Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jędrzejów [ex. Strzelec], Argus Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6124

    Jędrzejów [ex. Strzelec], Argus Premium

    Kod LB czyli Jędrzejów. Alko 5% z 11*P.

    Piana - średnia i za chwilę cienka, dziurawa warstewka.
    Lacing - coś było.
    Bursztyn - jaśniejszy bursztyn.
    Gaz - średni.
    Aromat - słód "pilzneńsko-kukurydziany".
    Smak - słodkawy pilso-lagerek.

    Przypadkowe spotkanie... myślałem że będzie gorzej.
    Attached Files
  • AaLeX
    Senior
    • 07-2011
    • 572

    #2
    No i mam zagadkę. Piwo kupiłem w czeskim Lidlu. Alkohol 5%. Innych danych brak. Kod LB, czyli Jędrzejów. Kod na puszce 430..., co by sugerowało, że wyprodukowane w Niemczech... Argusy puszkowe w czeskich Lidlach na bank warzy Van Pur. Kody na dnie puszki są identyczne, puszki takie, jak w Polsce. O co chodzi? Nie mam pojęcia. Piana obfita, kolor jasny bursztyn, zapach nijaki, delikatnie słodowy. Smak - słodowo-metaliczny, goryczki brak. Pytanie, po co ktoś to przywozi z Polski i sprzedaje w Czechach?? W takim kraju piwnym? Pytanie drugie - kto w tym piwnym kraju to kupuje? Było droższe od wszystkich czeskich Argusów, które to piwo biją na głowę. Może ktoś mi wytłumaczy ten fenomen, bo ja mam brak pomysłu. W każdym razie, z ciekawości kupiłem no i to by było na tyle. Wersja niepasteryzowana ma 5,7%, zieloną puchę i kod LA, czyli Łomża, ale raczej już jej testować nie będę.
    Attached Files
    Last edited by AaLeX; 19-01-2024, 14:57.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
      Pytanie, po co ktoś to przywozi z Polski i sprzedaje w Czechach?? W takim kraju piwnym? Pytanie drugie - kto w tym piwnym kraju to kupuje? Było droższe od wszystkich czeskich Argusów, które to piwo biją na głowę..
      Od wielu, wielu lat Van Pur warzy na marketowe rynki świata, nie tylko Europy. Jest w tym potęgą, nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś był z tego co wiem absolutnym liderem pośród piw zagranicznych w RCz W czeskich Lidlach kiedyś jeszcze z Jędrzejowa było piwo Deep. Kupują to Ci, co piją dużo taniego piwa i w większości przypadków nie zdają sobie sprawy skąd pochodzi to piwo. Van Pur potrafi uwarzyć tanio i rozlać to do puszek i różnych petów oraz zapewne ma dużo bardziej ogarniętą logistykę. Może jest trochę bardziej drogie od czeskich Argusów w szkle (notabene te czeskie szklane byłykiedyś dostępne w polskich Lidlach), ale puszka jest tam wciąż bez kaucji i ceny się "wyrównują"?


      Comment

      • AaLeX
        Senior
        • 07-2011
        • 572

        #4
        Tak. Deep (kod LE - Rakszawa) też jest nadal dostępny. Zastanawia mnie tylko kod kreskowy niemiecki... Czy nie powinien być polski, skoro jest to rozlewane w Polsce? Nie. Cena tego piwa w puszce nic nie wyrównuje, bo kosztuje 16,90kc, gdzie wersja butelkowa argusa 11 kosztuje 11,90kc, a jego wersja puszkowa 13,90kc. Stąd było moje zdziwienie, bo gdyby te van purowskie były tańsze, to jeszcze bym jakąś logikę w tym widział, ale tak nie znajduję. Kto płaci więcej, aby kupić gorsze piwo?

        Comment

        • marqqq
          Senior
          • 12-2014
          • 659

          #5
          Może tam też są piwne janusze co lubią eurolagery bez smaku.

          Comment

          • AaLeX
            Senior
            • 07-2011
            • 572

            #6
            Najwyraźniej, choć i tak mnie to dziwi. Nie doceniają tego co mają, albo mają dość swoich, goryczkowych i sięgają po polskie bezsmaki. Nie wiadomo, co w tych czeskich głowach siedzi.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎