Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwiwśka, Lwiwśke Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    #16
    Tak jak wyżej - spolszczone, bardzo dobry porter. Kupione w Polsce.
    Daję 5.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      moje juz trzecie spotkanie z porterem lwowskim, tak jak i poprzednio smak doskonały, ogromna piatka dla dystrybutora gdyz dzięki niemu mogęteraz ponownie go kosztować i to coraz częściej, szkoda tylko że w Warszawiena razie jestdostępny tylko w Blue City,chyba, żektoś ma jeszcze inne informacje na temat sklepów gdzie go mozna dostać
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Bekiesz
        Senior
        • 09-2005
        • 140

        #18
        Kupione w delikatesach "PETER" na Świętokrzyskiej w Warszawie.Bardzo wytrawny porter,o pięknej głęboko brązowej barwie,i beżowej pianie(niestety krótkotrwałej).Smak bardzo mocno palony i wytrawny,zdecydowanie alkoholowy.Trunek wybitnie rozgrzewający,szkoda że Wigilia w tym roku bardziej po wodzie,niż po lodzie... .
        Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
          (...)chyba, żektoś ma jeszcze inne informacje na temat sklepów gdzie go mozna dostać
          Razem z dwoma braćmi dostępny jest w Kubusiu. Założę się, że sporo taniej, niż w Blue City.
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • Budvar
            Senior
            • 09-2005
            • 265

            #20
            Trzy rodzaje Lwowskiego (w tym Porter) dostępne w Delikatesach AGA na Dolnej (W-wa)

            Comment

            • Budvar
              Senior
              • 09-2005
              • 265

              #21
              Lwowskie Porter

              Ekstrakt: 20,0% wag. | Alkohol: 8,0% obj.

              Kolor: piękny, czysty i głęboki rubin, po prostu urzekający [5]

              Piana: początkowo imponująca, obfita, puszysta, o pięknej, ciemnobeżowej barwie, szkoda tylko, że nie utrzymuje się do końca, ale za kolor i „gęstość”: [5]

              Zapach: intensywny, pełny, z przewagą palonych nut [4]

              Smak: moim zdaniem za mocno podkreślona palona gorycz, która przytłumia inne nuty smakowe [3.5]

              Wysycenie: dobre, nie za mocne [4.5]

              Opakowanie: bardzo ładna czarna etykieta, z opisem w języku polskim [4.5]

              Moja ocena (wg ARTomatu): [3.950]

              Comment

              • Borysko
                Senior
                • 02-2004
                • 1144

                #22
                Parametry j.w.
                Przywiezione przez małżonkę moją z krótkiej wizyty na Ukrainie.
                Piana drobnopęcherzykowa, dosyć wysoka, kremowo - beżowa. Średniotrwała, zostawia obrączki na ściankach naczynia.
                Kolor ciemny brąz, klarowne.
                Zapach intensywny, gęsty: karmelowy, toffi, kawa zbożowa, nutki palone, orzechowość.
                Smak zdecydowany, wyraźna goryczka pochodząca z ciemnych słodów a także cierpkość na podniebieniu i w przełyku. Lekka słodycz, wrażenie aksamitnej gęstości. Posmak dłuuugi, palono - słodowy.
                Pierwszy zagraniczny porter bałtycki, jakiego piłem. W porównaniu z polskimi jest bardziej palony (ale nie wytrawny; jest w nim też słodycz, ale "przykryta" palonością). Wyrazisty w smaku. Ktoś, kto nie pił nigdy ciemnego piwa pewnie nie wypiłby drugiego łyka. Ale wprawione podniebienie znajdzie w nim wiele ciekawych doznań. Wart spróbowania i powtórzenia.

                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  #23
                  Zakupione w Bomi Klif Okopowa Warszawa
                  Piana - trochę zbyt słaba jak na porter ale utrzymuje się do końca picia
                  barwa - bardzo ciemna wiśnia
                  zapach - bardzo delikatny słód
                  smak - oj rany oj rany cudo. Delikatniejsz, nie tak wytrawna wersja portera warszawskiego. Dobrze harmonizuje połaczenie słodów karmelowych i palonych. Piwo jest jednocześnie wytrawne, karmelowe i palone. I smak długo pozostaje na tyle podniebienia.
                  Cudo.
                  A do tego na etykiecie wszystkie info w języku polskim i....: nie zawiera produktów modyfikowanych genetycznie ani sztucznych przyspieszaczy fermentacji

                  Następnym razem jak będę w BOmi wezmę skrzynkę
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • kishar
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 1691

                    #24
                    Już doczekać sie nie mogę kiedy bedzię w Lublinie.

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #25
                      Żona mi kupiła gdzieś w Warszawie.
                      Bardzo ciekawy choć nie przepadam za porterami.
                      Klarowny, z gęstą bardzo miłą pianą. Zapach typowy dla gatunku, opakowanie miłe bo tłumaczone.
                      O smaku trudno mi mówić bo portery są dla mnie za ciężkie, ale bez najmniejszych negatywnych emocji, ciekawy.
                      Na pewno warty spróbowania. Fanom POLECAM...
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • kentaki
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 452

                        #26
                        Kupione w Intermarche w Rzeszowie.
                        Piana: o klasycznym porterowym kolorze, trochę dziurawa i szybko opada, ale coś zostaje (3,5).
                        Kolor: ładny rubin coś jak krajański, klarowny, przezierny (4).
                        Zapach: lekko czuć spaleniznę i nutki słodowe (3).
                        Smak: lekki jak na 20, przyjemna goryczka pozostajaca na podniebieniu (4,5).
                        Nasycenie: w sam raz (5).
                        Opakowanie: Wszystko ok. fajna butelka i kapselek oraz polskie tłumaczenie na kontrze (5).
                        Uwagi: Fajny porter, lekki w smaku, gładko wchodzi jak na 20 tylko cena 4,99 zł trochę zabija ale warto sięgnąć poraz kolejny, polecam.

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki
                          Uwagi: Fajny porter, lekki w smaku, gładko wchodzi jak na 20 tylko cena 4,99 zł trochę zabija ale warto sięgnąć poraz kolejny, polecam.
                          Jak na market to i tak tanio . Pod blokiem mam za 2,90.

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10737

                            #28
                            ja dzisiaj kupiłem po 3.47zł
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • adam16
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 9865

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darco112
                              Jak na market to i tak tanio . Pod blokiem mam za 2,90.
                              Kurcze blade. A ja mam dostęp do tego piwa za ponad 5 złotych. Ty to masz szczęćcie!
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              • lzkamil
                                kierowca bombowca
                                • 01-2003
                                • 3611

                                #30
                                Kupiłem w łódzkim Zofmarze, ukraińska wersja językowa etykietek.
                                Ciemnobrązowe, pod światło wiśniowe. Niewielkie nasycenie, piana średniej wielkości i trwałości. Zapach gorzkiego palonego słodu i lekko owocowy. Smak bardzo wytrawny, pełen palonej goryczki, trochę owoców w tle, posmak jeszcze bardziej gorzko-palony. Przypomina Ayingera Celebratora ale chyba treściwszy od niego (w końcu 20 kontra 18.5). Bardziej wytrawny ale nie tak złożony smakowo jak nasze 22% bałtyckie portery. Tak czy inaczej znakomity porter.
                                Lepszy jabol pod okapem
                                niż GŻ, CP i KP !


                                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎