Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Old Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Browar na Jurze, [Pinta] Old Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrązowy z rubinowymi przebłyskami, lekko mętne [4.5]
    Piana: Beżowa, drobno pęcherzykowa, dość szybko redukuje się do około 3 mm kożuszka. [3.5]
    Zapach: Zapach to przede wszystkim czekolada, ciemny karmel i biszkopt. Do tego świeże orzechy i gdzieś majaczące stare deski. [4.5]
    Smak: W smaku dzieje się dużo. Ciasto karmelowo-orzechowe uderza słodyczą, lecz od razu dołączają się gorzkawe nuty gorzkiej czekolady, przypalone toffi. Wszystko jest wzmocnione dębowymi płatkami i cierpkością suszonej żurawiny. Jest bardzo dobrze. [5]
    Wysycenie: Niskie. w sam raz dla tego piwa. [5]
    Opakowanie: Etykieta w stylu pinty, trochę mało czytelna poprzez białą czcionkę na pomarańczowym tle, bo oczy już nie takie... [4.5]
    Uwagi: Warka do 21.11.2018. Jak dla mnie tak właśnie powinno smakować old ale. Pycha. Aż szkoda, że butelka ma tylko 0,33 l. Kupione w Winotece Płockiej za około 13 zeta. Polecam.

    Moja ocena: [4.625]
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: mahoniowy, lekkie zamętnienie [4]
      Piana: ciemny beż, drobniutka, zwarta, sprawia wrażenie solidnej ale jest delikatna, z czasem rozwiewa się i znika powoli [3.5]
      Zapach: lekki, ciasta, wanilia, mandarynka, słód [3.5]
      Smak: pełne, treściwe i co? I słodki ulepek, mieszanka ciasta, wanilii, słodkiego słodu, odrobina chlebowego akcentu, toffi, słodkich cytrusów, który niestety są tylko mgiełką smakową, goryczka znikoma, momentami przypomina syrop owocowy, zagęszczany [2.5]
      Wysycenie: minimalnie za duże nasycenie [4.5]
      Opakowanie: Pintowa ale zbyt jaskrawa [4]
      Uwagi: Dla amatorów słodkich ulepków, ledwo wypiłem, rozumiem, old ale, powinien mieć słodkawe akcenty ale nie w takim ulepku

      Moja ocena: [3.2]
      Attached Files
      Last edited by becik; 22-12-2017, 21:48.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brązowy z odcieniem rubinowym, trochę nieciekawy. [3.5]
        Piana: Beżowa i bardzo drobna, ale to wszystko. Ledwo się pojawi, a już znika... [3]
        Zapach: Karmel, toffi i delikatne suszone owoce. Nie dywaguję, mnie się podoba . [4]
        Smak: Czekolada, raczej gorzka, w tle nuta winna i suszonych owoców. [3.5]
        Wysycenie: Niewysokie. [4]
        Opakowanie: Małą flaszka, eta w stylu Pinty, ale... pomarańczowe tło plus białe litery to nie najszczęśliwszy pomysł. [4]
        Uwagi: Smaczne, mocne piwo, choć pijąc je byłem przekonany, że dla niektórych będzie kraftową mutacją mózgotrzepa... .

        Moja ocena: [3.675]

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemne, herbaciane. Pod światło głęboka czerwień, rubin. Piwo klarowne. [5]
          Piana: Taka sobie. Średnia, ciemna beżowa, nie do końca jednorodna. Średnio trwała. [3.5]
          Zapach: Słaby, słodowy. Troszkę karmelowy i orzechowy. Mało wyrazisty. [3.5]
          Smak: Doś ciężki. Słodowy. Słodki, ale jak na ten ekstrakt, nie za słodki. Suszone owoce, trochę karmelu. Goryczka wyraźnie ziołowa, orzechowa, trochę zalegająca. Konsystencja lekko oleista. Ogólnie ubogi smak. [3.5]
          Wysycenie: Początkowo odrobinę za mocne. Po połowie piwa było ok. Średnie bąbelki. [3]
          Opakowanie: Jak na Pintę to słabo. Grafika ok, ale kolorystyka kiepska. Ni jak nie rozumiem tego pomarańczowego koloru. Kapsel firmowy, parametry podane. [3.5]
          Uwagi: Rzadki i ponoć nudny styl. Myślę jednak, że gdyby poprawić to piwo, to było by całkiem smacznie.

          Moja ocena: [3.55]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziany, lekko mętny. [4]
            Piana: Średnia, dość szybko opada, zostaje średni kożuch. [4]
            Zapach: Słodowy, lekko opiekany, ciastkowy. Niezbyt silny. [3.5]
            Smak: Słodowy, karmelowy, lekko beczkowy, przypalone ciasto, nutka chleba spalonego na grillu. Goryczka ziołowa, średnia, długa, niezbyt przyjemna, zostaje na języku posmak zielonego orzecha włoskiego. Gęste i przyciężkawe. [2.5]
            Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
            Opakowanie: Dość nijakie, ale u nich to normalne, w końcu to Pinta Etykieta pofałdowana. [3]
            Uwagi: Szczerze, to niezbyt mi podeszło, a akurat lubię mocne, angielskie ale. Brakuje czerwonych owoców, estrów, likierowości i nut winnych. Może powinienem wypić je kilka miesięcy temu, widzę, że opisy z grudnia są zupełnie inne. Po kilku łykach zaczyna dominować nieprzyjemna, ziołowo-orzechowa goryczka, spychająca słodowość na drugi plan. Dość chropowate, jakby nieułożone, w stylu średniego piwa domowego. Rozczarowanie.

            Moja ocena: [3.175]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Kolor miedziany, lekko zmętniony. Piana écru początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając do minimalnej warstwy, dziurawiła.
              Aromat dość intensywny i złożony. Wyraźne słodsze nuty owoców suszonych, biszkoptowych, także trochę karmelku i toffi. Dalej jest orzech, , melasa, drewno i nuty alkoholowe, lekko drażniące.
              Smak gesty, zbalansowany. Są wyraźne nuty od-słodowe z karmelkiem, biszkoptem i nawet czekoladą. Na to wchodzi pikantność alkoholowa i przyprawowa. Całość uzupełnia wysycenie poniżej średniego.
              Pijalność umiarkowana. Piwo wybitnie do degustacji.
              4/5

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎