Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Stu Mostów, Salamander Oatmeal Chocolate Milk Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Browar Stu Mostów, Salamander Oatmeal Chocolate Milk Stout

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Chyba czarny. [5]
    Piana: Niska, ale bardzo trwała, łatwa do pobudzenia, jednolicie drobne pęcherzyki, lekki lacing. Chyba za delikatnie wlałem do szkła. [4.5]
    Zapach: Gorzka czekolada, mniej mleczny, lekko palony i zbożowy. [4]
    Smak: Kawowo-kakaowy, czekolada, średnio palony, umiarkowana laktozowa słodycz, lekki kwasek odsłodowy, lekko jakby orzechowy, aksamitny, średnio pełny, dość wysoka goryczka(gorzka czekolada). [4]
    Wysycenie: Bardzo niskie, dobrze pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta, w porządku, choć częściowo mało czytelna, przez brak kontrastu, sporo informacji, ale skład niepełny. [3.5]
    Uwagi: Szkoda, że nie zmieściła się pełna nazwa piwa, powinno być Salamander Oatmeal Chocolate Milk Stout Nitro - zabrakło tego istotnego "nitro" które jest największą ciekawostką w tym piwie.
    Smaczne piwo, ale wydaje mi się zbyt gorzkie jak na styl - niekoniecznie przechmielone, może to ciemne słody, po za tym nie mam nic do zarzucenia. To chyba jedynie piwo poza Guinnessem, gazowane azotem jakie piłem. Warka do 19.02.2019.

    Moja ocena: [4.1]
    Last edited by rafalek21; 25-02-2018, 00:18.

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Nie wyrobiłem się z edycją, w smaku zamiast Kawowo-kakaowy miało być Kawa/kawa zbożowa.

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, pływają w nim jakieś drobinki. [4]
        Piana: Średnia/wysoka, drobnopęcherzykowa, beżowa. Średnio trwała. [4]
        Zapach: Kawa zbożowa, płatki owsiane. [4]
        Smak: Kawa zbożowa, lekka słodycz, nuty palone, zboże, lekka wanilia, kakao. Goryczka palona, średnia. Końcówka kwaskowa. [4.5]
        Wysycenie: Zerowe. [3]
        Opakowanie: Nawet ładne, przejrzyste, kapselek firmowy. [4]
        Uwagi: Niezły stout, w którym dominują nuty palone w klimacie kawy zbożowej oraz posmaki płatków zbożowych. Wanilia ledwo wyczuwalna, laktoza podobnie. Wpływu azotu nie widzę żadnego, poza niemal brakiem wysycenia, dziwnie się to pije. Ogólnie ok.

        Moja ocena: [4.15]

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12201

          #5
          Gładkie, ze śladowym wysyceniem, kakaowe, lekka paloność i fajną, dłuższą goryczką od niej. Całość jednak słodsza, z tonami deseru śmietankowo-kakaowego. Efekt z azotem nie wyszedł zbytnio - drobna pianka na powierzchni.

          Całość nie jest zła, ale raczej w małych ilościach, bo nieco mulące - idealnie mogłoby się parować z małym brownie czy innym ciastkiem Butelka 0,3 l. wystarczyła. Idealna propozycja dla beergeeków, którzy w głębi wątroby nie trawią piwa

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6130

            #6
            Nie przepadam za piwami bez gazu ale przez to że nalewałem normalnie piwo było normalnie nagazowane

            Piana - dość szybka stabilizacja do niepełnej warstewki.
            Lacing - trochę było.
            Gaz - średni.
            Barwa - pod mocne światło rubinowe refleksy.
            Aromat - likierowa owocowość jak z ciemnych suszów owocowych. Lekka paloność.
            Smak - słodko ale nie przesadnie, podobnie jak w aromacie likierowa owocowość jak z ciemnych suszów owocowych plus lekka paloność.

            Gdyby było mniej słodkie to można by po nie sięgać częściej
            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎