Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

XX Ankieta Kolekcjonerów Podstawek 2017

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    XX Ankieta Kolekcjonerów Podstawek 2017

    Tradycyjnie w grudniu wrzucam zajawkę o corocznej ankiecie kolekcjonerów podstawek. Rok 2017 to już okrągła XX edycja ankiety.

    W zawiązku z pojawieniem się ogólnodostępnego katalogu w tym roku mogą nastąpić większe niż dotychczas zmiany. Czekam na ew. komentarze i propozycje, konstruktywne uwagi oraz krytykę. Najlepiej w tym temacie.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
  • solfernus
    Senior
    • 08-2004
    • 1025

    #2
    W zawiązku z pojawieniem się ogólnodostępnego katalogu w tym roku mogą nastąpić większe niż dotychczas zmiany. Czekam na ew. komentarze i propozycje, konstruktywne uwagi oraz krytykę. Najlepiej w tym temacie.[/QUOTE]

    No właśnie XX edycja ankiety rusza i ...
    Moja propozycja: zostawmy wszystko tak jak było dotąd. Piszę to, bo chociaż wcześniej byłem za wydzieleniem kontraktowców, tak będzie lepiej i czytelniej dla samej ciągłości ankiet.
    W katalogu podstawek są wydzielone różne rodzaje i bardzo dobrze, że tak jest ale Ankieta jak dotąd rządziła się swoimi prawami dawniej i teraz też tak powinno zostać.

    Ale też moja propozycja. Niech zadecyduje większość. Ale większość z tych którzy w Ankiecie brali udział. Ankieta jest dla wszystkich kolekcjonerów. Lecz prawo głosu powinni mieć tylko ci
    którzy brali w niej udział.
    Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Ciekawe jakie zmiany ma Grzeber na myśli
      Mimo wszystko jakiejś rewolucji w typie "dobrej zmiany" po Nim się nie spodziewam.

      Ja generalnie jestem tradycjonalistą w temacie kryteriów zbierania i ankiet choć domyślam się że wśród osób zbierających podstawki z całej Polski mogą się pojawiać już pewnie kłopoty w szeregowaniu i podejrzewam że chodzi tu głownie o browary kontraktowe.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • tyskikufel
        Senior
        • 04-2003
        • 772

        #4
        Czy będzie też ankieta podstawek zagranicznych

        Comment

        • solfernus
          Senior
          • 08-2004
          • 1025

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tyskikufel Wyświetlenie odpowiedzi
          Czy będzie też ankieta podstawek zagranicznych
          Mam nadzieję, że tak. To nieodłączna część Ankiety. Niestety zbieraczy zagranicy jest coraz mniej. Taki wymierający gatunek
          Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

          Comment

          • noodles
            Senior
            • 09-2005
            • 700

            #6
            Ogłosiłeś nas wymierającym gatunkiem tylko na podstawie ankiety czy zaobserwowałeś jeszcze jakieś zjawiska świadczące o naszym zbliżającym się końcu ?
            Last edited by noodles; 04-12-2017, 21:37.
            Moja kolekcja podstawek

            Comment

            • tyskikufel
              Senior
              • 04-2003
              • 772

              #7
              Dzięki za informację , zbieram zagranicę dopiero 2 rok ale sprawia mi to dużą frajdę , kolejne kraje do kolekcji udało mi się już uzbierać podstawki z ponad 170 krajów.Duże podziękowanie dla kolegów którzy mi w tym pomogli.Chętnie nawiążę kontakt z osobami które chcą się wymienić dubletami podstawek z egzotycznych krajów

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                Ogłosiłeś nas wymierającym gatunkiem tylko na podstawie ankiety czy zaobserwowałeś jeszcze jakieś zjawiska świadczące o naszym zbliżającym się końcu ?
                Też odnosiłem wrażenie że krajowy kolekcjoner podstawek zagranicznych jest od dawna wpisany na czerwoną księgę gatunków zagrożonych i nawet Szyszko wstrzymał jego odłowy jednak merytoryczna analiza ankiet z ostatniej połowy dekady nie potwierdza tego a wskazuje na stablilność populacji.
                Wynosi ona w tym okresie nieprzerwanie około 20 osobników w tym ilość poważniejszych ilościowo (przynajmniej na polskie realia) zbiorów tzn takich liczących powiedzmy minimum 10 tys podstawek jest również konstansowa czyli około 4-5 rok w rok.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • genea
                  Senior
                  • 02-2006
                  • 1515

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mam nadzieję, że tak. To nieodłączna część Ankiety. Niestety zbieraczy zagranicy jest coraz mniej. Taki wymierający gatunek
                  Kurcze, to teraz wiem dlaczego ostatnio tak kiepsko się czuję...
                  Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                  Bractwo Piwne

                  Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                  Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2868

                    #10
                    Ależ się dyskusja rozwinęła, bardzo dobrze.

                    Co do podstawek zagranicznych, Marku nie bój się będą w ankiecie. O ile pamiętam były od samego początku i nie zamierzam tego zmieniać. Liczba kolekcjonerów w tej części ankiety jest zazwyczaj podobna co roku.

                    Odnośnie innych ewentualnych zmian to wielkiej rewolucji nie planowałem. Jak wiecie raczej jestem z tych tekturowych tradycjonalistów. Ale nie ukrywam, że skoro ankieta odbywa się już wyłącznie elektronicznie (kto pamięta jeszcze papierowe wersje?) i jest ogólnodostępny katalog to myślałem o jakimś ujednoliceniu kategorii. Myślę, że pomogło by to początkującym zbieraczom i zachęciło ich do kontynuowania hobby.

                    Decyzja jednak nie zapadła więc jestem otwarty na uwagi.
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • noodles
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 700

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wynosi ona w tym okresie nieprzerwanie około 20 osobników w tym ilość poważniejszych ilościowo (przynajmniej na polskie realia) zbiorów tzn takich liczących powiedzmy minimum 10 tys podstawek jest również konstansowa czyli około 4-5 rok w rok.

                      Również jestem zdania, że liczba osób zbierających zagranicę znacząco się nie zmienia.
                      Last edited by noodles; 06-12-2017, 00:29.
                      Moja kolekcja podstawek

                      Comment

                      • wasyll
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 1823

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                        Również jestem zdania, że liczba osób zbierających zagranicę znacząco się nie zmienia.
                        Tak, ja zacząłem zbierać pojedyncze sztuki
                        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                        Comment

                        • Maremali
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 1953

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tak, ja zacząłem zbierać pojedyncze sztuki
                          Po jednej z danego kraju czy z browaru?
                          http://maremali.web-album.org/

                          Comment

                          • wasyll
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 1823

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali Wyświetlenie odpowiedzi
                            Po jednej z danego kraju czy z browaru?
                            Kraje to raz (po jednej sztuce). O browarach raczej nie myślę. No, ale oprócz krajów doszły jeszcze smoki, fantasy, browar Achouffe, kobiety w stylu pin-up i jakby poszukać to jeszcze coś się znajdzie. Ot wymyślił!
                            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                            Comment

                            • solfernus
                              Senior
                              • 08-2004
                              • 1025

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                              Również jestem zdania, że liczba osób zbierających zagranicę znacząco się nie zmienia.
                              Ale i nie przybywa.
                              Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎