Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] takAHaka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Browar na Jurze, [Pinta] takAHaka

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    Ooo, szok, nikt nie komentuje Pinty... A warto. Nie wiem, czy to pierwsza warka (do 07.09.2018), ale piwo ciekawe, łączące ze sobę wyrazistą ip-ową goryczkę, z ładnie zaookrągląnymi owocowymi nutami smakowymi. Szorstkość i owocowa słodowość (bo trudno tu mówić wyłącznie o cytusowości), które - o dziwo - się nie gryzą, ale świetnie uzupełniają.
    A zapachowo jest równie ciekawie, pomarańczowo-chmielowo-kawowe nuty, i z tą kawowością niekoniecznie przesadziłem, bo ona tu jest...
    Piwo degustacyjne, niekoniecznie w rejestrach, które chciałoby się mieć na codzień, ale warto - bez względu na upodobania - docenić ten wypust.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4]
      Piana: Niska, szybko opada, zostaje malutki kożuch. [3.5]
      Zapach: Owoce tropikalne, kawa. [4.5]
      Smak: Sok multiwitamina, gorzka czekolada, kawa, nuty palone, czy wręcz przypalone, końcówka kwaskowa. Goryczka wysoka, długa, palono-skórkowa. [4]
      Wysycenie: Niskie. [4]
      Opakowanie: Nawet ładne, mało spektakularne, jak to u Pinty. [4]
      Uwagi: Bardzo specyficzne, silnie owocowe piwo. Smakuje jak sok multiwitamina zmieszany z mocno palonym dry stoutem. Ciekawe połączenie, ale nie każdemu będzie smakować.

      Moja ocena: [4.125]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nic nie widać pod żarówkę. [5]
        Piana: Jasnobrązowa, wysoka, mogłaby być bardziej trwała. [4]
        Zapach: Słodkie owoce tropikalne, kwiaty z łąki i trochę zbożowej kawy. [4.5]
        Smak: Treściwe, ale nie słodkie, dużo owoców, jednak bardziej tych cytrusowych, a nie mango czy ananas, choć ich też nie brakuje. Goryczka jest wysoka, wysoki alkohol niewyczuwalny, pije się niebezpieczne szybko. [4.5]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Gdyby nawet była zniżka formy to i tak oceniłbym wysoko dlatego, że bardzo lubię rugby i zawsze kibicuję Nowej Zelandii. Oczywiście jest jak zwykle: pełny skład i wysokiej jakości wykonanie. [5]
        Uwagi: Świetne piwo, właściwie nie ma się do czego przyczepić...
        Warka 08.11.2018.

        Moja ocena: [4.475]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
          Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, beżowa, średnio trwała, przyzwoicie zdobi szkło. [4]
          Zapach: Ogólnie tropikalno-kawowy, z tej mieszanki owoców najwyraźniej marakuja. Średnio intensywny, przyjemny. [4]
          Smak: Wyraźnie marakuja, cytrusy i mango, dobra kawa, solidnie palony, w posmaku gorzka czekolada, goryczka średnio-wysoka, niedługa, przyjemna, pełne, w większości wytrawne(po za początkową owocową słodyczą), gładkie. [4.5]
          Wysycenie: Niewysokie - dobrze pasuje. [4.5]
          Opakowanie: Prosta, ale ładna etykieta, komplet informacji. [5]
          Uwagi: Świetne piwo, pozytywnie mnie zaskoczyło smakowo - bardzo wyraziste, z balansem przesuniętym w stronę ciemnych słodów. Jeśli chodzi o styl, to dla mnie to już nie jest czarna IPA(tu bym ocenił niżej), tylko coś między Tropical FES, a American Stout. Warka do 08.11.2018.

          Moja ocena: [4.325]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎