Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

XX Ankieta Kolekcjonerów Podstawek 2017

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • solfernus
    Senior
    • 08-2004
    • 1025

    #16
    [QUOTE=wasyll;1325788]Kraje to raz (po jednej sztuce). O browarach raczej nie myślę.

    I to jest wyście. Pozatym w wielu państwach jest tylko jeden browar. Idąc na ilość trzeba by mieć sporo do wydania. Zbierając 1 szt z każdego państwa można też wydać duże kwoty. Np ostatnio za Guam mikro było 123,50 a Czad jedynie 49,50 euro
    Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

    Comment

    • tyskikufel
      Senior
      • 04-2003
      • 772

      #17
      Dziękuję za informacje i sugestie, tak jak pisałem staram się zdobyć do kolekcji jak najwięcej krajów, wystarczy po 1 sztuce ale jak coś jeszcze padnie wkładam do kolekcji, no i zbieram Polskę, ale chyba już jeden z niewielu jeszcze etykiety piwne polska i świat tematycznie oraz kapsle z całego świata.Gdyby ktoś chciał się powymieniać swoimi dublami egzotyka to kontatkt
      na e mail brandysmarek@poczta.onet.pl

      Comment

      • solfernus
        Senior
        • 08-2004
        • 1025

        #18
        Co do podstawek zagranicznych, Marku nie bój się będą w ankiecie. O ile pamiętam były od samego początku i nie zamierzam tego zmieniać. Liczba kolekcjonerów w tej części ankiety jest zazwyczaj podobna co roku.

        Lecz zabraknie Darka D. Dlatego pisałem wcześniej o wymierającym gatunku.

        Odnośnie innych ewentualnych zmian to wielkiej rewolucji nie planowałem. Jak wiecie raczej jestem z tych tekturowych tradycjonalistów. Ale nie ukrywam, że skoro ankieta odbywa się już wyłącznie elektronicznie (kto pamięta jeszcze papierowe wersje?) i jest ogólnodostępny katalog to myślałem o jakimś ujednoliceniu kategorii. Myślę, że pomogło by to początkującym zbieraczom i zachęciło ich do kontynuowania hobby.

        Pamiętam o papierowej ankiecie. Brałem w niej udział dwa lub trzy razy.
        Pozatym jak pisałem wcześniej katalog to jedno a ankieta powinna zoastać taka jak dotychczas.
        Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

        Comment

        • tyskikufel
          Senior
          • 04-2003
          • 772

          #19
          Czy jest katalog podstawek zagranicznych inny niż ten który jest w trakcie reorganizacji (italia)

          Comment

          • solfernus
            Senior
            • 08-2004
            • 1025

            #20
            Można się poratować na tych stronach:

            http://www.beercoasters.extra.hu/ Balinta Elemera
            http://beer.ultra.pl/index Roberta Papisa

            Była jeszcze jedna stronka ale teraz nie pamiętam.
            Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

            Comment

            • genea
              Senior
              • 02-2006
              • 1515

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tyskikufel Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy jest katalog podstawek zagranicznych inny niż ten który jest w trakcie reorganizacji (italia)
              Ja korzystam z www.bierdeckelsammler.net
              Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
              Bractwo Piwne

              Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
              Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

              Comment

              • tyskikufel
                Senior
                • 04-2003
                • 772

                #22
                Dzięki

                Comment

                • solfernus
                  Senior
                  • 08-2004
                  • 1025

                  #23
                  Termin nadsyłania będzie do końca roku czy też narodziła się nowa tradycja i będzie do końca stycznia jak ostatnio?
                  No i przydałyby się jakieś "okienka" do wypełnienia
                  Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
                    Można się poratować na tych stronach:
                    beer.ultra.pl/index Roberta Papisa
                    Ale żeś zombie odkopał. Że nie aktualizowana to oczywiście mnie nie dziwi ale nieźle że jeszcze w ogóle wisi na serwerze. Chyba ponad dekadę temu sam prowadząc jeszcze ankietę przed Grzeberem dałem Robertowi jej wyniki do zawieszenia na swojej stronie i pewnie jeszcze tam są.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • pizmak666
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 1898

                      #25
                      W 2002 r. w ankiecie brało udział 42 osoby. Jakiś kosmos jak na dzisiejsze czasy.
                      Co do strony Roberta, bardzo bogata i fajnie zrobiona. Zaglądałem tam bardzo często na początku mojego kolekcjonowania, a i teraz od czasu do czasu tam wchodzę.
                      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                      Comment

                      • solfernus
                        Senior
                        • 08-2004
                        • 1025

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ale żeś zombie odkopał. Że nie aktualizowana to oczywiście mnie nie dziwi ale nieźle że jeszcze w ogóle wisi na serwerze. Chyba ponad dekadę temu sam prowadząc jeszcze ankietę przed Grzeberem dałem Robertowi jej wyniki do zawieszenia na swojej stronie i pewnie jeszcze tam są.
                        Co z tego, ze nie aktualizowana. Zombie czy nie ale poratować się można. Zwłaszcza jeśli chodzi o zagranicę a w szczegółności starsze wzory. Robert ma tam bardzo ciekawe podstawki z Afryki. Zreszką z innych kontynentów też. A o to zdaje sie pytającemu chodziło. Strona Balinta nawet takich ciekawostek nie miała. A jest też "martwa" i już kolekcja wyprzedana.

                        Jeśli chodzi o www.bierdeckelsammler.net to trzeba sie zalogować. I jak dla mnie za dużo klikania by coś odnaleźć. Dlatego też podałem te starocie.
                        Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                        Comment

                        • noodles
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 700

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jeśli chodzi o www.bierdeckelsammler.net to trzeba sie zalogować. I jak dla mnie za dużo klikania by coś odnaleźć. Dlatego też podałem te starocie.

                          Jedyna strona jaką znam gdzie podstawki tworzą bazę danych którą można wygodnie przeszukiwać. Dzięki temu to jedyna strona którą można nazwać KATALOGIEM podstawek z całego świata. Największym, najwygodniejszym, bezcennym dla kolekcjonera. Jeśli ta strona zniknie przerzucam się na zbieranie sreberek z serków topionych. A jeśli wpisanie wyszukiwanej frazy w okienku wyszukiwarki ma być wadą bo "za dużo klikania" to ja już kończę bo przychodzą mi na myśl tylko przekleństwa.
                          Moja kolekcja podstawek

                          Comment

                          • grzeber
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2867

                            #28
                            Tabelka do wypełniania się tworzy. Muszę niestety przyznać, że dostosowanie jej do nowego katalogu zajmuje ciut więcej czasu niż myślałem. Będzie gotowa mam nadzieję jutro.
                            Czas do wypełnienia na pewno do końca stycznia może dłużej.
                            pozdrawiam
                            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #29
                              Wystarczyły by i ze 2-3 tygodnie. W zasadzie każdą z naszych krajowych kolekcji można ogarnąć w wolny weekend zwłaszcza że te największe ilościowo (Polska+zagranica) podejrzewam że są zliczane na bieżąco więc pozostaje tylko przepisanie liczb z tabeli w tabelę. Dłuższe oczekiwanie na wyniki to ogólnie dłuższy czas oczekiwania na gotową ankietę.
                              Czeska światowa ankieta etykiet daje chyba tydzień, maks 2 na nadesłanie wyników a mimo to co rok zgłaszanie jest do niej około 80 zbiorów od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy et każdy.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • Jacek_C
                                Senior
                                • 12-2008
                                • 102

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                                Wystarczyły by i ze 2-3 tygodnie. W zasadzie każdą z naszych krajowych kolekcji można ogarnąć w wolny weekend zwłaszcza że te największe ilościowo (Polska+zagranica) podejrzewam że są zliczane na bieżąco więc pozostaje tylko przepisanie liczb z tabeli w tabelę. Dłuższe oczekiwanie na wyniki to ogólnie dłuższy czas oczekiwania na gotową ankietę.
                                Czeska światowa ankieta etykiet daje chyba tydzień, maks 2 na nadesłanie wyników a mimo to co rok zgłaszanie jest do niej około 80 zbiorów od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy et każdy.
                                Czy wyniki tej czeskiej ankiety można znaleźć gdzieś w necie? Będę wdzięczny za jakieś info w tym temacie, z czystej ciekawości chciałbym zobaczyć jak to wygląda

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎