Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Barlow Sorbus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kormoran, Barlow Sorbus

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czerwony/miedziany, ładnie opalizuje. [4.5]
    Piana: Kremowa, drobna, szybko opada i nie zdobi szkła. [3]
    Zapach: Suszone i kandyzowane owoce, trochę orzechów włoskich. Ogólnie słodko, bez chmielu i coś z wina. [4]
    Smak: W teksturze gęste, a nawet trochę oleiste, alkoholu nie czuć. Na pierwszym planie takie suszone owoce jak śliwki, daktyle i figi. Goryczka cierpka, to chyba od jarzębiny raczej niż od chmielu. Na finiszu jeszcze czuję przyjemne zboże. [4.5]
    Wysycenie: Niskie. [4.5]
    Opakowanie: Tego nie należy opisywać, to trzeba zobaczyć. [5]
    Uwagi: Piwo w Ełku kosztuje 34 zł, jestem ciekaw jak w innych miastach. Termin do 01.12.2018.

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
      Uwagi: Piwo w Ełku kosztuje 34 zł, jestem ciekaw jak w innych miastach. Termin do 01.12.2018.
      W innych miastach (nie u mnie) jest od 24zł do 40zł
      W makro chyba jest po 20,99zł netto

      Dla mnie oólnie za drogo, dlatego będzie więcej dla Was
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
        (...) Goryczka cierpka, to chyba od jarzębiny raczej niż od chmielu.
        Ta cierpkość trochę przeszkadzała, ale ogólnie nie była za wysoka. Mnie nie podeszło. Dobrze, że nie musiałem kupować, bo bym się rozczarował. Sam koncept uważam za ciekawy, ale nie w tej cenie.

        Comment

        • concerto
          Senior
          • 09-2003
          • 859

          #5
          Mi piwo smakowało, zapłaciłem 22 zł., więc do przyjęcia.

          Wkurza mnie natomiast marketing w postaci kartonika z tkliwymi opowiastkami, a przede wszystkim zalanie kapsla bardzo kruchym lakiem ( czy czymś podobnym ), który nie ma siły żeby nie wpadł do szklanki z piwem- a przy okazji nie rozstrzelił się na połowę kuchni w drobinkach. Już wolę folie.
          "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Kolor klarowny pomiędzy bursztynowym a miedzianym. Piana écru, mało intensywna. Opadła do zera.
            Aromat słodko-alkoholowy. Syrop, karmel, biszkopt, suszone owoce, odrobina gumy balonowej. Nad tym wszystkim unosi się zapach kandyzowanych owoców z kwaskowym finiszem od jarzębiny.
            W smaku słodycz nieco dominuje. Od słodów wyraźny jest karmel, biszkopt i bakalie. Kontrę stanowi nuta winna i szlachetnego alkoholu. Finisz jest kwaskowaty i cierpki (minimalnie), co jest niechybnie zasługą dodatku jarzębiny. Alkohol przyjemnie rozgrzewa ciało od przełyku.
            Piwo jest gęste, jednocześnie (dzięki dodatkowi jarzębiny) zbalansowane, nieznacznie przechylone w kierunku słodyczy.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎