Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Potrzebuję zamówić piwo z moją etykietą

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Szkaradzio
    Junior
    • 04-2018
    • 6

    Potrzebuję zamówić piwo z moją etykietą

    Dzień Dobry

    To mój pierwszy post i pierwszy dzień pobytu na forum - potrzebuję pomocy. Organizuję imprezę - jedną z atrakcji miało być własne piwo, kupiłem butelki, etykiety, kapsle, uwarzyłem - ale piwo się popsuło. Do imprezy zostały 2 tygodnie - może ktoś wie, jaki browar może zrealizować taką usługę? Chodzi mi o zakup piwa bez etykiet (nadleje własne). Wiem, ze mogę się bawić w odklejanie, ale przy 100 butelkach to trochę zachodu jest. Gdyby ktoś wiedział gdzie.. kto... z góry dziękuję.

    Szkaradzio
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Możesz podjechać do najbliższego browaru, który warzy piwo jakie chciałeś uwarzyć i spytać czy sprzedadzą Ci takie piwo. Na 100 szt. pewnie nikt nie będzie patrzył jak na złoty interes, ale może trafisz na właściwą osobę. A jak nie masz przygotowanej samoprzylepnej ety na rolce to i tak będziesz musiał sam je okleić - ręcznie.

    Comment

    • Szkaradzio
      Junior
      • 04-2018
      • 6

      #3
      Dziękuję za radę - obdzwoniłem kilka browarów i chyba nie jest to takie proste. Jako powód odmowy podają:
      - brak koncesji na handel piwem - ??
      - niechęc do wychodzenia do ludzi z ich piwem, bez ich logo...

      etykiety już mam i nic na to nie poradzę. Kleić moge samodzielnie... to nie jest problem. Myślałem, że są jakieś browaru lub sklepy, które realizują takie zlecenia. ehh...
      Sz

      Comment

      • Jimmy_jb
        • 11-2005
        • 911

        #4
        A może spróbuj tak: kup piwo, ogarnij czyste butelki (można je kupić w sklepach internetowych), przelej do nich piwo i naklej etykiety. Jakby się udało dostać piwo w beczce z kaucją i kranikiem od jakiegoś lokalnego browaru to byłoby najłatwiej.
        Albo spróbuj się dogadać jakoś z kimś kto warzy piwo w okolicy. Może będzie skłonny się podzielić/wymienić.
        Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

        Comment

        • Szkaradzio
          Junior
          • 04-2018
          • 6

          #5
          Dzieki - myslalem o tym, ale jest klopot z gazem. Sa do tego specjalne nalewaki, trzeba miec butle z co2 - nie mam, nie znam sie, i boje sie, ze coś zle podlacze i wybuchne . Ale dzieki za pomoc.

          Butelki mam. Po prostu browar lub sklep i piwo bez etykiet...

          Comment

          • Jimmy_jb
            • 11-2005
            • 911

            #6
            Chodziło mi o beczkę typu party keg - do takiej nie potrzebujesz butli ani nalewaka.
            Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #7
              kup w sklepie piwo w butelkach które ma w miarę dobrze schodzące etykiety, wstawisz je do wanny z wodą, zaczekasz aż odejdą lub im pomożesz, zmyjesz gąbką klej, wysuszysz butle i nakleisz swoje etykietki - oczywiście rozumiem że to prywatna impreza i nie zamierzasz tym handlować.

              przed ww. działaniem sprawdź czy piwo jest ok
              Last edited by ART; 13-04-2018, 08:27.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Latarnik
                Premium Lamplighter
                • 06-2004
                • 4998

                #8
                patrz niżej...
                Last edited by Latarnik; 14-04-2018, 00:31.
                5410 kapsli z wypitych piw
                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4998

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  kup w sklepie piwo w butelkach które ma w miarę dobrze schodzące etykiety, )
                  i najlepiej z gładkimi kapslami, by wyglądało na domowe.
                  5410 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • behegrzmot
                    Senior
                    • 01-2009
                    • 276

                    #10
                    Z tymi gładkimi kapslami może być największy problem - przyzwotie piwa, z przyzwoitych browarów zwykle mają też firmowy kapsel.

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10738

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szkaradzio Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dziękuję za radę - obdzwoniłem kilka browarów i chyba nie jest to takie proste. Jako powód odmowy podają:
                      - brak koncesji na handel piwem - ??
                      - niechęc do wychodzenia do ludzi z ich piwem, bez ich logo...

                      etykiety już mam i nic na to nie poradzę. Kleić moge samodzielnie... to nie jest problem. Myślałem, że są jakieś browaru lub sklepy, które realizują takie zlecenia. ehh...
                      Sz
                      Możliwe że brak koncesji na handel detaliczny. Napisz w jakim rejonie mieszkasz to może łatwiej będzie pomóc
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • Szkaradzio
                        Junior
                        • 04-2018
                        • 6

                        #12
                        Mieszkam w okolicach Łodzi.

                        Rozmawiam z dwoma lokalnymi browarami - faktycznie wszędzie są problemy spowodowane brakiem koncesji, małą ilością itp.

                        To zdrapywanie etykiet z butelek to jest ostateczność, ale być może na tym sie skończy - w sumie najpewniejsza metoda, że bedzie smaczne, (spróbuje wcześniej), dobrze zamkniete i dobrze nagazowane.

                        Myślałem również o zakupie kega (w gre wchodza tylko te małe 5l, bo na duże znowu koncesja) i przelewaniu do butelek, ale jedna butelka to jakieś 2-3 minuty lania i sporo gazu ucieka. Do profesjonalnego przelania trzeba mieć butle z CO@ i przelewak, rurki, zawory...

                        Gdyby ktoś miał pomysł bez uruchamiania domowego browaru... czyli browar, który sprzeda mi piwo bez nalepek, i najlepiej zakapsluje moim kapslem - mogę pojechać nawet 200-300 km. I by piwo było godne .

                        dzieki za pomoc.

                        Sz

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #13
                          Może jakiś restauracyjny...? W promieniu 200 km masz ich kilka. A uderzyłeś do Zodiaka? Może tam... .

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szkaradzio Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wiem, ze mogę się bawić w odklejanie, ale przy 100 butelkach to trochę zachodu jest. Gdyby ktoś wiedział gdzie.. kto... z góry dziękuję.
                            Skoro nie masz własnego piwa bo Ci się zepsuło no to chyba najprościej po prostu kupić piwo w sklepie takie jakie ci smakuje i odlepić ety.
                            100 sztuk to problem ? Wsadź browary do wanny, nalej letniej wody i poczekaj z pół godziny.
                            Nie kupuj tylko piw rzemieślniczych bo mają samoprzylepne ety które w letniej wodzie nie zejdą i odradzał bym też piwa grupy Carlsberg-Okocim bo ich ety niby niesamolepy ale odchodzą dosyć ciężko. Potrzebują przynajmniej z pół doby moczenia a i wtedy ety same nie odejdą i trzeba się ręcznie bawić z etą z minutę.
                            Jedyny problem to kapsle. W warunkach domowych praktycznie nie przełożysz kapsli z firmowych na swoje. Stracisz na to sporo czasu a i jakość piwa na pewno spadnie szczególnie jego nagazowanie. No i potrzebował byś mieć chociaż najprostszą kapslownicę ręczną.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #15
                              Z tym kłodawskim Zodiakiem też bym zadzwonił i zapytał. Oni mają duże doświadczenie w piwach "na zamówienie" zarówno jako tzw marki klienckie jak i współpracę z kontraktowcami ale 100 piw to raczej za mała ilość pewnie żeby chciało im się w to bawić.
                              Być może jednak warto było by kupić hurtowo jakąś wg Ciebie lepszą jakościowo ich markę piwa gdyż (o ile się nie mylę) mają łatwe do odklejenia klasyczne ety i nie wiem czy niektóre ich piwa nie mają kapsli bez nadruku a więc dobre dla Ciebie.
                              Wątpię czy jakiś browar zgodzi się na linii rozlewniczej wrzucić do maszyny kapslującej kapsle przyniesione przez klienta żeby założyć je na część swoich piw.
                              Kiedyś próbowałem jako współorganizator giełdy poprosić o coś takiego jeden z browarów i niestety odmówił mimo że i tak chodziło o więcej niż 100 piw. Ingerencja w proces produkcji i być może obawy w temacie jej higieny, nie wiem sam
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎