Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piekarnia Piwa, Odlot

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Piekarnia Piwa, Odlot

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • grodek
    Senior
    • 06-2015
    • 527

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrązowy, zmętnione, nieprzejrzyste pod światło. [4]
    Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, mało obfita, jednak trwała. [4]
    Zapach: Przyprawowo-korzenny kojarzący się z piernikiem; nuta wanilii, marcepanu i ciasteczek z delikatną palonością. [4]
    Smak: Treściwy początek z nutą słodową. W smaku wyczuwalna czekolada z lekką nutą paloną i sporą ilością wanilii oraz jakby przypraw korzennych (zakładam że to od bobu tonka, którego jednak nigdy wcześniej nie próbowałem). Początkowo lekka słodycz skontrowana wyraźną, lecz nieprzyjemną, zalegającą goryczką. [3.5]
    Wysycenie: Średnie. [5]
    Opakowanie: Brak dokładnego składu, kapsel czarny "golas" a grafika na etykiecie mało "odlotowa". [2.5]
    Uwagi: Jak dla mnie nie jest to piwo "codzienne". Zbyt korzenno-przyprawowe, bardziej w klimacie piwa świątecznego. Najbardziej jednak przeszkadzała mi spora i dość nieprzyjemna goryczka. Butelka o pojemności 0,5L, termin do 20.03.2019.

    Moja ocena: [3.775]
    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bardziej brązowy niż czarny [3.5]
      Piana: mierna, beżowa, drobna, cienki kożuszek, który i tak szybko opadł [2]
      Zapach: lekki, czekoladowo-korzenny [3]
      Smak: dość pełne, treściwość umiarkowana, lekka pestkowo-ziołowa goryczka nie pasująca w niczym do reszty, a momentami wręcz drażniąca, na drugim planie akcenty kawowo-cezkoladowe, finisz momentami wręcz piołunowy [2.5]
      Wysycenie: trochę za dużo [4]
      Opakowanie: etykieta ładna, kapsel czarny [4]
      Uwagi: Nie jestem amatorem jakiejś tonki, niech tonka będzie dla stonki, a dla mnie normalne piwo w sklepie bez dziwact

      Moja ocena: [2.825]
      Attached Files
      Last edited by becik; 24-06-2019, 20:32.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎