Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niechanowo, [Piwna Stacja] Haitanka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Niechanowo, [Piwna Stacja] Haitanka

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    #2
    Tropical Stout - w zamyśle zapewne chodziło o mocniejszą wersję stoutu, gęstszą na dalekie, kolonialne rynki, czasami z użyciem lokalnych składników typu cukier trzcinowy.

    W składzie cała masa różnych słodów - w tym żytni czekoladowy, też prażony jęczmień, ale bez "udziwniających" dodatków (i w sumie dobrze)

    East Kent Goldings - chmiel

    18% ekstr
    7,5% alk.


    Aromat - paloność wysoka, poza tym ma coś co kojarzy mi się z migdałowym aromatem do ciasta i to bardzo wyraźnym
    Piana - umiarkowana (według stylu). kremowo-beżowa, drobniutkie pęcherzyki, trwała
    Barwa - smolista, nieprzejrzysta
    Wysycenie - umiarkowane, ale musujące
    Smak - spore palone tony z takąż goryczką, figi, tony przypominające śliwkową marmoladę z jakiś suszonych śliwek bez cukru - ta owocowa nuta (którą deklarowali na ecie) jest taka trochę zgaszona, subtelna, ale w sumie dzięki temu ciekawa i naturalnie przyjemna. Potem może trochę lukrecji. Alkohol w ogóle nieodczuwalny. W ustach pozostaje palona goryczka kawowa
    Treściwość - Parametrami ociera się o RISa, treściwością już nie, ale i tak spora

    Spodziewałem się bardziej "miękkiego" piwa, bez mocnej paloności, za to z bardziej wyczuwalnymi owocami. Z drugiej strony nie wpadli na szczęście na pomysł dodania jakiejś pulpy z tropikalnych owoców W sumie dość wytrawne, smakowo w okolicach Foreign Extra Stoutu. W raz z piciem przekonywałem się do tego piwa. Wyszło naprawdę solidne piwo i na dodatek dobrze pijalne. Smakowało.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12201

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
      W raz


      Wraz

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎