Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trehsosenskij, Trehsosenskoje Pszenicznoje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Trehsosenskij, Trehsosenskoje Pszenicznoje

    Chciałoby się powiedzieć - lato, słoneczko, warto sięgnąć po jakieś orzeźwienie. A może jakaś pszenica? W sumie piwo idealne na taką aurę... Zaraz, zaraz, na jaką znów aurę? Przecież leje któryś dzień z rzędu...
    No ale piwo już wyciągnąłem... Trudno. Oceniam niezależnie od pogody za oknem.
    Tym razem pszeniczne z Rosji, z Uljanowska nad Wołgą. Fajna, beczułkowata butelka, opakowana w złociste elementy. Trehsosenskoje ma 4,8% alkoholu przy 12% ekstraktu. Więcej nie da się odczytać z etykiety, albowiem nigdy w życiu nie spotkałem się z tak drobną czcionką, nawet na piwach ze Wschodu, na których lilipucie krzaczki to norma.

    Barwa złocisto-miodowa. Prawidłowo mętna, jak na niefiltrowaną pszenicę przystało.
    Piękna, biała, wysoka po nalaniu piana. Mięsista, z grzybkiem, o drobnej teksturze. Trwała. Wzorcowa dla stylu.
    Aromat złożony z bananowych estrów i goździkowych fenoli, choć niezbyt czysty. W tle wyczuwalne ostre, kwaśne nuty i metaliczność.
    W smaku dosyć płaskie, pozbawione ciepłych estrów. Przesunięte bardziej w kierunku przypraw. Jednak dominujące są tutaj kwaśne i gorzkie klimaty. I dużo wody, takiej z zardzewiałych rur. Niska treściwość, szybko umykające posmaki.
    Nagazowanie dziwnie niskie. Nie poprawia wrażenia z odbioru piwa.
    I butelka, o której wspomniałem wcześniej. Na pewno oryginalna, na pewno wyróżnia się na półce. Kapsel pod złotkiem goły.

    Rozczarowanie po świetnym początku. Piwo tak odległe od dobrego weizena jak Wodogrzmoty Mickiewicza od Niagary. 5,5 w skali 1-10. Niepotrzebnie się napalałem, choć ten deszcz za oknem powinien być przestrogą
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    I jeszcze te mikroskopijne bukwy na kontrze. Ale za to jak się rozpisali! W dwóch językach! Nosz kurła...
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎