Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Bractwo Kurkowe Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Krajan, Bractwo Kurkowe Porter

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Alkohol 9%
    Wypiłem 3 w weekend. Porter raczej z tych słodkich, dość gęsty, lekko przypalony. Na pewno najlepszy z dotychczasowych 3 porterów Krajana, ale być lepszym od Portera Kujawskiego nie jest wielką sztuką. Pierwsze wrażenia pozytywne, ale wstrzymam się jeszcze z oceną w artomacie. Warka 09.10.2019.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor ciemnobrązowo z wiśniowymi refleksami, ładny [4.5]
      Piana: Piana beżowa, drobnobąbelkowa, początkowo wysoka, dość szybko się dziurawi, ale pół centymetrowa warstwa utrzymuje się długo. [3.5]
      Zapach: Zapach delikatny, ciemna czekolada, susz owocowy i karmel . Za bardzo delikatny. [3.5]
      Smak: Piwo jest dość gęste, w przeciwieństwie do weekendowego picia (gdzie było też "trochę" innych alkoholi) teraz piwo nie wydaje się za słodkie. Na pierwszym planie gorzkie kakao, przypalony karmel, wiśnie w czekoladzie. Słodycz jest obecna, ale nie jest to toffi, a raczej deserowa czekolada. Alkohol wyczuwalny. [4]
      Wysycenie: Niskie, odpowiednie do piwa. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta utrzymana w brązowo-wiśniowej tonacji, projekt taki sobie, ale podtrzymuje wzór z całej serii bractwa. Firmowy kapsel. [4]
      Uwagi: Po ponownym podejściu do piwa, to nie wydaje się już zbyt słodkie. Balans pomiędzy goryczką, a słodyczą jest dość dobry. Trochę zbyt wyczuwalny alkohol, ale piwo jest młode i na pewno się ułoży. Z pewnością najlepszy z porterów z Krajana, 22% ekstraktu zrobiło różnicę. Piwo kupione w Nakle, w sklepie na rynku, przy wjeździe w ul. Długą, cena coś koło 6 zł.

      Moja ocena: [3.825]
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemno-brązowy, hebanowy, pod światło rubinowy [3.5]
        Piana: Piana beżowa, dziurawiąc szybko opadła zostawiając ślad na szkle. [3]
        Zapach: z butelki palonych słodów, głównie kawa zbożowa plus minimalnie przypieczona skórka chleba i deserowa czekolada. W szkle podobnie. Po ogrzaniu wychodzi nuta alkoholowa, karmel oraz lekki kwasek od nut palonych. [2.5]
        Smak: …płaski. Brak wyrazistej paloności, jest za to kawa zbożowa z karmelkiem i osłodzona czekolada. Lekka kwasowość od palonych nut i alkoholowość. Po ogrzaniu dominuje karmel nad kawą. Goryczka to tylko efekt autosugestii. Więcej czuć na języku szczypanie od alkoholu. [2]
        Wysycenie: Zbyt wysokie [2.5]
        Opakowanie: ładna etykieta i standardowe info na kontrze. [4.5]
        Uwagi: Nie wiem dla kogo jest to piwo. Dla Januszy za mocne, dla beergeków – pomyłka, piwo poza stylem.

        Moja ocena: [2.5]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ciemny rubinowy. Dla portera i tak zbyt jasny... [3.5]
          Piana: Beżowa, dość wysoka, drobna i trwała. [4]
          Zapach: Suszone czerwone owoce , praliny, na to nakłada się ostrawa woń alko. [3]
          Smak: Praliny wiśniowe, lekki posmak czekolady i... niewiele więcej . [3]
          Wysycenie: Niewysokie. [4]
          Opakowanie: Eta, krawatka i kontra w kolorach starego złota i bordo, nawiązanie do tradycji Bractwa K. Kapsel Krajana. [4]
          Uwagi: Bardzo apetyczne parametry (alko 9%), ale... jednoznacznie kojarzy się z lidlowym Argusem. I to nie jest komplement...

          Moja ocena: [3.225]

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            #6
            Warka 11.04.2021. Moje trzecie doświadczenie z tym porterem. Dwa pierwsze były z pierwszą warką i były o niebo lepsze. Z gęstej, ciemnej czekoladowości poszło w stronę pestkowej wiśni. Powyższe porównanie Pancernika z lidlowym Argus porterem bardzo trafne. Duże rozczarowanie.
            Last edited by Pinio74; 12-11-2020, 21:20.
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎