Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiec Sesyjne IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zamkowy, Żywiec Sesyjne IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, lekko zamglony. [4]
    Piana: wysoka, drobnopęcherzykowa, trwała, zostawia ślady na szkle. [4.5]
    Zapach: niezbyt intensywny, słodkawy, lekkie cytrusy. [2]
    Smak: słodkawy, lekko słodowy, lekko owocowy, goryczka ledwo wyczuwalna. Piwo jest wodniste i puste w smaku. [2]
    Wysycenie: średnie. [4]
    Opakowanie: prosta, nieźle wygladająca etykieta, brak pełnego składu, firmowy kapsel. [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [2.525]

    Comment

    • grodek
      Senior
      • 06-2015
      • 527

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty z lekkim zmętnieniem. [5]
      Piana: Bardzo ładna, biała, obfita i trwała. [5]
      Zapach: Dość słaby, trochę białych owoców, nieco cytrusów i żywicy. [3]
      Smak: To piwo w niczym nie przypomina IPA. Puste, mdłe, słodkie w smaku, goryczka bardzo niska. Finisz z posmakiem cebulki. [1.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Ładna grafika, firmowy kapsel, brak pełnego składu. [4]
      Uwagi: Aromat zapowiadał nie tak złe piwo, po spróbowaniu czar prysł. Nie mam ochoty na następne.

      Moja ocena: [2.8]
      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Bardzo mnie rozczarowało to piwo. Trochę bezzapachowe popłuczyny. Ogromna szkoda, że weszło na miejsce solidnego Saisona

        Comment

        • Admirador
          Senior
          • 03-2015
          • 431

          #5
          Miałem oceniać z ART-omatu, ale w przypadku tego piwa to bez sensu.
          Prezencja bez zarzutu. Aromat akceptowalny, chmiel nowofalowy jest, choć subtelny bardzo, takie muśnięcie, słodowo raczej.
          Natomiast w smaku pustka, po prostu nic. Goryczki w zasadzie zero, w zamian coś słodkawego. IPA? Słaby żart, nawet biorąc poprawkę, że to piwo koncernowe.
          Da się to wypić, ale piwo nie warte zachodu.
          W tej cenie (4,49) oczywiście trudno o dobre IPA, ale na pewno da się kupić piwo z fajną goryczką i dwie klasy lepsze.

          Comment

          • agarth1979
            Senior
            • 06-2013
            • 119

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółte, lekko mętne [4]
            Piana: Piana wysoka, biała, fajnie się trzyma szkła [5]
            Zapach: Egzotyczne owoce, niezbyt wyraźne [2.5]
            Smak: Goryczka wyczuwalna to na plus. Reszta to jakiś cukier z owocami. To nie jest Ipka. Wodnite. [2.5]
            Wysycenie: Średnie, troszkę za duże, bo lekko drapie w gardziel [3.5]
            Opakowanie: Seryjne, ładne. [4]
            Uwagi: Warka: 23.09.2018

            Moja ocena: [2.95]

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Admirador Wyświetlenie odpowiedzi
              Miałem oceniać z ART-omatu, ale w przypadku tego piwa to bez sensu.
              Prezencja bez zarzutu. Aromat akceptowalny, chmiel nowofalowy jest, choć subtelny bardzo, takie muśnięcie, słodowo raczej.
              Natomiast w smaku pustka, po prostu nic. Goryczki w zasadzie zero, w zamian coś słodkawego. IPA? Słaby żart, nawet biorąc poprawkę, że to piwo koncernowe.
              Da się to wypić, ale piwo nie warte zachodu.
              W tej cenie (4,49) oczywiście trudno o dobre IPA, ale na pewno da się kupić piwo z fajną goryczką i dwie klasy lepsze.
              A wg. ciebie sesyjna IPA ma być nachmieloną wodą? Chmiel i nic więcej? Przy balingu 12 w tym piwie są nuty słodowe, jest pełne... ale nie gorzkie. Także o pustce nie ma mowy. Dla mnie też jest rozczarowaniem, że nie poszli w mocniejsze IBU, ale taka polityka browaru. Ja czasem Saisona kupowałem, to też kupię sporadycznie do miksowania z porterem.
              BTW, a jakie piwo proponujesz w tej cenie w samian? w stylu oczywiście
              Last edited by e-prezes; 15-05-2018, 21:22.

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                A wg. ciebie sesyjna IPA ma być nachmieloną wodą? Chmiel i nic więcej? Przy balingu 12 w tym piwie są nuty słodowe, jest pełne... ale nie gorzkie. Także o pustce nie ma mowy. Dla mnie też jest rozczarowaniem, że nie poszli w mocniejsze IBU, ale taka polityka browaru. Ja czasem Saisona kupowałem, to też kupię sporadycznie do miksowania z porterem.
                BTW, a jakie piwo proponujesz w tej cenie w samian? w stylu oczywiście
                Kilka dni mnie tu nie było, więc dopiero teraz odpowiadam.
                Session IPA?
                Lżejsza wersja IPA, tak max. 5% alko. W aromacie i smaku wyraźna dominanta chmielowa, słodowość jeśli już, to delikatna, w tle. I teraz Session IPA z Żywca...
                Czy to żywieckie piwo jest "puste"? Oczywiście zależy jak to słowo rozumieć. Jeśli jako nieciekawe, takie w którym nic interesującego się nie dzieje, pije się jak słodkawą wodę, to tak właśnie jest - puste, może być nudne, nie upieram się.
                Co w zamian za 4-5 pln? Oczywiście - tak jak pisałem wcześniej - trudno o solidne IPA.Bez dwóch zdań.
                Ale niezłe piwo z fajną goryczką, rzecz jasna raczej nachmielony lager niż górna fermentacja, to czemu nie? Warmińskie Rewolucje? IPL z Ambera (nie pamiętam czy tak się nazywał, ale kosztował coś koło 5 pln, miał goryczkę i smakował dobrze, nie wybitnie, ale dobrze), a nawet Kormoran Jasny i (dawno nie piłem, słyszałem, ze teraz jest gorzej) Strażackie z BRJ?
                A Żywcem się autentycznie rozczarowałem. Nie żebym się spodziewał cudów, jasne, że nie. Ale ich ŻAPA, kiedy ostatnio piłem była naprawdę przyzwoita. Saisson też jak najbardziej akceptowalny. Więc liczyłem na więcej. Tylko tyle.

                Comment

                • SeeJay
                  Senior
                  • 04-2016
                  • 239

                  #9
                  @Admirador, za tę cenę (niejednokrotnie niższą jak jest promocja w TESCO) idzie kupić konkretne White IPA/APA z Grodziska. Według mnie opcja jeszcze lepsza od wyżej wspomnianych, wręcz najlepsza z tych "regularnych".

                  Comment

                  • Admirador
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 431

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
                    @Admirador, za tę cenę (niejednokrotnie niższą jak jest promocja w TESCO) idzie kupić konkretne White IPA/APA z Grodziska. Według mnie opcja jeszcze lepsza od wyżej wspomnianych, wręcz najlepsza z tych "regularnych".
                    Oba piwa, które wymieniasz, rzeczywiście niezłe, bez porównania lepsze niż ten Żywiec. White IPA nie bardzo sesyjne, bo chyba 6% alko.
                    Last edited by Admirador; 20-05-2018, 12:07.

                    Comment

                    • kenny
                      Senior
                      • 04-2009
                      • 712

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy, opalizujący. [4.5]
                      Piana: Niska, średnio trwała, zostaje bardzo trwały kożuch. [4]
                      Zapach: Nikły, lekko cytrusowy w typie skórkowym. [2.5]
                      Smak: Lekko słodowy, słodkawy, bliżej nieokreślona chmielowość (zioła/cytrusy?), na koniec siarkowy posmak. Goryczka niziutka. Dość mdłe. [2]
                      Wysycenie: Niskie/średnie. [4]
                      Opakowanie: Trochę nudne, ale przynajmniej dopracowane i rozpoznawalne. [3.5]
                      Uwagi: Ale słabizna... Smaku mało, w dodatku nieciekawy i obok IPA to to nawet nie stało. Aromaty i smaki chmielowe bardzo nikłe. Szkoda na to czasu.

                      Moja ocena: [2.675]

                      Comment

                      • michael50
                        Senior
                        • 06-2013
                        • 325

                        #12
                        Sesyjne.

                        Sesyjne.
                        Attached Files

                        Comment

                        • michael50
                          Senior
                          • 06-2013
                          • 325

                          #13
                          Cóż powiedzieć...
                          Jesli chodzi o opakowanie i wygląd zewnętrzny, to uważam, że jest naprawdę bez zarzutu. Etykieta ładnie skomponowana, informacji akurat tyle, ile potrzeba przeciętnemu piwoszowi, wyważona kolorystyka, turkusowa zieleń rodzi we mnie skojarzenia z pewną szlachetnością trunku wewnątrz. Do tego trochę zawijasów i statek w tle.
                          W szklance również piwo wygląda pięknie - delikatnie zmętniałe złoto, bujna, biała piana, która nawet przez pewien czas utrzymuje się w szkle.
                          No i na tym w zasadzie kończy się magia sesyjnego Żywca. W smaku jest to. moim zdaniem, typowy koncernowy wytwór, mający jakiś tam charakter stylu deklarowanego na etykiecie, ale całość pozostaje kompletnie bez wyrazu, wodnista, zaledwie lekko nagazowana i do tego z dziwną chemiczną goryczką.
                          Nie mówię, że jest źle, ale to typowy koncerniak. Nie ma co się po nim wiele spodziewać i jako taki spisuje się na medal.
                          Ale czy jest sens takie piwa spożywać?

                          Comment

                          • wpadzio
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 2645

                            #14
                            Aktualnie, i pewnie będzie się to powtarzać, w Żabkach jest po 3,50, przy zakupie dwóch sztuk. Za taką cenę to już raczej warto
                            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                            Serviatus status brevis est
                            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                            Comment

                            • michael50
                              Senior
                              • 06-2013
                              • 325

                              #15
                              Ja w Kerfie dałem, z tego, co pamiętam, 4,59.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎