Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AleBrowar, RIS In Peace - Autumn

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    AleBrowar, RIS In Peace - Autumn

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny nieprzejrzysty. [4]
    Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka i trwała. [4]
    Zapach: Kawa, karmel, powiew wilgotnych, spalonych w ognisku bierwion. [4]
    Smak: Oleisty, nieco lepki, karmelowy z lekko dymnym posmakiem. [4]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: Charakterystyczna eta, motywy typowe dla AleBrowaru, w serii ryśków, starannie wykonana. [4]
    Uwagi: Ciekawy RIS, choć nie wiem, czy takie udziwnianie smaku pomaga temu piwu...

    Moja ocena: [4]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny [5]
      Piana: jasny brąz, obfita, dość gęsta i zwarta, do końca zostaje na piwie w postaci niedużego kożuszka [4]
      Zapach: delikatny, czekoladowo-palony [3.5]
      Smak: pełne,treściwe, wręcz momentami gęste, fajna paloność z lekkim podwędzeniem, kawa, w tle trochę gorzkiej czekolady, nuty suszonej śliwki, solidna baza słodowa, całość bardzo dobrze zbalansowana [4.5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: etykieta średnio mi podchodzi, firmowy kapsel [4]
      Uwagi: Smaczne piwo

      Moja ocena: [4.125]
      Attached Files
      Last edited by becik; 14-04-2018, 20:02.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        #4
        KOLOR: czarne, nieprzejrzyste pod światło.
        PIANA: beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio obfita, trwała.
        ZAPACH: początkowo dominuje ogniskowa wędzonka i śliwka. Z czasem aromat wędzonki maleje i czuć głównie słodowość, śliwkę, nieco drewna i czekolady.
        SMAK: pierwsze wrażenie to potężna słodowość z wyraźną wędzonką i nutami śliwki. Po czasie dochodzą do głosu nuty gruszy, drewna, wanili oraz nieco czekolady i nut palonych. Alkohol pomimo wysokiej zawartości (9,8 %) niewyczuwalny w smaku, goryczka nie jest duża, piwo aksamitne w odbiorze.
        WYSYCENIE: niskie.
        OPAKOWANIE: Niepełny skład, firmowy kapsel. Graficznie etykieta średnio przypadła mi do gustu.
        OGÓLNIE: Piwo degustowane około 2 miesiące po terminie przydatności do spożycia (20.08.2018), butelka o pojemności 0,5L. Bardzo dobre, wybitnie degustacyjne, złożone, z wyraźnie zaznaczoną lecz nie dominującą wędzonką.
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎