Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mazurski, Mazurski Witbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Mazurski, Mazurski Witbier

    Piwo gotowe do oceny
    Piwo uwarzone we współpracy z Browarnikiem Tomkiem.
    Last edited by dyczkin; 24-06-2018, 10:45.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty, przypomina sok grejpfrutowy, mętne. [4]
    Piana: Drobna, z początku wysoka, ale za szybko opada, zostawia lekkie ślady na szkle. [3.5]
    Zapach: Słodowy, owocowy, głównie pomarańcza, kolendra obecna. Wszystko fajnie tylko aromaty mogłyby być bardziej wyraziste. [3.5]
    Smak: Bardzo gęste i treściwe, mimo niskich parametrów można wręcz się najeść. Niezbyt wysoka, choć wyraźnie zaznaczona korzenna goryczka od chmielu Challenger. W odczuciu też owoce takie jak brzoskwinie i pomarańcze. Na finiszu orzeźwiający lekki kwasek. [4.5]
    Wysycenie: Średnie, powinno być trochę wyższe. [3.5]
    Opakowanie: Owocowa etykieta, dokładny skład, kapsel Browarnika Tomka. Piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane. [4.5]
    Uwagi: Nie jest to typowy wit, czyli lekki, mydlany i nijaki. Nie przepadam za tym stylem, ale taka interpretacja jak najbardziej mi podchodzi: dużo słodowego ciała, odczuwalna goryczka i nienachalna kolendra. Termin do 21.09.2018.

    Moja ocena: [3.975]
    Last edited by DariuszSawicki; 25-06-2018, 16:00.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Tak wygląda:
      Attached Files

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Po dwóch latach pojawiła się w sklepach druga warka Mazurskiego Witbiera uwarzonego we współpracy z Browarnikiem Tomkiem. Obecnie piwo jest pasteryzowane, a kapsel firmowy Browaru Mazurski.

        Kolor inny niż dwa lata temu, jasnozłoty i delikatnie zmętniony.
        Piana bez zmian i bez rewelacji.
        W zapachu bardziej wyraziste owoce, głównie pomarańcza, a także kolendra.
        W smaku dominuje słód, ale nie słodycz, sporo białych owoców oraz pomarańczy i brzoskwini. W tle przyprawowa goryczka, na finiszu trochę pikantna.

        Ogólnie oprócz barwy piwo przypomina pierwszą warkę i bardzo mi smakowało. Termin do 25.02.2021. Przy okazji pozdrawiam Browarnika Tomka, którego parę lat temu miałem zaszczyt osobiście poznać

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Prawie klarowne złoto. [4]
          Piana: Biała, drobna... ale bardzo anemiczna i ulotna. [2]
          Zapach: Cytrusy dominują i orzeźwiają, kolendra taka bardziej homeopatyczna. [3.5]
          Smak: Goryczka pestki grejpfruta, lekkie pomarańcze równoważą smak słodyczą. [4]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Eta w stylu browaru, choć mnie bardziej kojarzy się z leniuchowaniem na brzegu Morza Śródziemnego niż na Mazurach... . Kapsel browaru. [4]
          Uwagi: Nie jest to klasyczny witek, co nie znaczy, że niesympatyczny .

          Moja ocena: [3.625]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎