Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Książęce Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LubieStrongi
    Senior
    • 02-2016
    • 194

    #31
    I okocimskiego też, potem jest amberowski, miłosławski i łódzki.
    Last edited by LubieStrongi; 22-04-2018, 09:42.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #32
      A czy ktoś widział portera poza Tesco i Stokrotką?
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #33
        Delikatesy Centrum
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
          Delikatesy Centrum
          Mam pod domem ale portera brak.
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • yoda79
            Senior
            • 01-2013
            • 861

            #35
            Chyba najsłabszy porter na rynku. I nie dlatego, że z koncernu, tylko po prostu jak słaby. wodnisty, bez ciała, z mizernym aromatem. Nie wart wrzucenia do piwnicy.

            Comment

            • LubieStrongi
              Senior
              • 02-2016
              • 194

              #36
              Po 3 dniach leżakowania powtórzyłem degustację. Mocny ciemny chlebek i czarna kawa. Nuty winne, śliwkowe. Lekki diacetyl. Pyszne.

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #37
                Na plus, że piwo ma zasyp z czystego słodu, bez uzupełnienia cukrem. Przy 20° Plato powinno to dać całkiem fajne ciało. Ja kupiłem przy okazji w jakimś całodobowym.

                Comment

                • satek
                  Member
                  • 03-2014
                  • 66

                  #38
                  Czy widział już ktoś to piwo w Krakowie?

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Chyba najsłabszy porter na rynku. I nie dlatego, że z koncernu, tylko po prostu jak słaby. wodnisty, bez ciała, z mizernym aromatem. Nie wart wrzucenia do piwnicy.
                    Nie zgodzę się. Ambera już dawno jest najgorszym. Tu owszem jakby mniej ciała, ale cała reszta jest przynajmniej przyzwoita. Piana jakby za słaba, ale nie jest taki straszny.

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #40
                      Warka 04.04.2020.

                      Nieprzejrzyste, chyba czarne.
                      Piana niska, ale trwała.
                      W zapachu pumpernikiel i wiśnie.
                      W smaku Palony, ciemnie pieczywo, gorzka czekolada, nuta wiśni, z początku lekko słodki, ale na finiszu już wytrawniej, średnia goryczka, średnia pełnia(więcej ciała niż GIP, na poziomie Porteru Warmińskiego), minimalny alkohol.

                      Całkiem smaczny, poprawny porter, na pewno jeszcze do niego wrócę. Jeśli się nie rozwodni w kolejnych warkach, to będzie dobrą konkurencją dla porteru Żywieckiego - podobna półka jakościowo-cenowa, no i potencjalnie dobra dostępność. Kupione w specjalistyku za 4,50 zł(Żywiec tam kosztuje tyle samo). Po wypiciu całego, rzeczywiście uderza do głowy(do drugiego bym się raczej nie zabierał)

                      Warto spróbować. [3,5/5]
                      Last edited by rafalek21; 27-04-2018, 01:10.

                      Comment

                      • SeeJay
                        Senior
                        • 04-2016
                        • 239

                        #41
                        Chyba najsłabszy porter na rynku. I nie dlatego, że z koncernu, tylko po prostu jak słaby. wodnisty, bez ciała, z mizernym aromatem. Nie wart wrzucenia do piwnicy.
                        04.04.2020

                        Piję ten porter pierwszy raz i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. W obliczu nierównej formy porteru z Żywca (jak już pisałem na tym forum zdarzały mi się warki z wadami), czy Komesa i Warmińskiego staje się on dla mnie bardzo dobrą, tańszą alternatywą porteru od Ambera do którego z resztą jest podobny, ale według mnie smaczniejszy. Nazywanie go "najgorszym na rynku" jest dla mnie kompletnym nieporozumieniem, ale co człowiek to gust.

                        Comment

                        • Pinio74
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 3881

                          #42
                          W Płocku možna kupić w sklepie monopolowym Eryk na Armii Krajowej. Po pierwszym spożyciu mam mieszane odczucia. Niby wszystko jest na miejscu, ale jakieś takie ugładzone i bez charakteru. Z koncernówek nadal wolę Żywca i Okocimia, który w ostatnim czasie zrobił moim zdaniem duży postęp. Podsumowując szału nie ma. Warka 04.04.20.
                          BIRRARE HUMANUM EST

                          Comment

                          • tablooid
                            Junior
                            • 04-2016
                            • 8

                            #43
                            Moim zdaniem najsłabszy koncernowy porter. Piwo jest wodniste, bez charakteru i bez wyrazu. W zapachu/aromacie jest w miarę ok, mamy cechy porterowe. W smaku brakuje mi przede wszystkim nut owocowych, nie ma wiśni, nie ma śliwek. W tej "wodnistości" wybijają się przede wszystkim.... nuty chmielu. Generalnie za cenę ok 6 złotych można kupić coś o wiele lepszego. Wydaje mi się, że KP na siłę chciała mieć w swojej kolekcji porter aby nie odstawać od reszty ferajny, jednak to piwo jest robione na alibi - w miarę lekki, niewyraźny produkt, który ma celować w tą samą grupę odbiorców, którzy piją inne wypusty z serii książęce. Dodatkowo dochodzi czas pojawienia się na rynku - wypuszczenie mocnego piwa w sezonie wiosenno letnim to dla mnie strzał w stopę. Większość z nas pewnie kupiła z ciekawości liczę, że w przyszłości KP zwiększy balling, a tym samym w smaku będzie działo się więcej. Obecnie dziękuję i nie wracam do tej pozycji.

                            Comment

                            • Rogerson
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 421

                              #44
                              Wczoraj byłem w Stokrotce i na półkach był za 3,49. Nie wyglądało to na promocyjną cenę, bo nie było nic przekreślone. Wygląda na to że w to normalna cena, bo zaczynali przy premierze od 3,69.

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                #45
                                Za 3,49-4,49zł jest ok
                                Ja wiśni wyczułem dużo plus czekolada deserowa. Jest słodkawo, jedno wymiarowo, lecz nie jest słabe. Jest zachowawcze. Za 6zł to szkoda nawet pchać do koszyka, bo w tej cenie jest sporo innych porterów.
                                Jakby był kompanyjny porter w regularnej cenie d o4zł to raz na kwartał można go testować
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎