Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, 1 na 100 Pigwowiec i miód

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Kormoran, 1 na 100 Pigwowiec i miód

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty, solidnie zmętnione. [4]
    Piana: Kremowa, bardzo wysoka i bardzo trwała, ładnie znaczy szkło. [5]
    Zapach: Amerykańskie chmiele, lekki słód i może trochę rzeczywiście pigwy, natomiast zupełny brak miodu. Mało to się różni od zwyczajnego 1 na 100. [4]
    Smak: Tu już miód jest, ale stonowany i bez żadnych odczuć ulepka. Oprócz tego lekki kwasek, pewnie od pigwy i pestkowo- grejpfrutowa goryczka. Nie jest wodniste. [4.5]
    Wysycenie: Najgorszy element tego piwa, za niskie. [3]
    Opakowanie: Etykieta jak w pierwszym 1 na 100, tylko kolor pomarańczowy. Na uwagę zasługuje, co jest rzadkością, podane na kontrze wartości odżywcze, czyli błonnik, węglowodany, sól, białko, kalorie i inne takie duperele. [4]
    Uwagi: Bardzo smaczne lekkie piwo, orzeźwia przy upale, mimo że gazu jest za mało. Warka 29.10.2018.

    Moja ocena: [4.25]

    Comment

    • Lhunbleidd
      Senior
      • 06-2014
      • 196

      #3
      Jeśli nie jest bardzo słodkie a ma ciut więcej ciała niż oryginalne 1/100 to jestem targetem. Widzieliście je w jakichś sieciowych sklepach w rozsądnej cenie?

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Niech będzie, że jasny, nieklarowany miód. [4]
        Piana: Średnia, średnie i duże pęcherzyki, gęsto zdobi szkło. [4]
        Zapach: W moim przypadku miód jest wyraźny, trochę pigwy, cytrusy, żytnio-słodowy. Przyjemny, średnio intensywny [4.5]
        Smak: Miód, średnio słodkie, ale kontrowane lekkim kwaskiem(tak pigwowo, ale nie cierpko) i średnią cytrusowo-żytnią goryczką, zostającą chwile w posmaku, po za tym jest gładkie i pełne. [4.5]
        Wysycenie: Niskie, przy tych parametrach powinno być wyższe. Choć z drugiej strony wypiłem całe na raz i nie wybuchłem. [3]
        Opakowanie: Taka jak w zwykłym "1 na 100" tylko jasnopomarańczowa, tekst niestety na biało, przez co jest nieczytelna. Nie do końca pełny skład, ale za to pojawiła się tabelka z wartością odżywczą. [3.5]
        Uwagi: Bardzo smaczne piwo, w porównaniu do podstawowej wersji jest słodsze, treściwsze, lepiej zbalansowane, a kwasek świetnie uzupełnia resztę. Wypiłem na 3 łyki. Chyba upoluje sobie skrzynkę jak znajdę w dobrej cenie (to nabyłem za 5,20 w specjalistyku) i będę pił na zmianę z podstawową wersją. Kolejny udany eksperyment Kormorana i zarazem świetne(może nawet najlepsze) piwo w segmencie niskoalkoholowych. Warka do 29.10.2018.

        Moja ocena: [4.3]
        Last edited by rafalek21; 14-08-2018, 21:30.

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2291

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lhunbleidd Wyświetlenie odpowiedzi
          (...) Widzieliście je w jakichś sieciowych sklepach w rozsądnej cenie?
          W Auchan dziś kupiłem za 4.99 zł. (warka 01.11.18) czy pozycjonowane o złotówkę wyżej niż podstawowa wersja 1 na 100.

          Comment

          • Lhunbleidd
            Senior
            • 06-2014
            • 196

            #6
            Dopadłem w specjalistyku za 5.99 :/
            Ale piwo fajne, podchodzi mi bardziej niż zwykłe 1/100.

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: pomarańczowy, mętny. [4]
              Piana: wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
              Zapach: średnio intensywny, przyjemny, cytrusy, lekki miód i trochę słodu. [4]
              Smak: średnio słodki, słodowy, jest pigwowiec i lekki miód. Początkowo smak jest lekko cierpki, w miarę picia cierpkość się zwiększa. Goryczka jest średnio mocna, nieprzyjemna, zalegająca. Długo po wypiciu piwa pozostaje gorzko-cierpkawy posmak. [2.5]
              Wysycenie: średnie. [3.5]
              Opakowanie: nieczytelna etykieta, niepełny skład, firmowy kapsel. [3]
              Uwagi: Data 05.11.2018

              Moja ocena: [3.325]

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                #8
                05/12/18
                Całkiem udana wariacja na temat piwa niskoalkoholowego.
                Wydaje się dużo pełniejsze niż podstawowa wersja 1/100. Na pewno słodsze ("podstawa", jak wiadomo, jest mocno wytrawna), ale nie przytłacza pod tym względem. Miód czuć, pigwowiec też się manifestuje - jest kwaskowata nuta. Ale żadnego przegięcia. Goryczka moim zdaniem, nie za wysoka.
                Ogólnie naprawdę dobre, choć to takie piwo do szybkiego wypicia, nie do delektowania się. I raczej na lato, które w tym tygodniu definitywnie się kończy.

                Comment

                • Petitpierre
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 2560

                  #9
                  W zapachu chmiele amerykańskie, kwaśność pigwowca. Nuta dolna mało miodowa, wbrew oczekiwaniom, ale miód w smaku. Orzeźwienie, typowe dla pigwowca, słodycz kontrowana goryczką. Chmiel Simcoe albo Citra, żaden z żywicznych. Naprawdę niezłe, ale 5,7zł
                  Mały porterek-przyjaciel nerek

                  Comment

                  • LESNICZYy
                    Senior
                    • 01-2018
                    • 950

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Zmętniona pomarańcza . [4]
                    Piana: Średnia , drobne pęcherzyki , lacing . [4]
                    Zapach: Miód i pigwowiec . [4]
                    Smak: Miód , pigwowiec , goryczka i lekki kwasek . [4]
                    Wysycenie: Średnie . [4.5]
                    Opakowanie: Klasyczne od Kormorana , pełny skład i firmowy kapsel . [3.5]
                    Uwagi: Można czasami wypić jak człowiek martwi się o prawko .

                    Moja ocena: [4]

                    Comment

                    • LESNICZYy
                      Senior
                      • 01-2018
                      • 950

                      #11
                      Kormoran, 1 na 100 pigwowiec i miód , jeszcze w wycofywanej już butelce .
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎