Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nadchodzi koniec Brackiego?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Warzywo
    Senior
    • 08-2016
    • 955

    Nadchodzi koniec Brackiego?

    Piwo warzone w Cieszynie, zniknęło z rynku warszawskiego ale nie to skłania mnie do, dla mnie, ponurej refleksji - nadchodzi koniec Brackiego z Cieszyna.
    Byłem na feriach w Ustroniu, odwiedziłem też Cieszyn i Wisłę.
    Zmiany, które zaobserwowałem to dodawanie w lokalach do nalewaka Brackiego z Cieszyna drugiego - z Brackim Pilsem z Żywca, lub całkowite wypieranie i sprzedawanie tylko lanego Brackiego Pilsa. Piwo znakiem graficznym do Brackiego nawiązują i powoduje mieszanie sie pojęć walutowych i moim zdaniem dostawianie drugiego nalewaka i istnienie na dzisiaj tych dwóch piw obok siebie jest wstępem do likwidacji piwa z Cieszyna i sprzedawania jedynie "Brackiego" z Żywca. większość nawet miejscowych nie miała świadomości, że Bracki Pils nie jest z Cieszyna, część myślała, że z beczki jest z Cieszyna, a tylko butelka z Żywca, część mówiła, że "ich" piwo się popsuło a tak naprawde pili piwo z Żywca, (bo to z Cieszyna ciągle trzyma poziom i jest o dwie półki wyżej od Pilsa z Żywca).
    Ogólnie widać, że Żywiec wprowadza, wydawałoby się, kanibalizację oferty, jednak moim zdaniem jest to początek zastąpienia piwa Brackiego z Cieszyna, piwem pseudoBrackim z Żywca.
    W Warszawie mamy teraz pseudoKrólewskie, Śląsk Cieszyński chyba będzie miał pseudoBrackie. Bo pewnie sam browar w Cieszynie nie ma tu nic do powiedzenia, mimo, że Brackie to pewnie ciągle spora część ich produkcji.
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #2
    Nie wiadomo, być może linia częściowo nowych piw, z nową szatą graficzną z Cieszyna, ma być jedyną ofertą, a niewygodne, "starodawne" Brackie pójdzie w odstawkę. Ale musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto jest blisko firmy.

    Comment

    • Shedao
      Senior
      • 09-2007
      • 900

      #3
      Niestety, mam podobne wrażenie i to od jakiegoś roku-dwóch. Pils wypiera Brackie. Widać nie może być tak, żeby było tanie i całkiem smaczne koncernowe

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Brackie to pierwsze piwo w moim życiu, które mnie zachwyciło. Ale niestety z biegiem czasu ciągle obniżało swoje loty. Już pomijając fakt, że w okolicach 2006 roku (okres zmiany etykiety) było mniej smaczne niż wcześniej, jednak dalej należało do najlepszych piw na rynku i było dla mnie piwem pierwszego wyboru w kategorii "codziennych". Jednak wprowadzenie na rynek Brackiego Pilsa jest początkiem upadku Brackiego tradycyjnego. Obecnie testowo kupuje je raz na rok, chyba tylko po to, żeby się przekonać, że jest niepijalne. Nabiera coraz bardziej słodowego charakteru, chmielu praktycznie w ogóle już nie czuć. Niestety wychodzi na to, że prawdziwego Brackiego już się nie napijemy.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          To i moje świadectwo

          Z Brackim zetknąłem się tuż po osiądnięciu w Krakowie. Człowiekowi wychowanemu na przegorzkim Kristall-Bier i niemal równie gorzkim Krysztale ze Zwierzyńca, Brackie jawiło się jako lekkie, łatwe i przyjemne. Szybko stało się naszym piwem brydżowym - było idealnie zbalansowane, goryczka wyraźna ale nie uprzykrzająca życia, można było sączyć przez wieczór bez ryzyka, że się znudzi.
          Pod Beczkami na Dietla w 94 r. kosztowało 8000-8200 zł tylko nie pamiętam, w której części roku.

          Podsumowując mam ogromny sentyment do tego piwa!

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12202

            #7
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
            Człowiekowi wychowanemu na przegorzkim Kristall-Bier
            Sorry za off-top - chodzi Kristalla z Leżajska?



            Jak się pojawiło byłem w liceum. To było objawienie - eta metalic i sporo goryczki. Spędzałem co roku wakacje w zielonogórskim - na tle Ułana (bodaj Nowa Sól), Bojana (Bojanowo, rozlewnia Sława) czy Wojtka (Ostrów Wlkp.) ta eta robiła wrażenie

            Comment

            • witold68
              Senior
              • 09-2009
              • 142

              #8
              Konie Brackiego

              Grupa żywiec przejęła browar Bracki, ktory obecnie nazywa sie Zamkowy. Z tego co wiem to Zamkowy nie moze produkowac piwa Brackiego, tak jak El brue swego EB.
              Na pochybel psubratom !

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #9
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                Sorry za off-top - chodzi Kristalla z Leżajska?



                Jak się pojawiło byłem w liceum. To było objawienie - eta metalic i sporo goryczki. Spędzałem co roku wakacje w zielonogórskim - na tle Ułana (bodaj Nowa Sól), Bojana (Bojanowo, rozlewnia Sława) czy Wojtka (Ostrów Wlkp.) ta eta robiła wrażenie
                Jes of kors. Ty w liceum to i ja w liceum

                Comment

                • Mastermind1
                  Senior
                  • 02-2013
                  • 248

                  #10
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
                  W tym artykule jest odpowiedź, dlaczego Brackie znika z rynku:

                  http://bielskobiala.naszemiasto.pl/a...t,t,id,tm.html
                  Moja propozycja bardziej przekonującego marketingowego bełkotu dla decydentów na polu marketingu Grupy Żywiec:
                  Nowa nazwa piwa z cieszyńskiego browaru, zgodnie z obowiązującymi zasadami poprawności politycznej , honoruje w sposób szczególny środowisko osób chorujących na podagrę, poprzez nadanie piwu nazwy odnoszącej się do najwybitniejszego w historii przedstawiciela tego środowiska.

                  Z wikipedii:
                  "Po 1378 książę coraz mocniej zaczął się uskarżać na doskwierającą mu podagrę. Choroba w końcu doprowadziła energicznego księcia do całkowitego niedowładu nóg, tak że Przemysław był zmuszony korzystać z pomocy lektyki. Stąd też wziął się przydomek księcia cieszyńskiego: Noszak...."


                  Po co na siłę zmieniać nazwę lokalnego piwa, która jest w regionie Beskidu Śląskiego każdemu znana i ceniona od dziesięcioleci? Właśnie poprzez takie zmiany niszczy się autentyczną, regionalną tradycję.

                  Comment

                  • Mastermind1
                    Senior
                    • 02-2013
                    • 248

                    #11
                    Alternatywne skojarzenie:
                    "Noszak – drugi co do wysokości szczyt w górach Hindukusz. Leży na granicy między Afganistanem a Pakistanem. Jest to najwyższy szczyt Afganistanu."

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #12
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mastermind1 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Po co na siłę zmieniać nazwę lokalnego piwa, która jest w regionie Beskidu Śląskiego każdemu znana i ceniona od dziesięcioleci? Właśnie poprzez takie zmiany niszczy się autentyczną, regionalną tradycję.
                      Jak to po co, żeby nowe było gorsze, ale ładniej opakowane i za ciut wyższą cenę.

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Piwny Radykał
                        • 04-2009
                        • 1596

                        #13
                        a to nie jest inicjatywa własna browaru Cieszyn, który w tej gestii jest samodzielny?

                        Comment

                        • Camillus88
                          Junior
                          • 07-2010
                          • 20

                          #14
                          Orientuje się ktoś jaka jest ostatnia warka Brackiego? Moje poszukiwania ugrzęzły na 02.06. Znalazł ktoś późniejszą?

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4568

                            #15
                            Tydzień temu kupowałem w Leclercu Ursynów warkę do 7.05.2018, sam jestem ciekaw czy dużo ich jeszcze będzie.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎