Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Waszczukowe, Desitka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Waszczukowe, Desitka

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    Tak się zastanawiałem, dlaczego nikt nie oceniał tego dość dobrze dostępnego piwa.
    Kolor bladożółty, jakby przybrudzony, podobny do nektaru z lat PRl. Piwo o wyraźnym zmętnieniu.
    Piana nikła, opada szybko, nie zpostawia śladów na szkle, trudno też mówić o wyraźnej obrączce po opadnięciu piany.
    Zapach: świeża woda plus minimalnie landrynki.
    Smak: coś w rodzaju lekko gazowanego napoju energetyzującego skrzyżowanego z jakimś landrynkowym sokiem, śladowa goryczka.
    Jak wynika z tego opisu piwo o nazwie "Desitka" nie ma nic, ale to nic wspólnego z lekką czeską dziesiątką. Moim zdaniem, gruba pomyłka, będę omijał z daleka.

    Comment

    • LESNICZYy
      Senior
      • 01-2018
      • 950

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
      .
      Jak wynika z tego opisu piwo o nazwie "Desitka" nie ma nic, ale to nic wspólnego z lekką czeską dziesiątką. Moim zdaniem, gruba pomyłka, będę omijał z daleka.
      Chyba wymieniłeś powód A tak serio jakoś nie zauważyłem tego piwa w moich sklepach , a ogólnie wola piwa z dobrymi chmielami

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4305

        #4
        Ja je widziałem i w Leclercu i w sklepach sieci Stokrotka.

        Comment

        • grodek
          Senior
          • 06-2015
          • 527

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, lekko zmętnione. [4]
          Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, obfita i trwała. [5]
          Zapach: Nuta chmielowa, po chwili jednak wyraźnie wyczuwalny aromat owocowy, coś jakby miodowy. Całość uzupełniona o nuty diacetylu. [3]
          Smak: Lekkie w odbiorze, delikatna słodycz, posmak owocowo-miodowy z nutą ziołową. Goryczka niewielka, finisz nieco kwaskowaty. [3]
          Wysycenie: Średnio wysokie. [4.5]
          Opakowanie: Firmowy kapsel, niedokładny skład. Niezbyt wyszukana grafika etykiety, mnie specjalnie nie przekonuje. [3.5]
          Uwagi: Ogólnie jako piwo to do zaakceptowania, jednak z czeskim pilsem (desitka) ma to niewiele wspólnego. Butelka o pojemności 0,5L, termin do 11.03.2020.

          Moja ocena: [3.35]
          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            W moim przypadku chmiel wyraźny, choć dość "łodygowy", całkiem spora treściwość jak na ekstrakt, piwo jest niefiltrowane.

            Nie urzekło mnie to piwo, ale w odróżnieniu od kolegów nie krytykuję. Piłem dużo więcej nieciekawych dziesiątek z Czech

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎