Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Chill Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Kormoran, Chill Beer

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Piwo z jednej strony przypomina trochę "1 na 100" - niedużo ciała, żytni posmak, z drugiej jest ten cały vermont - owocowo, soczyście; goryczka raczej średnia - chmielowo-żytnia, nieco zalegająca. Lekkie, średnio wysycone, fajnie orzeźwia, trochę specyficzne przez słód żytni(przez co nie każdemu posmakuje), ale nawet mi smakowało. Jako pierwsze na grilla, czy gdzieś w plenerze sprawdzi się.
    Warka do 10.07.2018. Ocena końcowa 3,5/5.

    W specjalistyku kupowałem po 5,90 zł, jak znajdę w Makro poniżej 5 to będę pił częściej.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2294

      #3
      Mocno pijalne, wyraźnie wytrawne z wyczuwalną dłuższą goryczką, taki trochę cytrusowy, głównie grejpfrutowy soczek.
      Smaczne. Na lato będzie jak znalazł.
      W Oszołomie po 5.59 zł. Pierwsza warka- 10.07.18.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, za bardzo mętne. [3.5]
        Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, wysoka, opada powoli i zostawia sporo śmietankowych śladów na szkle. [4.5]
        Zapach: Bardzo owocowy, z jednej strony cytrusy, a z drugiej brzoskwinia, ananas i gruszka. Oprócz tego fajne, świeże aromaty zbożowe. [4]
        Smak: Niska podbudowa słodowa, raczej wytrawny profil, goryczka średnia i jak w zapachu owocowa, ale już zdecydowanie cytrusowa. Lekkie w odczuciu, pije się szybko. [4]
        Wysycenie: Średnie. [3.5]
        Opakowanie: Etykieta nie przypomina innych piw z Kormorana, inna sprawa, że jest mało pomysłowa. Solidny opis, ale brak pełnego składu, szczególnie chmieli. [3]
        Uwagi: Piwo orzeźwiło, spełniło swoje zadanie.
        Przy okazji o czymś innym. Nie wiem czemu piwa z Kormorana są u mnie w mieście od paru lat tak drogie. To kosztowało grubo ponad 6 zł, podobnie jest z innymi. Przecież z Olsztyna do Ełku jest bliżej niż np. do Warszawy, a czytam też, że nawet dalej w Polskę są tańsze

        Moja ocena: [3.95]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty mętny. [4]
          Piana: Biała, drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
          Zapach: Lekka sosna, owoce, wszystko dość harmonijne i nienachalne. [4]
          Smak: Goryczka sosnowa z akcentem grejpfrutowym, lekka oleistość (to chyba te płatki?), dochodzą akcenty ziołowo-trawiaste, trochę psują harmonię... [3.5]
          Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
          Opakowanie: Kapsel browaru, butelka w zasadzie też. Zielona eta z pomarańczowymi akcentami, bezpretensjonalna. Chyba jednak wolałbym coś bardziej typowego dla Kormorana... [4]
          Uwagi: Zaczynam tym piwem "mega-fikend", więc chill jak najbardziej na miejscu.
          Dla mnie jednak w tym "wyczilowaniu", a może po prostu w odpoczynku nieco przeszkadza trawiastość i ziołowość (przed chwilą skończyłem kosić trawnik ).

          Moja ocena: [3.75]

          Comment

          • KlossJ23
            Senior
            • 08-2013
            • 136

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Słomkowy, mętny [4]
            Piana: Niewysoka ale trwała, dobrze oblepia szkło [4]
            Zapach: Białe owoce, cytrusy, nutka wanilii. [4.5]
            Smak: Umiarkowanie wytrawny, biszkoptowo-owocowy (brzoskwinia, cytryna, ananas) z bardzo przyjemną choć niewysoką (na oko ok. 40 ibu) ziołową goryczką. Dość pełny jak na plato 12.5 a jednocześnie orzeźwiający. [4.5]
            Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego, mogłoby być wyższe [4]
            Opakowanie: Brzydka etykieta zupełnie nie w stylu browaru, firmowy kapsel. najważniejsze info o piwie podano [3.5]
            Uwagi: Obok Summer Ale od Doktorków moja największa nadzieja na bezbolesne przetrwanie tegorocznych upałów. Jako piwo bardzo przyzwoite, jako napój orzeźwiający wręcz znakomite. Stosunkowo niewielki poziom alko (4.8%)pozwala na w miare swobodne spożywanie bez zbytniej obawy o niepożądane efekty uboczne.

            Moja ocena: [4.35]

            Comment

            • Pivotal
              Senior
              • 05-2013
              • 671

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, idący w pomarańczowy, piwo mętne. [4]
              Piana: Niska i nietrwała, drobnoziarnista [1.5]
              Zapach: Owoców egzotycznych: mango, marakui, ananasów oraz cytrusów z nutami słodowymi. [3.5]
              Smak: Cytrusów, owoców mango, marakui i słodów w postaci biszkoptowej. Piwo wytrawne i gładkie z goryczką cytrusowo-łodygowo-pestkową. [4]
              Wysycenie: Zbyt niskie, utrzymało się do końca. [2.5]
              Opakowanie: Firmowa butelka i kapsel... Etykiety rzucające się w oczy, choć trochę odbiegli od swojego stylu... ale to jakaś seria będzie(to ma nr1). Kiepsko z podanym składem, brakuje nazw użytego do wyrobu chmielu. [4]
              Uwagi: Warka 7.08.2018/A08. Dobrze smakuje, jest gładkie i orzeźwiające. **300**

              Moja ocena: [3.5]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎