Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Maryensztadt, Gwiazda Północy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Maryensztadt, Gwiazda Północy

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarna czerń, może to północ w noc bezksiężycową...? [4]
    Piana: Beżowa, bardzo drobna, delikatna wręcz, średniowysoka i średniotrwała. [4]
    Zapach: Wędzonka, taka nawet w stylu łyskaczowym. Do tego w tle kawa i czekolada. Nie dla każdego, ale mnie pasuje. [4]
    Smak: Niestrawny dla mnie posmak wigilijnego kompotu. Nie wiem, czy to figi... czy śliwki. Kompletnie burzy kompozycję smaków, która nie może przebić się przez ten susz... Nie moja bajka. [3.5]
    Wysycenie: Niewysokie. [4]
    Opakowanie: Mała, smukła butelka. Bardzo zgrabna, eta także mi się podoba: aksamitny w dotylu papier, ładne wzornictwo - latarnia morska. Kapsel browaru. [4]
    Uwagi: Doceniam "rzeźbę" browaru,ale porządny IPB nie potrzebuje śliwek i fig (fig nie czuję w ogóle!).

    Moja ocena: [3.8]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny [5]
      Piana: brązowa, dość zwarta, jednak szybko opada do cienkiej warstwy na piwie [3.5]
      Zapach: lekki, dominuje śliwka oraz zapach czekolady i paloności [3.5]
      Smak: pełne, treściwe, wręcz oleiste, na pierwszy plan idzie posmak suszonych śliwek i tych fig, dalej fajna czekoladowa palność, wytrawność, gorzka kawa, finisz bardziej słodowy niż wytrawny, moim zdaniem trochę przekombinowane ale do ciasta - smakowało rewelacyjnie [4.5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: super etykieta, firmowy kapsel, podane w lokalu w firmowym szkle [5]
      Uwagi: Świetne na raz do czegoś słodkiego, do picia w większej ilości - zbyt owocowe

      Moja ocena: [4.125]
      Attached Files
      Last edited by becik; 20-05-2018, 17:39.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #4
        Mięsiste, lekko winne, ze sporym cukrem resztkowym. Nuta wędzona dominuje i nadaje śliwkowej faktury. Coś jakby bombonierka z suszoną śliwką. Jest alkohol, schowany "w kieszonki", jest czekolada i wędzonka. Całość przyjemnie się komponuje. Piana też wzorcowa. Faktycznie gwiazda!
        Last edited by e-prezes; 06-11-2018, 16:05.

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Warka z dnia 09.03.2018.
          W zapachu zdecydowanie wędzona śliwka, czekolada i paloność, przyjemny.
          W smaku dużo wędzonki, aż słodko od niej, dalej czekolada, śliwka i paloność - czyli jak w zapachu. Słodkie, pełne.

          Niezbyt skomplikowane, ale smaczne. Przypomina te znane, coroczne wędzono-śliwkowe portery. W składzie widnieją suszone figi, ale nie doszukałem się ich w piwie.
          Last edited by rafalek21; 23-01-2019, 00:51.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎