Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Pewnego razu pomyślałem sobie, że skoro jestem gotów kupować książki, różne naczynia oraz narzędzia potrzebne przy warzeniu piwa, to czemu miałbym nie wesprzeć miejsca, skąd w sumie dowiedziałem się o tym wszystkim. Mimo, że raczej mało udzielam się na forum, co spowodowane jest moją nikłą jeszcze wiedzą, to przecież jestem jego jakąś cząstką. Gdyby wcześniej ktoś nie poświęcił własnych pieniędzy na organizację tego, to dalej piłbym Żubra, czasem tylko w chłodniejsze dni racząc się Porterem.
Najtron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 18-02-2010, 23:55
Adrianer7 Adrianer7 is offline
Junior

Standardowy Pomoc w identyfikacji starej butelki

Witam, chciałem poprosić o pomoc w identyfikacji starej, prawdopodobnie po niemieckiej butelki. jest na niej wypukły napis- HIRSCHBERGER BRAUHAUS . A na denku podwójne zarysowane i wypukłe ST, napisy na denku nakładają się na siebie. Nie mogę nic znaleźć na jej temat
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2010, 06:56
Fotka Użytkownika: Piwowar
Piwowar Piwowar is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Norymberga/Opole
Standardowy

Jelenia Góra. Pod tą nazwą były browar akcyjny, który ostatecznie splajtował 1894 roku, działał do roku 1898, w którym został przyłączony do browaru akcyjnego w Kamiennej Górze. Możliwe jednak że stara nazwa "Hirschbrger Brauhaus" była używana jeszcze do pierwszej wojny światowej.

Poznaj
http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2010, 09:53
Junior

Standardowy

Rozumiem, dokładnie nie wiem z którego roku jest, ale najwidoczniej ma już koło 90latek ciekawi mnie jeszcze jaką może mieć wartość. Nie mam jedynie kapsla do niej. Dzięki za odpowiedź
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2010, 10:04
Fotka Użytkownika: cororo
cororo cororo is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Stąporków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Adrianer7 Wyświetlenie odpowiedzi
Rozumiem, dokładnie nie wiem z którego roku jest, ale najwidoczniej ma już koło 90latek ciekawi mnie jeszcze jaką może mieć wartość. Nie mam jedynie kapsla do niej. Dzięki za odpowiedź
około 8000.
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2010, 10:09
Fotka Użytkownika: pizmak666
pizmak666 pizmak666 is offline
Senior

Miejscowość: KR/RST
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cororo Wyświetlenie odpowiedzi
około 8000.

Ojro oczywiście.

Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2010, 10:12
Fotka Użytkownika: pieczarek
pieczarek pieczarek is offline
zwykle cham i prostak

Miejscowość: Świebodzin "na Śląsku"
Standardowy

8000 jurków to za stan byle jaki. W stanie bardzo dobrym może kosztować nawet dwa razy tyle.
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2010, 10:23
Fotka Użytkownika: Paco
Paco Paco is online now
Senior

Miejscowość: Elbląg
Standardowy

Z tymi cenami to trochę przesada, ale prawdopodobnie taka sama butelka i też bez kapsla jakieś dwa lata temu została sprzedana na najbardziej popularnym w Polsce serwisie aukcyjnym za nie co ponad 6300 zł
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2010, 10:30
cororo cororo is offline
PremiumUżytkownik

Standardowy

Albo mam deja vu, albo temat jak z wiekiem się zaczyna. Jeszcze brakuje tylko poezji.
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2010, 11:36
Junior

Standardowy

To elegancko, nie podejrzewałem że może mieć taką wartość jest lekko uszkodzona, tzn. ma parę rysek. Wcześniej przeglądałem forum w poszukiwaniu informacji o niej, jeden z użytkowników był w posiadaniu takiej butelki, ale bez napisów ST na denku. może właśnie w tych symbolach zawarta jest jakaś informacja o np. dacie produkcji czy czymś w tym stylu? próbuje się domyślać, chciałbym wiedzieć czy miały jakieś znaczenie w produkcji tej butelki
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2010, 11:47
cororo cororo is offline
PremiumUżytkownik

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Adrianer7 Wyświetlenie odpowiedzi
To elegancko, nie podejrzewałem że może mieć taką wartość jest lekko uszkodzona, tzn. ma parę rysek. Wcześniej przeglądałem forum w poszukiwaniu informacji o niej, jeden z użytkowników był w posiadaniu takiej butelki, ale bez napisów ST na denku. może właśnie w tych symbolach zawarta jest jakaś informacja o np. dacie produkcji czy czymś w tym stylu? próbuje się domyślać, chciałbym wiedzieć czy miały jakieś znaczenie w produkcji tej butelki
ST- to nazwisko producenta Stephen Tokarz- niech ewentualnie mnie Pieczarek poprawi jeśli to nie sygnatura tego producenta. Wystawisz ją na allegro, kilka osób z forum z tego co widzę jest mocno zainteresowana? Powalczymy o nią!
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2010, 12:12
Fotka Użytkownika: genea
genea genea is offline
Senior

Miejscowość: Łódź
Standardowy

Jeśli będzie wystawiona, to zapowiada się ciekawa aukcja

Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2010, 12:53
Junior

Standardowy

Dla pewności że o tą butelkę chodzi wstawiam fotkę. Jeśli się zgadza to wystawię ją na aukcję
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg DSC00737.jpg (21,5 KB, liczba wyświetleń: 334 )
Odpowiedz cytując
Stare 22-02-2010, 21:18
cororo cororo is offline
PremiumUżytkownik

Standardowy

Zgadza się!
Wystawiłeś? Wystaw od 3-4 tysięcy!
Odpowiedz cytując
Stare 23-02-2010, 13:20
Junior

Standardowy

Nie wystawiłem ale znalazłem podobną za 80zł, z kapslem jest Pan zainteresowany?hehe
Odpowiedz cytując
Stare 23-02-2010, 14:07
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Jesteście bezlitośni jak wino jabłkowe mocne. Kogo jak kogo ale akurat czytając ten temat od samego początku nie podejrzewałbym Adrianera o robienie nas w wała czy "kręcenie se z nas beki" i wg mnie totalnie koleszka nie ma pojęcia ile ta flaszka może być warta bo po prostu się na tego typu szkle nie zna. Flaszka raczej nie zwala z nóg i pewnie jest warta kwotę 2-cyfrową a jeśli nawet nieco lepsza to może nieco ponad setkę bo akurat szkła z Jeleniej Góry dobrze nie znam ale generalnie tzw Ziemie Odzyskane nie osiągają wysokich cen w porównaniu do innych obecnych i byłych ziem polskich.

Inna sprawa i piszę to już do autora tematu że w obecnych czasach jeśli czegoś sie nie wie to w większości przypadków wystarczy zasadzić odpowiednie hasło w internet , w tym przypadku było by to HIRSCHBERGER BRAUHAUS czy po prostu HIRSCHBERG i było by wszystko wiadome. Proste.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 24-02-2010, 00:29
Junior

Standardowy

Ma pan rację Panie Cooper, nie znam się na tego typu szkłach. Jestem po prostu początkujący w tej dziedzinie i nie wiele jeszcze o birofilistyce wiem. Inna sprawa że wpisać w google odpowiednie hasło to błahostka, ale znaleźć pod tym hasłem konkretne informacje o tej butelce, już nie Dlatego postanowiłem zapytać o nią na forum. Dostałem odpowiedź a dlaczego i w jaki sposób miałbym robić z kogoś wała? to panowie z forum wprowadzili mnie leciutko w bład podając różne wartości. Ale po tej dyskusji ktoś uświadomił mnie i wyjaśnił parę rzeczy dotyczących między innymi mojego posta. Z tąd moja poprzednia odpowiedź do Pana cororo, o podobnej butelce za 80zł
Odpowiedz cytując
Stare 22-05-2018, 06:28
wiaterek wiaterek is offline
Member

Miejscowość: Kraków
Standardowy Rodzina Franke

Witajcie,postanowiłem podpiąć się do tego wątku, ponieważ moje pytanie dotyczy butelki z browaru Franke z Jeleniej Góry.Pojawiają się ostatnio butelki z opisem Oswald Franke,w spisie figurują Adolf i Gebr. Można domniemywać, że drugim bratem był Oswald,ale,i tu pytanie,czy ktoś spotkał się w źródłach z tym osobnikiem i może to potwierdzić?
Odpowiedz cytując
Stare 22-05-2018, 17:04
Fotka Użytkownika: Piwowar
Piwowar Piwowar is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Norymberga/Opole
Standardowy

Oswald Franke posiadał w Jeleniej Górze hurtownię piwa, przynoszącą rocznie około 200.000 marek utargu. W 1896 roku postanowił ją sprzedać i wycofać się z interesu.

Poznaj
http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"
Odpowiedz cytując
Stare 22-05-2018, 21:29
Member

Standardowy Oswald Franke

Zatem butelki składu/hurtowni bo nie pojawia się nic poza personaliami,miejscem i prawami własności,dzięki za wyjaśnienie
Odpowiedz cytując
Stare 05-06-2018, 07:29
Member

Standardowy Rodzina Glatzel

Witajcie,w okolicy Opola wyszła ciekawa flaszka w kolorze lekko zielonkawym z porcelanką i jedynie napisem G.Glatzel.W spisie znalazłem O.Glatzela,Brauerei pod nrem 1569a (Nysa).
Zamieściłbym zdjęcie,ale się nie mieści.
Czy ktoś spotkał się z takimi personaliami i czy ma wiedzę,czy to rodzina,czy przypadkowa zbieżność.Najfajniej jakby można potwierdzić jej - flaszki "browarowość"
Odpowiedz cytując
Stare 05-06-2018, 09:55
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

To daj takie żeby się mieśliło. Nie większe niż 600 x 600 px i nie cięższe niż 100 kb

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 05-06-2018, 10:03
Member

Standardowy

Dałbym,ale nie mam-wszystkie ponad 3 MB.Jak je skompensować w telefonie bez większych korowodów?
Odpowiedz cytując
Stare 05-06-2018, 18:10
Fotka Użytkownika: ppns
ppns ppns is offline
Senior

Miejscowość: Nowa Sól / Wrocław
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wiaterek Wyświetlenie odpowiedzi
[..]
wszystkie ponad 3 MB.Jak je skompensować w telefonie bez większych korowodów?
Spróbuj wczytać duży plik graficzny ( przypuszczam , że są to *.jpg) do jakiegokolwiek programu graficznego ( może być nawet paint) a potem zapisz w innym , mniej "rozmiarożernym" formacie , np. bmp , gif , png . . . .

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie