Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, [Golem] Dybuk Laphroaig BA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Kamionka, [Golem] Dybuk Laphroaig BA

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarne jak smoła, nic nie prześwituje, widać mętne. [4]
    Piana: Duża, beżowa/brązowa. Niejednorodna (trochę dużych baniek jest). Średnio trwała. [4]
    Zapach: Umiarkowanie silny (i to największa jego wada). Czekoladowy, lekko palony, lekko popiołowy. Lekkie nuty torfowe i drewniane. Ciemny chleb, kakao, czasem nawet sól. Ładny, złożony, ciekawy zapach. [4]
    Smak: Smak jeszcze bardziej złożony niż zapach. Czekolada, kakao, leciutka paloność, zbożowe smaczki, trochę popiołu. A to wszystko w delikatnym torfowym beczkowym sosie. W finiszu gorzka paloność świetnie skontrowana leciutką solą. Goryczki praktycznie brak. Posmak średni, gorzki, lekko palony. Konsystencja gęsta i oleista. [4.5]
    Wysycenie: Bardzo dobre. Średnie, drobne i trwałe. [4.5]
    Opakowanie: Takie sobie. Miałem butelkę 0,33l z białą etykietą i czarną czcionką. Na środku duży napis po hebrajsku, poniżej nazwa po polsku mniejszą czcionką, na bokach drobną czcionką parametry, skład... i tyle. Bardzo ascetycznie. Czyżby sugestia czarno-białą etykietą Laphroaiga? Tam mi się etykieta podoba, tu średnio mnie to przekonuje. Do tego brak firmowego kapsla. [3.5]
    Uwagi: Laphroaig to świetna whisky. Jakie więc mogło by być piwo w beczce po niej? Bardzo dobrze skomponowane i ciekawe piwo, bogaty smak. Sól dodana po mistrzowsku. Kupiłem go prawie przypadkiem, nie spodziewałem się, że to taka perełka.

    Moja ocena: [4.2]
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎