mi do tego piwa. Na kontrze sporo konkretów. [3.5]
      Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 26.02.2018

      Moja ocena: [4.025]
      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
        Eh, przedwczoraj wypiłem ostatnią butelkę, ale notatek nie robiłem.
        Bardzo ciekawy projekt, fajne piwo...
        które znika już z półek, czyli dobry start dla prowadzących browarbizowe kapowniczki.

        "Piwo gotowe do oceny "

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2294

          #5
          Jeszcze można gdzieniegdzie dostać. Dziś nabyłem w sieci Chata Polska za 5.39 zł.
          Niezły kwasek, chociaż czym dłużej piłem tym mocniej przebijała się pigwowo- jabłkowa słodycz. Warka do 04.02.19

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnożólty, zmętniony. [4.5]
            Piana: średnio wysoka, drobna, niezbyt trwała, ładnie oblepia szkło. [3.5]
            Zapach: średnio intensywny, początkowo dobrze wyczuwalne nuty lambikowe, po pewnym czasie zapach staje się owocowy, mi przypomina trochę zapach cydru. [3.5]
            Smak: kwaskowy, owocowy (pigwa i jabłko), po pewnym czasie dość słodki, na finiszu cierpki i lekko ściągający. Piwo jest lekkie, nieźle pijalne. [3.5]
            Wysycenie: wysokie. [5]
            Opakowanie: etykieta to porażka, chyba projektował ją ktoś za karę, podany prawie pełny skład (brakuje nazwy chmielu), ładny firmowy kapsel. [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.6]

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, lekko zmętniony [4.5]
              Piana: Piękna, obfita, drobna, dość trwała. Lacing. [5]
              Zapach: Owocowo (raczej jabłko niż pigwa)-słodowy. Trochę idący w kierunku cydru, może trochę szampana. Nic nadzwyczajnego, ale aromat z gatunku przyjemnych. [4]
              Smak: Niby się spodziewałem, ale jednak jestem lekko rozczarowany, że tylko trochę kwaśne... A więc stonowana kwaśność, niemało (nieco sztucznej na mój gust) słodyczy. Sporo skojarzeń z białym winem, a może bardziej (tanim) szampanem. Ale mimo to - jako całość - wypada ten trunek naprawdę nieźle. Jeśli nie brać pod uwagę, że ponad 1/4 to lambik i po prostu się napić... [3.5]
              Wysycenie: Dość wysokie, ale tu zdecydowanie pasuje. [5]
              Opakowanie: Etykieta dziwaczna. To chyba dzikus (?) miał być, ale piwo - na mój gust - jest mocno uładzone, takie do przełknięcia dla początkujących. Miało być zabawnie, komiksowo? Koncepcja raczej chybiona. [3]
              Uwagi: 26/02/2019
              Pije się naprawdę przyjemnie, ale trzeba raczej zapomnieć, że to na bazie (?) lambika. Za mało kwasu, za dużo słodyczy.
              Pytanie też do kogo to piwo było skierowane?
              Ale co by nie mówić, wypiłem z umiarkowaną co najmniej przyjemnością. I w lecie bym powtórzył, jeśli w cenie poniżej 5 pln.

              Moja ocena: [3.925]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎