Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mazurski, Mazurskie Imperial Oatmeal Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Mazurski, Mazurskie Imperial Oatmeal Stout

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Brązowa, drobna, jednak za szybko opadła, lekko znaczy szkło. [3.5]
    Zapach: Niestety alkohol, palone słody, kawa, coś metalicznego od Magnum. [3]
    Smak: Piwo bardzo agresywne, palone i alkoholowe, nieułożone. Ma to jednak swój urok przy obecnej aurze. Kwasek niski, płatki owsiane podkreślają gładkość piwo, ale subtelnie. Pod koniec pojawiła się sympatyczna kawa zbożowa. Czuć, że to piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane, zwyczajnie naturalne z Mazur. [3.5]
    Wysycenie: Niskie, bardzo dobre. [5]
    Opakowanie: Zimowa sceneria na etykiecie, pełny skład, Tym razem dobra jakość czego nie mogę powiedzieć o IPA. [4]
    Uwagi: Przykro mi, chciałbym bardzo pochwalić piwo z mojego miasta, ale niestety obiektywnie nie mogę. Oczywiście nie jest jakieś złe...
    Termin krótki i wyjątkowo zamazany, chyba do 10.03.2018. Podejrzewam, że dwa lata później piwko będzie smaczniejsze.

    Moja ocena: [3.5]
    Attached Files
    Last edited by DariuszSawicki; 20-11-2017, 17:10.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny z brązowymi refleksami pod światło [4.5]
      Piana: jasny brąz, drobna, dość zwarta, opada powoli [3.5]
      Zapach: lekki, trochę paloności i kawy [3.5]
      Smak: w miarę pełne i treściwe, dominuje palność, dobrze stonowana z gorzką czekolada i kawą, w tle odrobina suszonej śliwki, dobra baza słodowa [4.5]
      Wysycenie: ciut za dużo [4.5]
      Opakowanie: prosta eta, firmowy kapsel [4]
      Uwagi: Fajny stout, wypity z przyjemnością

      Moja ocena: [4.025]
      Attached Files
      Last edited by becik; 21-01-2018, 18:45.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Zasadniczo czarny. [4]
        Piana: Beżowa, drobna, ale niezbyt wysoka i nietrwała. [3]
        Zapach: Zboże, karmel i lekka kawa, także chyba suszone owoce. Generalnie słaby... [3.5]
        Smak: Lekko winy podkład, wyczuwalny alko, suszone owoce. Tutaj co najwyżej ślad zbożowy. [3.5]
        Wysycenie: Niewysokie. [4]
        Opakowanie: Zimowa wersja uroków Krainy 1000 Jezior, czyli - dyscyplina dodatkowa - bojery. [4]
        Uwagi: Może nie czuć tego IMPERIUM, ale to w końcu (jak wspomniałem wyżej) Kraina 1000 Jezior only.
        To po prostu IMPERIUM na miarę naszych możliwości... .

        Moja ocena: [3.525]

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4566

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Totalna smoła, czerń nie do przejrzenia. [4.5]
          Piana: Niewysoka (1,5 cm), ciemnobeżowa jak na kawie, gęsta, drobnooczkowa, idealnie równomierna. Po 2-3 łykach utrzymuje cienki kożuszek i grubą obręcz przy szkle a na nim nieliczne plamy. [3.5]
          Zapach: Pięknie stoutowy, mocno palony, gryczany, chleb pumpernikiel, i ciut popiołu z ogniska. [4.5]
          Smak: Na bogato, wyraźna kompozycja ciemnych palonych słodów lekko melanoidowa z dawką słodowej i karmelowej słodyczy ale i odrobiną wytrawności. Sycący, gęsty, treściwy stout spokojnie mogący zastąpić kolację. Alkohol wyczuwalny dopiero po wypiciu. [4.5]
          Wysycenie: Dość niskie, dobrze pasujące. [4.5]
          Opakowanie: Gruby snifter z firmowym logo, podkładka jest. [5]
          Uwagi: Spite 6.03.2018 na koniec posiedzenia w ełckim pubie firmowym browaru, cena tylko 9 zł !

          Moja ocena: [4.425]

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4566

            #6
            Tak się prezentuje:
            Attached Files

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
              Piana: średnio wysoka, drobna, ciemnobeżowa, niezbyt trwała. [3.5]
              Zapach: średnio intensywny, kawa, nuty palone i lekko wyczuwalny alkohol. [3.5]
              Smak: palony słód, gorzka czekolada, średnio mocna goryczka. Alkohol jest dobrze ukryty. Piwo jest średnio treściwe, średnio wytrawne i smaczne. [4]
              Wysycenie: średnie. [4.5]
              Opakowanie: prosta, nieźle wyglądająca etykieta, podany pełny skład, firmowy kapsel. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.85]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Warka 12.05.2019 dużo lepsza od pierwszej.
                Przede wszystkim w smaku. Alkohol jest ukryty, paloność zachowana, a gorzka czekolada wzmocniona. Piwo też wydaje się bardziej treściwe, nawet oleiste.

                Niestety nie dane było mi to piwo wypić razem z moim Ojcem Zenonem Sawickim, który dziś zmarł. Wszystkich szanownych użytkowników forum proszę o modlitwę za Jego duszę, a także o modlitewne wsparcie dla mnie, gdyż jest mi bardzo ciężko.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎