Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

XX Ankieta Kolekcjonerów Podstawek 2017

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #31
    Chyba w necie nie ma. Biorę w niej udział i dostaję mailem. Jak zarzucisz mi na PW swojego maila to pocisnę Ci ostatnią edycję.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • solfernus
      Senior
      • 08-2004
      • 1025

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
      Jedyna strona jaką znam gdzie podstawki tworzą bazę danych którą można wygodnie przeszukiwać. Dzięki temu to jedyna strona którą można nazwać KATALOGIEM podstawek z całego świata. Największym, najwygodniejszym, bezcennym dla kolekcjonera. Jeśli ta strona zniknie przerzucam się na zbieranie sreberek z serków topionych. A jeśli wpisanie wyszukiwanej frazy w okienku wyszukiwarki ma być wadą bo "za dużo klikania" to ja już kończę bo przychodzą mi na myśl tylko przekleństwa.
      Masz sporo racji. Jednak pod warunkiem jak znasz tą "frazę". Szukając nowych lub starych podstawek z jakiegoś państwa raczej nie znam nazwy browaru czy piwa. Mogę pamietać tylko, że chyba coś takiego tam było i chcę się upewnić do jakiego należy państwa.
      Na Twojej najwygodniejszej stronie klikam więc w państwo i następnie w browar a jeśli jest ich kilka to dłużej to trwa nim odnajdę to czego szukam. I jeszcze raz wspomnę, że by to wszystko zobaczyć TRZEBA SIĘ ZALOGOWAĆ.

      Szukałem kiedyś z jakiego państwa są dwie stare podstawki. Jedna z kobietą a druga miała jakieś maski i zachód słońca. Dla ułatwienia dodam, że obie są z Afryki. Potrzebowałem po wpisaniu w google beerultra.pl TRZY kliknięcia i je znalazłem. Ile potrzebujesz od wpisania w google kliknięć by je znaleźć na bierdeckelsammler? Nie zapomnij o zalogowaniu i dokładnie policz klikniecia.
      Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

      Comment

      • waclaw67
        Senior
        • 06-2009
        • 485

        #33
        Mam polskie podstawki skatalogowane ze zdjęciami u siebie w folderze na kompie.Taki mój własny katalog.Teraz go zmieniam i od nowa wprowadzam nowe oznakowania i lokalizację podstawek wg.nowego katalogu.Co za tym idzie na wypełnianie ankiety wg.starego wzoru raczej nie miałbym czasu choć biorę udział w ankiecie ze swoim skromnym zbiorem od kilku lat.Więc optuję za nową ankietą.

        Comment

        • solfernus
          Senior
          • 08-2004
          • 1025

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika waclaw67 Wyświetlenie odpowiedzi
          Mam polskie podstawki skatalogowane ze zdjęciami u siebie w folderze na kompie.Taki mój własny katalog.Teraz go zmieniam i od nowa wprowadzam nowe oznakowania i lokalizację podstawek wg.nowego katalogu.Co za tym idzie na wypełnianie ankiety wg.starego wzoru raczej nie miałbym czasu choć biorę udział w ankiecie ze swoim skromnym zbiorem od kilku lat.Więc optuję za nową ankietą.
          I tu wreszcie merytoryczny głos w dyskusji. Punkt dla nowej opcji.
          Chociaż się z Tobą nie zgadzam bardzo sie cieszę że zabrałeś głos.
          Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2868

            #35
            Potraktujmy ten rok jako przejściowy. Mam nadzieję, że ostatecznie formularz wszystkich zadowoli.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2868

              #36
              No i jest, zgodnie z obietnicami .

              Wszyscy w blokach, można wypełniać. Ankieta za chwilę znajdzie się w skrzynkach mailowych mojej bazy adresatów, a dla chętnych także tutaj. Zasady opisane w osobnym pliku. Termin zwrotu to 28.02.2018.
              Attached Files
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              • grzeber
                Senior
                • 05-2002
                • 2868

                #37
                Oczywiście termin zwrotu to 31.01.2018. A nie koniec lutego jak w poprzedniej wiadomości.
                pozdrawiam
                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #38
                  No
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • waclaw67
                    Senior
                    • 06-2009
                    • 485

                    #39
                    Właśnie otrzymałem ankietę.Myślę że jest jak najbardziej miarodajna.Jak dla mnie.
                    Dzięki grzeber

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #40
                      Rozumiem że nazewnictwo polskich browarów w Ankiecie dla przejrzystości jest kropka w kropkę skopiowane z aktualnego katalogu

                      Ogólnie więc postękam (chyba więc Autorom katalogu a nie Grzeberowi) na temat błędów i niekonsekwencji nazewnictwa.

                      - (np) było Okocim a teraz jest Brzesko (Okocim). Rozumiem że browary przypisujemy do miast w jakich się znajdują/znajdowały a nie jak zwyczajowo/historycznie piszą na podstawkach. W takim razie Konstancin powinien być zapisany jako Obory albo Obory (Konstancin) gdyż w takiej miejscowości dokładnie znajdował się ten browar a nazwa Konstancin funkcjonowała dla lepszej rozpoznawalności i lepiej kojarzącej się miejscowości.

                      - w miejscowościach gdzie są/było więcej niż 1 browar niektóre browary są, i słusznie, opisane ze swoimi nazwami własnymi a niektóre nie tzn jest tylko nazwa miejscowości np jest tak w przypadku browarów białostockich, brzeskich, kętrzyńskich czy nyskich. Może się zdarzyć np tak że ktoś posiadający pw podstawkę z Kętrzyna (tego czynnego do lat 90) zgłosi ją przez pomyłkę jako tą rzadszą z browaru Genossenschaft tylko dlatego że przy tym browarze jest oznaczenie PW a on właśnie ma podstawkę przedwojenną z Kętrzyna. Oczywiście to małe prawdopodobieństwo ale jednak w sumie to niekonsekwencja w nazwach.

                      Tak, wiem że zawsze czy prawie zawsze browar bez nazwy własnej to stary, historyczny i najbardziej rozpoznawalny dla danej miejscowości browar ale jednak jest to niekonsekwencja a dopisanie nazwy własnej nie jest żadnym problemem np nazwiska dawnego przedwojennego właściciela

                      Ogólnie takie łączenie klasyfikacji Katalog-Ankieta na pewno jest ułatwieniem, uporządkowaniem i ujednoliceniem a także jakąś większą obiektywnością zliczeń w ankiecie. Inna sprawa czy zaszeregowanie niektórych podstawek w Katalogu jest poprawne ale wiadomo że idealnie dla wszystkich zrobić się tego nie da.

                      Powodzenia Grzeber w opracowywaniu ankiety. Mam nadzieję że uda Ci się znacznie szybciej wyrobić niż z ostatnią edycją
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #41
                        Aha , no i Kraków (Relakspol/Stary Kraków)
                        Tą nazwę zrobiłem po raz pierwszy w ankiecie ja gdyż SK był chyba pierwszym polskim browarem kontraktowym (nie używano wtedy jeszcze tego terminu) i nie wiedziałem jak podstawki z niego ugryźć w klasyfikacji ankiety. Teraz już możemy je zakwalfikować bez problemu gdy powstał specjalny dział browarów kontraktowych.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • noodles
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 700

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
                          Szukałem kiedyś z jakiego państwa są dwie stare podstawki. Jedna z kobietą a druga miała jakieś maski i zachód słońca. Dla ułatwienia dodam, że obie są z Afryki. Potrzebowałem po wpisaniu w google beerultra.pl TRZY kliknięcia i je znalazłem. Ile potrzebujesz od wpisania w google kliknięć by je znaleźć na bierdeckelsammler? Nie zapomnij o zalogowaniu i dokładnie policz klikniecia.
                          To jest dowód nie na to że beerultra jest lepsze tylko na to, że w tym przypadku miałeś duże szczęście. Gdyby podstawki których szukałeś były z RPA i były na ostatniej podstronie musiałbyś kliknąć 33 razy żeby je znaleźć. Przy takim samym szczęściu znajdziesz podstawki na bierdeckelsammler też po trzech kliknięciach. A logowanie po zapamiętaniu loginu i hasła przez system odbywa się bez żadnego kliknięcia. Obie strony mają podstawki ułożone według tego samego systemu (beerultra nie ma podziału na browary co moim zdaniem jest wadą zwłaszcza przy dużej ilości podstawek) więc ilość kliknięć zależy od szczęścia i co ważniejsze od ilości podstawek na stronie. Na bierdeckelsammler jest ich wielokrotnie więcej więc i ilość kliknięć może być większa ale jeśli to ma być wada to nie mam nic do dodania. Jeśli ilość kliknięć ma być miarą jakości to idealna będzie strona gdzie kilkadziesiąt tysięcy podstawek będzie na jednej podstronie. Wtedy dostęp do wszystkich jest już po jednym kliknięciu. Czas wyszukiwania będzie kosmiczny ale tylko jedno kliknięcie ! Szaleństwo.
                          Moja kolekcja podstawek

                          Comment

                          • solfernus
                            Senior
                            • 08-2004
                            • 1025

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                            To jest dowód nie na to że beerultra jest lepsze tylko na to, że w tym przypadku miałeś duże szczęście. Gdyby podstawki których szukałeś były z RPA i były na ostatniej podstronie musiałbyś kliknąć 33 razy żeby je znaleźć. Przy takim samym szczęściu znajdziesz podstawki na bierdeckelsammler też po trzech kliknięciach. A logowanie po zapamiętaniu loginu i hasła przez system odbywa się bez żadnego kliknięcia. Obie strony mają podstawki ułożone według tego samego systemu (beerultra nie ma podziału na browary co moim zdaniem jest wadą zwłaszcza przy dużej ilości podstawek) więc ilość kliknięć zależy od szczęścia i co ważniejsze od ilości podstawek na stronie. Na bierdeckelsammler jest ich wielokrotnie więcej więc i ilość kliknięć może być większa ale jeśli to ma być wada to nie mam nic do dodania. Jeśli ilość kliknięć ma być miarą jakości to idealna będzie strona gdzie kilkadziesiąt tysięcy podstawek będzie na jednej podstronie. Wtedy dostęp do wszystkich jest już po jednym kliknięciu. Czas wyszukiwania będzie kosmiczny ale tylko jedno kliknięcie ! Szaleństwo.
                            Nie zrozumiałeś mnie i nie zrozumiesz. Ja mając swoje racje i możliwości nie zawsze używam w różnych miejscach tylko swojego kompa. Nie zapisuję haseł w komputerze tylko muszę je pamiętać. Ciekawe kto tak robi na cudzym sprzęcie?
                            Nie noszę laptopa ani smartfona. Używałem bierdeckelsammler i musiałem dodatkowo to wszystko pamiętać. Zresztą może i ma wyszukiwanie intuicyjne ale co ono da jak nie wiesz czego szukać? Rozumiem, że szukasz coś na tej stonie dopiero jak masz jakąś podstawkę w ręce. By ją zidentyfikować, przypisać do państwa i browaru. A co będzie jak chcesz znaleźć podstawkę o której tylko słyszałeś, że istnieje ale nie znasz jej nazwy?
                            Jak szukałem tych swoich owszem miałem szczęście.
                            Szukając ich na niemieckiej stronie straciłbym dużo więcej czasu. Tam nie wyświetlają się wszystkie podstawki z danego państwa na raz tylko rozbite są na poszczególne browary. Dopiero widzi się je jak kliknie się w dany browar prawda? To dodatkowe kliknięcia i czas na załadowanie. Może w Twojej okolicy to bez znaczenia ale w mojej nie.

                            No i skoro bierdeckelsammler to taka świetna strona, dlaczego nadal na Twojej http://www.dekle.net.pl/index.php widnieją podstawki których nie zdołałeś zidentyfikować?
                            Na marginesie dodam też, że podstawka Himalaya Beer nie pochodzi z Nepalu. To nie tylko błąd z Twojej strony ale i z bierdeckelsammler. Była nawet taka dyskusja na browar.biz.

                            Może już poprzestańmy na tym off topie i zostańmy Ty przy swojej a ja przy swojszej racji.
                            Bo nas admin do przechmielin wywali.
                            Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                            Comment

                            • noodles
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 700

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie zrozumiałeś mnie i nie zrozumiesz. Ja mając swoje racje i możliwości nie zawsze używam w różnych miejscach tylko swojego kompa. Nie zapisuję haseł w komputerze tylko muszę je pamiętać. Ciekawe kto tak robi na cudzym sprzęcie?
                              Gdybyś od razu napisał, że beerultra jest lepsze z powodu drastycznych ograniczeń do których musisz się stosować nie byłoby tej dyskusji. Więc to nie moje niezrozumienie lecz twoja skąpa argumentacja.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
                              No i skoro bierdeckelsammler to taka świetna strona, dlaczego nadal na Twojej http://www.dekle.net.pl/index.php widnieją podstawki których nie zdołałeś zidentyfikować?
                              Zidentyfikowałem na tej stronie tysiące podstawek i to jest bez znaczenia. Nie zidentyfikowałem kilkunastu i to jest dyskwalifikacja ? Może źle szukam a może ich tam nie ma. To nic nie zmienia.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na marginesie dodam też, że podstawka Himalaya Beer nie pochodzi z Nepalu. To nie tylko błąd z Twojej strony ale i z bierdeckelsammler. Była nawet taka dyskusja na browar.biz.
                              Być może. Nie śledzę wszystkich dyskusji na browar.biz. Nie twierdzę też że na bierdeckelsammler nie ma błędów. Sam kilka znalazłem. To też nic nie zmienia.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
                              Może już poprzestańmy na tym off topie i zostańmy Ty przy swojej a ja przy swojszej racji.
                              Zadajesz pytania a zaraz potem piszesz "poprzestańmy". OK. Poprzestańmy.
                              Moja kolekcja podstawek

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                #45
                                Dobra już tak nie przeżywajcie.
                                Wynika że są 2 dobre strony do identyfikacji podstawek różniące się jakimiś detalami w mechaniźmie szukania samych wzorów. Konkurencja ma i dobre strony.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎