Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Bratysława, Vilova 4, Pivovar Hops.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Słowacja, Bratysława, Vilova 4, Pivovar Hops.

    Praktycznie wszystkie poza kilkoma, browarki w Bratysławie mieszczą się w centralnej części miasta.
    Jest kilka wyjątków, a wśród nich jest Pivovar Hops, w dzielnicy Petrżalka, czyli generalnie w południowej części miasta, gdzie należy przejechać na drugą stronę Dunaju.
    O ile w centrum miasta, klientami są głównie zagraniczni turyści, ew. klientela biznesowa, o tyle w Hopsie, który umiejscowiony jest między blokowiskami, atmosfera jest już dużo bardziej luźna.

    Miejsce gdzie mieści się ten browar restauracyjny, to dawny sklep mięsny umiejscowiony na tyłach supermarketu, który działa do obecnej chwili i na pytanie miejscowych, o lokalizację browarku, bardziej kojarzony jest właśnie z supersamem.

    Otwarcie przybytku nastąpiło 1.06.2016 roku.
    Obecnie jest to przyjemne miejsce do posiedzenia i degustacji piwa, chociaż wystrój wnętrza nie jest jakiś specjalnie szałowy.


    W głównej sali, przy barze, rzuca się w oczy warzelnia 250- litrowa, reszta technologii schowana jest za ścianą.

    Wybór piw, był całkiem spory, zgodnie z zasadą, tak, dla konserwatysty jak i rewolucjonisty coś miłego.

    W karcie piwnej stało jak wół, że w spragnione gardzioło wlejemy:

    Hops, svetly leziak 11*, w cenie 1.10 oraz 1.70 € za pojemności 0.3 oraz 0.5l
    Hops, polotmavy leziak 12*, w cenach j/w
    Hops, tmavy leziak 13*, 1.70€, za 0.4
    Hops, APA 13*, 2.50€ za 0.4
    Hops, IPA 14*, cena j/w.
    Dodatkowo są warzone specjale.

    Piwa można spróbować również w formie ''kostovki'' czyli próbek każdego piwa po 0.1l i w tym wypadku za każde takie mikro piwo, zapłacimy 0.50 €

    W moim przypadku spróbowałem wyłącznie strefy ''konserwatywnej'', czyli lagerów 11, 12 i 13-stki.
    Piwa przyzwoite, a nawet dobre, zwłaszcza ciemna trzynastka.
    Zdecydowanie do powtórzenia.

    Jest też i karta dań ukierunkowana w głównej mierze na gusta przekąskowo- hamburgerowe.

    Piwo podawane jest we własnym szkle, są podstawki.

    Jeśli chodzi o możliwość zakupu piwa na wynos, to jak najbardziej, leje się je do petek które mają zbiorczą etykietkę, na której zakreśla się właściwy rodzaj piwa..

    Otwarte codziennie w godzinach: 15.00 - 23.00.

    Czy koniecznie trzeba odwiedzić ten przybytek będąc w Bratysławie?
    Moim zdaniem niekoniecznie.
    Piwo nie jest wcale złe, ale też jakąś oryginalnością nie rzuca na kolana.

    Foto:



  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1412

    #2
    Do wizyty w tym minibrowarku przymierzałem się od dłuższego czasu.
    Zawsze nie pasowała odległość od centrum miasta lub godziny otwarcia.
    Jest to minibrowar z gatunku tych, co lubię najbardziej.
    Osiedlowa buda wyższej kategorii, schowana między blokami, do której przychodzą albo miejscowi, albo trafiają tu piwosze z dalekich zakątków.
    W dniu 5 sierpnia oprócz mnie, obecni byli też Czesi, którzy przyjechali tu specjalnie na degustację wszystkich piw.
    W środku panuje swojska atmosfera, nalewaniem piwa i obsługą gości zajmuje się sam piwowar.
    Elementami wystroju wnętrza jest między innymi fortepian, kolekcje: szklanek, butelek, puszek i kegów, archiwalne fotografie browarów, kolekcja starych zegarów.
    Obok baru jest malutka warzelnia, a za nią pomieszczenie z instalacją.
    Spędziłem tu dobre kilka godzin, spróbowałem wszystkich piw, powtarzając niektóre, a dobra muzyka z lat 80 i 90 nie pozwoliła mi się długo rozstać z Hops'em.

    Na początku sierpnia na kranach lało się:
    Hops 11 (svetly lezak) - 1,60 / 2,50 euro /na zdjęciu/
    Hops 12 (polotmavy lezak) - 1,60 / 2,50 euro /skończyło się/
    Hops 13 (tmavy lezak) - 2,50 euro /na zdjęciu/
    Hops 15 (IPA) - 2,90 euro
    Raspberry 12 (sour z malinami) - 2,70 euro
    Favorit 11 (Czech Lager) - 2,70 euro

    Piwa podawane w firmowym szkle, są też firmowe podstawki.
    Ceny dwóch pierwszych pozycji dotyczą objętości 0,3 i 0,5 litra, natomiast pozostałych za objętość 0,4 l.
    Piwa na wynos w litrowych butelkach PET za 3,80 - 6,25 euro.

    Jeśli chodzi o jakość piw, to osobiście byłem bardzo zadowolony.
    Piwo Tmave otrzymało nawet drugą nagrodę na konkursie piwowarskim w Czechach.
    Oprócz piw można spróbować również ekskluzywnych mocnych trunków, będących również tutejszymi wyrobami.
    Dostępne były: Hopsovica 42%, Slivovica 45% i Jablkovica 45%. Wszystkie w cenie 3 euro za kieliszek 0,04.

    Jeśli chodzi o kuchnię to dominuje klasyka czesko-słowacka i burgery.
    Ja wybrałem klasyczną przekąskę, jaką był doskonały marynowany bryndzowy ser Encian z chlebem i ostrymi feferonkami za 4,70 euro. /na zdjęciu z piwem Favorit 11/.

    Aktualne godziny otwarcia:
    wto - czw 15:00 - 22:00
    pią, sob 15:00 - 23:00
    nie, pon 17:00 - 22:00
    Attached Files

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1412

      #3
      Zdjęcia cd.
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎