Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Chotoviny, Na Nádvoří 1, Minipivovar Chotoviny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Czechy, Chotoviny, Na Nádvoří 1, Minipivovar Chotoviny

    Browar został otwarty pod koniec 2011 roku, ale z powodu utrudnień pełną parą ruszył dopiero rok później. Właścicielem browaru i malowniczego zamku w Chotovinách jest Sergej Mayzus.
    Tak pokrótce wygląda historia powstania i otwarcia browaru przez Rosjanina.

    Dwukrotnie próbowałem zobaczyć coś więcej niż bramę wjazdową do zamku, ale za każdym razem wyglądało to tak samo. Podjeżdżam pod zamek, wysiadam z auta, a za minutkę przy ledwo uchylonych drzwiach pojawia się strażnik z wielkim psem.
    Nie! Nie można nic zobaczyć, to jest teren prywatny, a browar jest w środku zamku. Proszę nie robić zdjęć itd. Nawet brama wjazdowa zasłonięta jest jakąś czarną zasłoną (na zdjęciu). Twierdza. Oczywiście na stronie browaru i to tłustym drukiem też jest napisane, że wycieczek nie organizują. Trudno, dwa razy spróbowałem.

    Piwa za to można napić się w oddalonym od browaru o kilometr wypasionym Hotelu Gold. Będąc tam pierwszy raz w 2016 roku udało mi się zakupić dwa 1,5l pet-ki z ich jasną 12-ką.
    Dobrze pamiętam cenę-150 Kc. za butelkę!! Pamiętam również jak smakowała-była bardzo, ale to bardzo smaczna! Nie żal mi było tych wydanych 300 koron.
    Druga wizyta zaowocowała degustacją ich drugiego, flagowego piwa o długiej nazwie: Chotovinsky Vienna Spezial Lager ,1913, czyli w skrócie polotmava 13-ka (na zdjęciu).
    Piwo podawane w pękatym kuflu 0,4 l. Bez loga, bez podkładki, ale za to w cenie 45 Kc. Jak na tak wypasiony hotel to lipa. Za to samo piwo rewelacyjne!!
    Obecnie piwa na wynos nie kupuje się już w mieszczącej się w piwnicy restauracji, ale w hotelowej recepcji.
    Miałem pecha, bo godzinę przede mną przyjechał klient i wykupił wszystkie, ostatnie butelki z IPĄ. Następna dostawa może będzie w środę, poinformowała mnie pani recepcjonistka.

    Podsumowując. Dwa rodzaje piwa jakie miałem okazję spróbować były bardzo dobre. Dodatkowo, sezonowo warzy się tam ,ejle i ipy,.
    Niestety zwiedzenie browaru jest, lub prawie jest niemożliwe. Pozostaje obejrzeć zdjęcia instalacji na stronce browaru:http://www.pivovarchotoviny.cz/fotogalerie
    Na stronce jest lista lokali w Pradze i innych miastach gdzie można spróbować ich piwa. Z tym, że wszędzie jest rotacyjnie, sezonowo, a w Hotelu Gold jest cały czas. Piwa polecam
    Attached Files
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    #2
    Tym razem miałem okazję i przyjemność skosztowania dwóch całkiem nowych piw z tego browaru. Pierwsze to Cadillac 13-ka o ile dobrze pamiętam to piwo zostało specjalnie uwarzone dla restauracji o takiej samej nazwie mieszczącej się w Taborze. Być może właśnie tam można napić się tego piwa w wersji lanej.
    Gdzieś na internecie widziałem opis tego piwa i figurowało tam jako APA, natomiast na etykiecie takowej wzmianki nie było. Fakt, amerykańskie chmiele były dominujące, lecz nie nachalne. Smaczne piwo. Drugim równie bardzo dobrym piwem był Bock Helles 16-ka. Oba piwa w wersji niefiltrowanej nabyłem w Hotelu Gold w cenie 150 Kc. za butelkę .


    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎