Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak odkleić etykietki?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szymek69
    Senior
    • 10-2006
    • 173

    Jak odkleić etykietki?

    Pytanie to może i już było ale ja nie znalazłem
    Jak odkleić etykietki samoprzylepne? Takich jest coraz więcej i szlak mnie trafia jak kupie sobie a etykietki po degustacji nie mogę odkleić.
    szymek69
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Słabo szukałeś https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=1380
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Luki1946
      Junior
      • 10-2017
      • 16

      #3
      Ja stosuje metodę o której wyczytałem na forum. Wlewam wrzątek do butelki uważając jednak, żeby nie lać po etykiecie. Po kilku minutach podważam narożnik małym nożykiem i odrywam etykietę od razu przyklejając ją na kartke.

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Wystarczy tylko 30 s
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Luki1946 Wyświetlenie odpowiedzi
          Ja stosuje metodę o której wyczytałem na forum. Wlewam wrzątek do butelki uważając jednak, żeby nie lać po etykiecie. Po kilku minutach podważam narożnik małym nożykiem i odrywam etykietę od razu przyklejając ją na kartke.
          Po co uważać, lejek wystarczy
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Ktoś kojarzy jak odkleić etykiety Słociaka? Na gorąco nie bardzo, a wyglądają na lakierowane, grube.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              takie to na sucho ściągamy
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                Serio? To nie takie jak osjannowe. Podkład jest papierowy.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Musiałbym je zobaczyć, na sucho to jak np te z Wieliczki (na sucho schodzą idealnie - po prostu bez niczego je ściągam, na gorąc rozciągają się).
                  Z tego co pamiętam Michałowe z Osjanna też ściągałem na sucho i zeszły idealnie.
                  Ale nie mając flaszki z etykietą w ręką to też nie zawsze łatwo jest doradzać


                  Masz na myśli te stare, kwadratowe ze Słociaka? Bo jeśli tak z nimi trzeba bardzo ostrożnie i bez ostrego noża/zyletki nie uda się. Z nimi miałem problem, to pamiętam
                  Last edited by becik; 11-08-2019, 18:40.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    Nie, chodziło mi o prostokątne. Widzę, że są nowe wzory.

                    Comment

                    • ppns
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1737

                      #11
                      Czy etykiety browaru Gościszewo są zwykłe ( papierowe ) czy samoprzylepne ?

                      Czy odklejać je metodą "wrzątkową " , czy też typowo
                      zamoczyć w wodzie ?
                      piwoppns@wp.pl

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        samoprzylepne, wrzątek
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎