Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Psotnik, Nocna zmiana

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Psotnik, Nocna zmiana

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Jaroslav
    Senior
    • 10-2005
    • 967

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarne, niemal nie przejrzyste [5]
    Piana: beżowa, drobne pęcherzyki, jest lacing na szkle, dość szybko się redukuje [3.5]
    Zapach: przyjemny, typowo stoutowy z lekką palonością i kawą [5]
    Smak: Piwo bardzo pijalne. Przeszkadzała mi jedynie pewna ostrość od drożdży nijak nie pasująca do tak wytrawnego piwa. Jest kawa, delikatna paloność, goryczka pochodząca od ciemnych słodów. Trochę pracy nad fermentacją i może powstać naprawdę wybitny dry stout. [3.5]
    Wysycenie: Średnie [4.5]
    Opakowanie: Etykieta w stylu browaru (komiksowa z motywem maskotki browaru). Jestem fanem wierszyków, które browar zamieszcza na każdym nowym wzorze etykiety [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.225]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav Wyświetlenie odpowiedzi
      jest lacing na szkle
      Co to jest?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Rogerson
        Senior
        • 08-2012
        • 421

        #4
        Kożuch piany pozostający na szkle.

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          I pozostawiający ślad na szkle
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Jak to słowo się wmawia - "lejsing" z angielskiego czy lacing z polskiego?

            Piana może osadzać się na szkle w różnoraki sposób, w krzaczasty (jak ja to często sam określam), okręgi, lekkie zacieki - jak do tego ma się określenie "lacing"?
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #7
              Okręgi są najlesze
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • Horse1963
                Senior
                • 06-2009
                • 547

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Co to jest?
                Lacing = sznurowanie lub koronka... zależy od tego czym tłumaczysz.
                Last edited by Horse1963; 05-03-2018, 12:42.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Lacie, ew. laczki, to takie kapcie domowe, głównie męskie: http://www.miktrade.pl/glowna/578-me...yte-palce.html
                  A "lacing", to taki "homing w laczkach", czyli przebywanie w domu, mając stopy obute w laczki . Można przy tym pić piwo...

                  Comment

                  • Jaroslav
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 967

                    #10
                    Fotka zrobiona zaraz po nalaniu piwa, lacing jeszcze się nie wytworzył
                    Attached Files

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23798

                      #11
                      Laczing podczas spożycia, czyli degustowane w domu, bardzo fajny dry Stout, udane połączenie goryczki chmielowej z tą od-ciemnosłodową. Nabyte w Piwnicy, Wrocław.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎