Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, [Harpagan] Buzdygan Rozkoszy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Kamionka, [Harpagan] Buzdygan Rozkoszy

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Admirador
    Senior
    • 03-2015
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrunatny raczej niż czarny. [5]
    Piana: Prawie żadna. Nie ma zaskoczenia, bo się tego spodziewałem, ale wygląda słabo. [2]
    Zapach: Przyjemny, dość złożony, bogaty. Czekolada, kawa, rum - to na pierwszym planie. Jak się dłużej zastanowić to pewnie też rodzynki, nuty palone. Im bardziej się ogrzewa tym wyraźniej wychodzi też nuta rumowo-likierowa. Może pralinkowa. Jakby nie nazywać, alkoholowa, ale w ten przyjemny sposób. O dziwo, kokos na granicy autosugestii. Daję wysoką notę, bo się obawiałem "ataku" kokosa i skojarzeń z czymś sztucznym. Tego tu - na szczęście - nie ma. [4.5]
    Smak: Czekoladowo-rumowe/pralinkowe. Takie mam wrażenie. Nie wiem czy tak chcieli twórcy piwa, pewnie nie. Wyszło wyraźnie alkoholowo, ale w sposób, który jest wg mnie akceptowalny. Choć w ciemno bym powiedział, że alko jest tu > 10%.
    Piwo nie jest mocno słodkie, żadnego ulepka. Gładkie, mimo wszystko przyjemne w odbiorze. Czy czuć, że 24 ekstraktu? Wydaje mi się, że w ślepym teście obstawiałbym > 21 plato.
    Kokos? Hm, pewnie gdzieś jest.
    Dobre piwo, ale na pewno nie wybitne. [4]
    Wysycenie: Niskie, ok. [5]
    Opakowanie: Sama etykieta robi wrażenie dopracowanej. Ale ta nazwa, a tym bardziej historyjka na etykiecie dość głupawa. "Rozłupana czaszka" i tym podobne teksty, jakoś tego nie kupuję...
    Kapsel czarny, nie licuje z piwem, które chyba aspiruje do wyższej półki. [3]
    Uwagi: 1/12/2018.
    Dobre piwo, nie powiem żebym się rozczarował. Ale czy to Caribbean Imperial Stout? Nie wiem co ten kokos tu dał.
    Pytanie jak to piwo się może ułożyć i co byłoby za jakieś pół roku albo i za rok. Raczej tego jednak nie sprawdzę.

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatnoczarny. [4]
      Piana: Niska, drobna, beżowa, nietrwała. [3]
      Zapach: Kawa, wytrawna, czarna, czekolada i karmel, z lekkim twistem cytrusów. [4]
      Smak: Ślad minimalny wędzonki/popiołu, ziemistość, posmak winny, suszone owoce, karmel. [3.5]
      Wysycenie: Niewysokie. [4]
      Opakowanie: Karton fioletowo-seledynowy , na nim pirat/wiking z wyszczerbionym uśmiechem, dzierży rzeczony buzdygan. Na jednej ściance jakieś popisane bzdury. W środku bączek, eta powtarza motyw, barwy i bzdury. [4]
      Uwagi: Harpagan... Buzdygan... Co to ma być?
      Poza tym, piwo całkiem niezłe, zwłaszcza, jak na ten browar.

      Moja ocena: [3.7]

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4]
        Piana: Dosłownie zerowa. Wiem, że kokos jest tłusty, co utrudnia spienienie, no ale jednak trochę jestem zaskoczony. [2]
        Zapach: Gorzka czekolada, pralinki, przypalone ciasto i na granicy sugestii, przypieczone kokosanki. [4]
        Smak: Czekolada, karmel, lekkie bakalie, trochę jakby melasa, pralinki. Gęste, słodkawe, goryczka niska, palona. [4]
        Wysycenie: Niskie. [4]
        Opakowanie: No nie jest to mój styl, krzykliwe kolory, dziwne grafiki i opisy... Plus za pudełko. [3.5]
        Uwagi: Niezłe piwo, ale nic więcej. Kokos wyczuwalny słabo i to tylko w zapachu. Smak ok, ale mógłby być bardziej złożony.

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Kolor czarny, nieprzenikniony. Piana beżowa, początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków.
          Aromat słodkawy, ciemnych i palonych słodów: kawy, czekolady, prażonego zboża i kokos w tle. Plus alkoholowość likierowa.
          W smaku uderza likierowo-kawowa nuta alkoholu, kontrująca słodycz kokosowo-czekoladowo-karmelkową. Na finiszu minimalny kwasek od palonych słodów. Goryczka to zasługa palonych słodów i alkoholu. Wysycenie w okolicach średniego, tak samo pijalność.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎