Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Książęce Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LubieStrongi
    Senior
    • 02-2016
    • 194

    Tyskie, Książęce Porter

    20 st. Plato,
    9 (?)% alkoholu.

    Obskoczę jeszcze Tesco i dam znać. Na razie idę spać.
    Last edited by LubieStrongi; 19-04-2018, 10:44.
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #2
    Tesco 4.79zł.
    (Poprawka na to, że byłem po 10 godzinach pracy, pić mi się chciało, zakładałem, że ten porter będzie w stylu lekkiego wodnistego "amberowskiego" stylu, drugi wypiję przy piątku, to najwyżej zweryfikuję swoje spostrzeżenia)
    Piję w temperaturze 20 półko stopni Celsjusza.
    Piana marna. Szybko znika do zera
    Aromat: nie bogaty ale jest. Suszona śliwka, wiśnia, czarna słodka kawa. Alkoholu mało lub zero
    Smak: jest słodka czarna kawa, czekolada deserowa, kwaskowa wiśnia, posmak suszonej soczystej śliwki. Leciutko palone. Alkohol wyczuwalny tylko w pierwszych łykach lecz i tak jako praliny a nie jak spirol.
    Wysycenie średnio niskie choc przez tę kawowo wiśniową kwaskowość piwo wydaje sie bardziej nasycone niz jest w rzeczywistości.
    Jest słodkawe jak Okocim, wiśniowo czekoladowe jak perła. Ma lekko palony posmak na języku jak komes. Brak mi tu agresywności z zywca co dla większości bedzie plusem.
    Zdecydowanie najlepsze piwo z całej Kompanii Piwowarskiej (i okolic)
    Całkiem strawny, niezobowiązujący lecz nie prostu porter. I poniżej piątaka. Zalecam do kupna. Choćby raz. Porterowi bałtyckiemu jako stylowi się to należy.

    Warka 04/04/2020
    Alkohol 8%
    BLG 20
    IBU 30
    Foty
    Attached Files
    Last edited by dlugas; 19-04-2018, 12:15.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #3
      Nie zauważyłem tego wątku, więc wrzucam jeszcze raz:

      W Delikatasach 5,79 z kaucją, więc potem jakby dali normalniejszą cenę, to można będzie coś ugrać. Aktualnie cena jest za wysoka. Etykietka ok, nawet nawet, z tyłu parę informacji, polecają snifter żeby pić i ogrzewać zamiast napisać prawidłową temperaturę podawania (w tym przypadku jest 10-12 stopni), no i ta geneza powstania porterów bałtyckich-że Napoleon, ze piwa zabrakło, że Europa Wschodnia, to widać, że jakiś PR-owiec to pisał, a nie ktoś obeznany.
      Piana maleńka, w barwie więcej odcieni brązu niż ciemnych rubinowych odblasków pod światło.

      W zapachu na pierwszy ogień dużo czekolady belgijskiej, ale też i ciasta z masą karmelową. W nucie górnej można odnaleźć wiśnie, sokowe, bez pestek, za to sporo wanilii, cały czas przebija się sznyt kakaowy. Paloności nie ma, choć nią straszą, za to z czasem dochodzi do głosu lekka otulina rodzynkowo-rumowa. W nucie dolnej dużo czekolady, trochę imbiru. Zapach może nie powala, ale jest bardzo przyjemny, niemęczący. Dobrze rokuje.

      W smaku piwo jest kakaowo-czekoladowe, konsekwentne, finisz marynkowy, goryczka ciepła, przyprawowa. Przyjemny kwasek na języku, wracają rodzynki, ciasto karmelowe z aromatu. Alkohol niewyczuwalny, ale gęstość już tak, raczej bliżej 20 niż poniżej. Wodniste nie jest, nawet trochę ciężkawe.

      Reasumując, podobnie jak w przypadku IPA mieszane uczucia (nie torsje) targają mną (por. Dżipago). Bałtyk jest, porter jest, bardzo dobrze ustawione parametry (sam przy warzeniu porterów stosują identyczne czyli mniej alkoholu i wyższe blg końcowe), nie przypalone. Brakuje mu agresji żywieckiej, ale też z tą agresją mogłaby iść paloność.

      Chmielenie bez zarzutu, dobrze że nie kombinowali Marynka sprawdza się idealnie, choć na owijce jest info, że znów enigmatyczny chmiel goryczkowy, a Marynka i Lubelski na aromat.

      Niezłe, nawet bardzo dobre, ale jednak do lepszych, zwłaszcza tych ostatnich, wypustów Żywca jeszcze mu sporo brakuje. Niemniej warto kupić, skosztować i czekać na promocje.

      W temacie ranny porter, 4 x Łódzki, ale stary, 3 x Żywiec (nawet obecny), 2 x Książęce
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • kaczka116
        Senior
        • 10-2015
        • 1350

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LubieStrongi Wyświetlenie odpowiedzi
        20 st. Plato,
        9 (?)% alkoholu.

        Obskoczę jeszcze Tesco i dam znać. Na razie idę spać.
        Ileż razy mam Ci mówić, że się zgłasza a nie zakłada wątek w którym nie zrecenzujesz przez artomat.

        Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
        Nie mów hop zanim nie nachmielisz
        Untappd

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          To stwórz nowy i połącz z tym. Od tego jest moderator

          Comment

          • LubieStrongi
            Senior
            • 02-2016
            • 194

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
            Ileż razy mam Ci mówić, że się zgłasza a nie zakłada wątek w którym nie zrecenzujesz przez artomat.

            Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
            Wątek był już zgłoszony, ja tylko dopełniłem formalności.

            Comment

            • kaczka116
              Senior
              • 10-2015
              • 1350

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LubieStrongi Wyświetlenie odpowiedzi
              Wątek był już zgłoszony, ja tylko dopełniłem formalności.
              No słabo Ci to wyszło.

              Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
              Nie mów hop zanim nie nachmielisz
              Untappd

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                Tesco 4.79zł.
                A w moim Tesco kosztuje aż 5,99 zł
                W porównaniu z żywieckim porterem przegrywa. Jest droższy o 1,50 zł, ma mniej alkoholu i jest jakiś taki zniewieściały, że nie chce się nawet mi opisywać.
                Ps. Jestem za tym, żeby zgłaszać, a nie zakładać samemu nowe wątki polskich piw.
                Idę do sklepu żeby zapić Żywcem. Wasze zdrowie

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                  A w moim Tesco kosztuje aż 5,99 zł
                  U mnie to samo, tylko półki puste
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • LubieStrongi
                    Senior
                    • 02-2016
                    • 194

                    #10
                    5,99, Tesco, i to z metką na 3,79... od Ciemnego Łagodnego. Tesco Rybnik. Alkohol 8%.

                    Kolor: Ciemne. Smoła.
                    Wysycenie: Szczypie w język, nie jest jednak przeszkadzające. Ujmijmy jako średnie. Oblepia szkło.
                    Aromat: Czekolada, pumpernikiel, kawa zbożowa.
                    Smak: Czekolada gorzka, kawa zbożowa, posmak winny na samym końcu, ni to śliwkowy, ni to wiśniowy, zmieszany ze średnią goryczką, wanilia obecna mocno do samego końca. Misiowate, jeśli dodać do tego wysycenie.
                    Opakowanie: Klasyka piwa premium w/g KP. Jak po Żywcu, wiadomo, czego się spodziewać. Podany niepełny skład, IBU, ekstrakt i alko.
                    Opinia: Warka jak wyżej, bardzo smaczny porterek w typie Komesa czy Perły lubelskiej.

                    Comment

                    • tyskikufel
                      Senior
                      • 04-2003
                      • 772

                      #11
                      W Tychach w sklepie Stokrotka jest za 3, 69 plus kaucja za butelkę

                      Comment

                      • LubieStrongi
                        Senior
                        • 02-2016
                        • 194

                        #12
                        Zrobisz degustację porównawczą ze starym porterem? Wiem że go miałeś.

                        Comment

                        • tyskikufel
                          Senior
                          • 04-2003
                          • 772

                          #13
                          Zrobiłem , tamten mimo lat lepszy, inna metoda , skład i balingi ale uważam za niezły, będzie konkurencją dla żywca, transporter do piwniczki, gwarancja do 2020 ale po leżakuje dłużej

                          Comment

                          • fuliano
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1825

                            #14
                            To i ja poleciałem do najbliższej Stokrotki w Wawie na Radiowej.
                            Lecz tam cisza, Nima

                            Comment

                            • LubieStrongi
                              Senior
                              • 02-2016
                              • 194

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tyskikufel Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zrobiłem , tamten mimo lat lepszy, inna metoda , skład i balingi ale uważam za niezły, będzie konkurencją dla żywca, transporter do piwniczki, gwarancja do 2020 ale po leżakuje dłużej
                              No, jak wyglądał skład porównawczego porteru do obecnego jego "syna"?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎