Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plzeňský Prazdroj, Gambrinus Výčepní

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Plzeňský Prazdroj, Gambrinus Výčepní

    Po prostu Gambrinus - bez żadnych dodatkowych określeń. Pivo výčepní světlé. Słabsza wersja G. Premium. Zawartość alkoholu 4,1%, ekstrakt nieznany (prawdobodobnie 10%). Jako producent wymieniony jest Plzeňský Prazdroj.

    Złota, piwna barwa, piana biała, drobnoziarnista, gazu sporo, zapach - słabiutki chmielowy, w tle jakby alkoholowo-owocowa nuta, delikatna, subtelna goryczka.

    Pycha! Prawie ideał piwa. Daję 5.

  • Gambacz
    Gość
    • 08-2003
    • 1

    #2
    Gambrinus - czyli "mocne przyciaganie G". Wedlug mnie najlepsze czeskie piwo (pozwolilem sobie uzyc jego zdrobniale nazwy na potrzeby niniejszego forum). Lekka dziesiatka, kiedy jest dobrze schlodzona i wlasciwie nalana do czystego szkla, trzyma gesta piane az do konca. W smaku wysmienite, wywoluje -pardon- odpowietrzenie przez co nie obciaza zoladka jak lezaki. Gambrinus
    Daje maksa. Link na strone domowa: http://www.gambrinus.cz/main.php

    Comment

    • piwowar2
      Senior
      • 11-2001
      • 588

      #3
      Nie oceniam Gambacza az tak wysoko. Jest to typowe czeskie piwo i nic wiecej. 10-atka smakuje nawet bardzo wodnito. Kiedys te piwa miewaly wiecej smaku.

      Comment

      • Aldach
        Senior
        • 07-2003
        • 1269

        #4
        Cóż, zwyczajne lekkie piwo, dobrze nagazowane, niezłe w smaku ale nic poza tym. Może tylko specjalnie przygotowana z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej puszka.

        Comment

        • Piotras
          Senior
          • 08-2003
          • 307

          #5
          pyszne piwo,zdecydowane w smaku z super goryczka, i chmielowym smakiem
          nie tak internacjonalne jak Urqell(to raczej +)
          dla mnie nr 3 po Radegascie o Urqellu

          Comment

          • Piotras
            Senior
            • 08-2003
            • 307

            #6
            chyba pop....em te posty
            nowy jestem kurde

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Kolejny element z czeskiej paczki żywnościowej od Borysko i małżonki. Dziękuję!
              Gambrinusa miałem już okazje pijać (na przykład ratował mi życie i zdarte gardło zaraz po praskim koncercie Iron Maiden w październiku 2003, tak więc wiedziałem, że spokojnie mogę się spodziewać dobrego piwa.
              Pomysłowy kształt etykiety, całość opakowania schludna i porządna.
              Kolor po prostu pilsowy.
              Piana wysoka, ale szybko opada do bardzo dziurawej kołderki. Słabo.
              Zapach słaby, raczej chmielowy.
              W smaku świetnie zrównoważona słoowość i smak chmielu. Do tego delikatna goryczka. Piwo ma wyjątkową pełnię smaku jak na tak niewielki ekstrakt. Chętnie spróbowąłbym w lecie, musi świetnie gasić pragnienie w ciepły dzień.
              Ogólna ocena: 4
              Attached Files

              Comment

              • ajos
                Member
                • 09-2004
                • 91

                #8
                Spożywane z kufla w Teplicach podczas długiego weekendu.

                Kolor jasnej słomy, całkiem sympatyczny, typowy dla desitek. Piana dość gęsta (czesi umieją nalewać piwo, żadnego tam "po ściance" ), drobne pęcherzyki. Zapach słabowity, czuć lekko chmiel i goryczkę. Smak lekko goryczkowy, niestety znalazłem w nim także posmak metaliczny ("aluminium") który często się zdarza w polskich 10.

                W sumie piwo dobre na lato, dobrze gasi pragnienie, ale żadna rewelacja. Primator Svetly czy Krkonos 10 są lepsze.

                Comment

                • rotmistrz
                  Senior
                  • 06-2005
                  • 469

                  #9
                  Tez jeden z klasyków czeskich 10. Piwo wysokiej klasy. Piekna piana pozostawiała ślad naszkle i ta je wysokość przez cały okres konsumpcji.

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Nowa etykieta piwa( znikł wyraz vycepni):
                    Attached Files
                    Last edited by sibarh; 21-04-2006, 08:49.
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
                      Nowa etykieta piwa( znikł wyraz vycepni):
                      Ale to chyba jakaś wersja eksportowa? Bo nie jest w typowo czeskiej butelce NRW.

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                        Ale to chyba jakaś wersja eksportowa? Bo nie jest w typowo czeskiej butelce NRW.
                        Zakupione w czechach.Ceny nie pamietam.
                        Nastapiła zmiana butelek. Czytałem kiedyś o tym, ze czesi będą musieli przerobic maszyny które skupują butelki.
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #13
                          Nowe flaszki i etykiety sa pod tym adresem http://www.gambrinus.cz/gambrinus-tym-v-novem/
                          Last edited by sibarh; 21-04-2006, 19:57.
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Kolor: Jasno złoty [4]
                            Piana: Biała, średnioziarnista, utrzymuje się stosunkowo długo i pozostaje w postaci małego dywanika, nie pozostawia większych śladów na kuflu [4,5]
                            Zapach: Delikatny chmielowy, mało intensywny ale przyjemny [3,5]
                            Smak: Bardzo dobre piwo chmielowo-słodowe z wyważoną goryczką i orzeźwiające w smaku [4,5]
                            CO2: Nasycenie średnio wysokie [4]
                            Opakowanie: Niezłe, estetycznie wykonane jednak stare etykiety bardziej mi się podobały [3,5]

                            Ocena: [4,25]
                            Last edited by YouPeter; 27-07-2006, 23:09.
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              #15
                              Etykieta z okazji Mistrzostw Świata, skąd czesi tak jak my pojechali szybko do domciu:
                              Attached Files
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎