Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Oto Mata IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Zarzecze, [Pinta] Oto Mata IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, niby przejrzysty, ale lata tam mnóstwo farfocli. [3.5]
    Piana: Średnio obfita, biała, drobne pęcherzyki, średnio trwała, za to pięknie zdobi szkło. [4]
    Zapach: Umiarkowanie intensywny, nafta, biały ryż, białe owoce, lekko tropiki, do tego pestki winogron - jest Mosaic, są nowozelandzkie chmiele, pasuje mi. [4]
    Smak: Dość wytrawny(nie całkowicie, ale słodyczy bardzo malutko), cytrusowy, ryżowy, umiarkowanie wysoka cytrusowo-ziołowa goryczka, średnio długa, średnia pełnia. [4]
    Wysycenie: Średnio-niskie - dobrze pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Jak zawsze bardzo mi się podoba, od stron graficznej chyba identyczna, "z tyłu" trochę się poprzestawiała, ale mi to bez różnicy. Komplet informacji. [5]
    Uwagi: Jak tylko zobaczyłem ten temat to pobiegłem do lodówki, no i znalazłem butelkę. Zaskoczył mnie fakt zmiany receptury i browaru, bo było to moje ulubione lekkie i powtarzalne piwo, szczególnie wtedy gdy chciałem coś więcej niż zwykłego pilsnera.

    Wracając do oceny, pierwsze co idzie zauważyć względem starej receptury to brak klarowności(trudno), drugie i co ważniejsze to wytrawność(w końcu to 0,6% alk więcej przy tym samym ekstrakcie) - z jednej strony poprzednie parametry bardzo mi pasowały, ale tu też jest nieźle. Czy lepsze od poprzednika to nie wiem, ale na pewno spróbuję następnej warki. Całościowo to trochę jak namiastka West Coast IPA. Polecam. Warka do 18.01.2019.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • SeeJay
      Senior
      • 04-2016
      • 239

      #3
      @rafalek21

      No właśnie, nowa receptura... według mnie piwo straciło swój niepowtarzalny na polskim rynku charakter. Rozmawiałem z 3 osobami, które wcześniej piły to piwo i podzielają moje zdanie. Zmiana według mnie zdecydowanie na minus, chociaż piwo ogólnie nie jest złe. W segmencie "ryżowców" wolę aktualnie sięgać po wypust z Łańcuta.

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Osobiście też uważam, że ta zmiana była zupełnie nie potrzebna. Ale teraz zastanawiam się czy wyjdzie to na lepsze czy gorsze. Niedługo się otwiera nowy browar Pinty, więc pewnie prędzej czy później przeniosą tam produkcję tego piwa. Może testują nową recepturę przed przeprowadzką? To swoją drogą chyba co najmniej trzecia receptura, pierwsze zdjęcia etykiety były bez chmielu Galaxy, który jednak potem doszedł.

        Comment

        • SeeJay
          Senior
          • 04-2016
          • 239

          #5
          W A Ja Pale Ale również zmiany, ale w jego wypadku akurat na lepsze. Piwo stało się bardziej pełne, mniej wytrawne jak na APA przystało.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎