Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Przewodnik po polskich browarach 2019!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 05-06-2004, 19:57
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy Gdańsk - Sopot - Gdynia, Szlakiem trójmiejskich mordowni

Swoją podróż rozpocznę od "Drink Bar'u" który mieści się na ul.Morskiej 143. Jest to niewielki przybytek rozkoszy, w którym znajdują się dwie niewielkie sale + ogródek piwny. Samo wnętrze przygarnia jednak o przygnębienie. Szaro brudne ściany, gołe ściany mogą wpędzić człowieka w przygnębienie, gdyby nie fakt, że leją tam Hermanna Mullera z browaru rybnickiego, w cenie 2,6zł za kufel 0,5l (w najbliższej przyszłości ma się pojawić Brok Kanclerz). Karczma jest czynna od 11 do 22 ( pon.-niedz.).
Moja ocena: 3+
Odpowiedz cytując
Stare 05-06-2004, 20:12
Senior

Standardowy

Następnym przystankiem w mojej piwnej podróży, jest mekka piwoszy. Bar "Atut", bo o nim jest mowa, jest usytuowany na ul. Jana Z Kolna 32. Jest to chyba najlepsze miejsce w Gdyni, gdzie można napić się znakomitego piwa. Ale po kolei. "Atut" można spokojnie zakwalifikować do dużych 'imprezowni'. Trzy ogromne sale +ogródek piwny mogą spokojnie pomieścić z 300-tu piwoszy. Niestety i ten lokal nie jest wyszukanie urządzony. Na szczęście rekompensatą jest szeroki wybór piw z kija (m.in. Boss z Witnicy i Specjal z EB) i butelki ( m.in. Rycerz z Gościszewa). Od czasu do czasu są tam organizowane "Biesiady Piwne", z licznymi konkursami. Lokal jest czynny od 7-22 w każdy dzień tygodnia.
Moja ocena: 5+
Odpowiedz cytując
Stare 05-06-2004, 20:41
Fotka Użytkownika: Makaron
Makaron Makaron is offline
Senior

Miejscowość: Musselburgh
Standardowy

"Arkadia"

Kolejnym miejscem godnym uwagi na mapie mordowni gdyńskich z całą pewnością jest Zakład "Arkadia".Położnoja jest naprzeciw straży pożarnej, niedaleko za szpitalem miejskim. Cała knajpa podzielona jest na 2 części. Jedna w której organizowane są dancingi dla "oldboyów". Druga część jest piwiarnią. Wybór piw lanych z kija jest niewielki. Piwo butelkowe w cenach od 2,5zł za Hanze do 4zł za Kapera. Wystrój jest typowo "zakłądowy" od razu kojarzą mi się zdięcia knajp z lat 70. Obsługa bezpośrednia, kierowniczka zmiany zawsze gotowa do akcji. Zakład czynny (taka tabliczka widnieje przy wejściu do tego miejsca) poń-czw do 22 , pt,sob do 23. Miejsce miłe ostatnio robi się popularne wśród starszej młodzieży, która zaczyna szukać inności wśród ujednoliconych, sterylnych knajpach "lepszej" klasy.

Moja ocena: 4
Stare 08-06-2004, 09:41
Senior

Standardowy

"Bar Miś"

Lokal na ul. Chylońskiej 165, otwarty w godzinach pon. –sob. od 11 do 22, w niedzielę od 12 do 21. Knajpa mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła dużym wyborem piw z kija (Amber za 2,5zł, Specjal i Gdańskie za 2,8zł +Tyskie i Lech) i czystością (pomalowane ściany w pastelowe kolory) . Dwie przestronne, sale + ogródek z miejscem na rowerki. Dla głodnych piwoszy są przewidziane obiadki, pizze, makarony itp.

abernacka edytował/a post 08-06-2004 o godz. 09:43.
Odpowiedz cytując
Stare 08-06-2004, 10:27
Fotka Użytkownika: Rolek
Rolek Rolek is offline
Senior

Miejscowość: Gdańsk
Standardowy

Cytat:
Makaron napisał(a)
"Arkadia"
(...) Obsługa bezpośrednia, kierowniczka zmiany zawsze gotowa do akcji. (...)
Czy to na pewno piwiarnia?
Odpowiedz cytując
Stare 09-06-2004, 12:09
Senior

Standardowy

"Szósty Peron"

Knajpa najniżesz z możliwych klas. Barak polożony na przeciwko dworca od strony ul.Morskiej. Ciężka atmosfera. Niskie stropy. Ogólnie niepodobało mi się tam. Piwko z kija (oczywiście Specjal) za 2,8zł. Mają sporo ciężkich kufli, więc można napic się w typowym piwiarnianym szkle.

Moja ocena 2+
Stare 09-06-2004, 12:23
Senior

Standardowy

"Na Winklu"

Bardzo przyjemna knajpeczka czynna od 6 rano do 21 codziennie (chyba?).
Jedna sala, drewniane ławy i fotele + kilka reprodukcji zdjęć starej Gdyni tworzą przyjemny klimacik. Wielka szkoda, że mają z kija tylko Specjala za 3zł. Aha! Prawie bym zapomniał! Bardzo ładna pani stoi za barem .

abernacka edytował/a post 09-06-2004 o godz. 12:24.
Odpowiedz cytując
Stare 09-06-2004, 12:28
Senior

Standardowy

"Pod wiatą"

Knajpa naprawde duża,co prawda barak,ale jako tako utrzymany.Położona jest na przciwko hali targowej. Podzielona knajpka jest na dwie sale. Część dla palących i niepalących. Mała część dla niepalących jest całkiem przyzwoita. Niestety część w której siedzieliśmy z kolegą abernacka była otwarta do godziny 19. Ale zdążyliśmy napic się Warki Strong z kija. Ceny przyzwoite od 2,5zł do 3zł. Niestety tylko masówka.

Stare 09-06-2004, 12:39
Senior

Standardowy

"Bar Kaper"

Cudowne miejsce! Typowy letni ogródek, znajduje się przy samej plaży w centrum Gdyni. Leją z browaru Goch-Specjala za 3zł. (niestety podają jego w kubeczkach plastikowych). Na szczęście ten (-), jest szybko zapominany dzięki przyjemnej atmosferze, jaka panuje tam. Bar jest otoczony drzewkami, co czynni go w lecie miłym schronieniem przed morderczym słoneczkiem! Ps. Ubikacja jest darmowa (żaden tam 'Toi Toi').
Moja ocena: 4+
Odpowiedz cytując
Stare 09-06-2004, 12:46
Senior

Standardowy

Do recenzji zakładu"Arkadia" sporządzonej przez kolegę Makarona, dodam tylko, że dla głodomorów jest przewidziany darmowy poczęstunek smaluszkiem.
Odpowiedz cytując
Stare 09-06-2004, 13:22
Senior

Standardowy

"u Wikarego"

Knajpa położona niedaleko stoczni remontowej. W starym budynku. Knajpa nie była chyba remontowana z 20 lat . No cóż, wnętrze wypchane dawnymi reklamówkami z browarów, któych niemożna się napić na miejscu. Ogólnie dziwne miejsce, z ciekawą nazwą. Można napić się Ambera full za 2,5zł Specjala za bodajrze 2,8zł.

Moja ocena: 3-
Stare 09-06-2004, 16:13
Senior

Standardowy

Wg mnie dużym plusem tej knajpy jest to, że po wyjściu z tego lokalu można natknąć się na bardzo sympatyczne dziewczęta!

abernacka edytował/a post 09-06-2004 o godz. 16:13.
Odpowiedz cytując
Stare 01-07-2004, 06:08
hyzu hyzu is offline
Junior

Miejscowość: Świebodzin
Standardowy

z tego co mi wiadomo to Wikary jest najstarszym piwnym barem w Gdyni, a co do Arkadii to chyba warto wspomnieć o tych fajowych czerwonych schodach do szaletu
Stare 09-10-2004, 20:59
Senior

Standardowy

Dzisiaj odwiedziliśmy Bar Piwny na ul. Morskiej 148. A w nim same rarytasy. Lane Gościszewo Specjal ( w cenie 2,4zł za pokal 0,5l.)oraz Mocne ( w cenie 2,7zł za pól litra) mają również w swojej ofercie Rycerza z Gościszewa w butelce w cenie 2zł. Niestety sam lokal jest bardzo mały. 15 osób to już tłum w lokalu! Klientela owego przybytku to sami fani lokalnego zespołu piłkarskiego. Non stop okrzyki ARKA GDYNIA!!!! Również byliśmy świadkami dwóch bójek! I to się nazywa prawdziwa mordownia!
Odpowiedz cytując
Stare 10-10-2004, 09:48
Senior

Standardowy

Lokal, w którym wczoraj balowaliśmy, jest żywcem przeniesiony z lat siedemdziesiątych. Szaro, brudno, kłęby dymu i klijentela mocno podchmielona sprawiają, że człowiekowi od razu chce się z tamtąd uciekać. Ale był jeden powód aby tam zostać. Powodem było LANE Gościszewo!
Dla zainteresowanych podaję adres: "Bar pod Świerkiem" jest zlokalizowany na ul. Puckiej 4.

Moja ocena: mocna trója
Odpowiedz cytując
Stare 10-10-2004, 12:48
arcy arcy is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
abernacka napisał(a)
Dzisiaj odwiedziliśmy Bar Piwny na ul. Morskiej 148. A w nim same rarytasy. Lane Gościszewo Specjal ( w cenie 2,4zł za pokal 0,5l.)oraz Mocne ( w cenie 2,7zł za pól litra) mają również w swojej ofercie Rycerza z Gościszewa w butelce w cenie 2zł. Niestety sam lokal jest bardzo mały. 15 osób to już tłum w lokalu! Klientela owego przybytku to sami fani lokalnego zespołu piłkarskiego. Non stop okrzyki ARKA GDYNIA!!!! Również byliśmy świadkami dwóch bójek! I to się nazywa prawdziwa mordownia!

A jak Ci mówiłem, to nie chciałeś wierzyć.
Odpowiedz cytując
Stare 10-10-2004, 14:15
Senior

Standardowy

Cytat:
arcy napisał(a)
A jak Ci mówiłem, to nie chciałeś wierzyć.
Przecież ja nic takiego nie napisałem! Wiesz, co to znaczy ta mordka- .
Odpowiedz cytując
Stare 09-11-2004, 10:46
Senior

Standardowy

Właśnie otrzymałem z dobrego źródła wiadomość, że w barze Atut z nalewka Boss'a w rzeczywistości płynie niepasteryzowane Gościszewo!
Odpowiedz cytując
Stare 09-11-2004, 13:30
Fotka Użytkownika: piokl13
piokl13 piokl13 is offline
Senior

Miejscowość: Gdańsk
Standardowy

Cytat:
abernacka napisał(a)
Właśnie otrzymałem z dobrego źródła wiadomość, że w barze Atut z nalewka Boss'a w rzeczywistości płynie niepasteryzowane Gościszewo!
Nie moze być! Od dawna?
Odpowiedz cytując
Stare 09-11-2004, 13:33
Senior

Standardowy

Niestety tego to ja nie wiem!
Odpowiedz cytując
Stare 10-11-2004, 06:59
Fotka Użytkownika: zgrredek
zgrredek zgrredek is offline
Senior

Miejscowość: Józefów nad Świdrem
Standardowy

Czy istnieje jeszcze w Gdyni bar ,,Pod Żaglami"? Kiedy w latach 84-87 służyłem na Oksywiu, to często bywałem tam z kolegami. Bar dzielił się na trzy części: w środku najbardziej luksusowa - drewniane stoliki, jedzenie, po lewej - metalowe stoliki, laminowane blaty, po prawej - jedynie parapet dookoła. Nie pamiętam gdzie to było. Zawsze jechalismy tam w kilka osób, a spowrotem zawsze ktoś mnie niósł.
Odpowiedz cytując
Stare 27-12-2004, 17:03
Fotka Użytkownika: Simon
Simon Simon is offline
† 1964-2008 Piwosz w Raju

Miejscowość: Gdynia
Standardowy

ooo, już dawno nie ma. Był taki lokal blisko obecnej Zielonej Tawerny.
Pamiętam, pamiętam...
Stare 10-05-2006, 20:26
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
"Bar Kaper"

Cudowne miejsce! Typowy letni ogródek, znajduje się przy samej plaży w centrum Gdyni. Leją z browaru Goch-Specjala za 3zł. (...)

Co prawda w tym roku, lokal nas nie ugości laną Gosią aczkolwiek właściciel lokalu w tym roku stanął na wysokości zadania serwując nam piwoszom trzy rodzaje piw beczkowych z Browaru Kormoran ( 0,5l za 3,5zł). Jego zdrowie

Najnowszy wpis: (26.III.): Browar Wehikuł z Milanówka
Odpowiedz cytując
Stare 31-07-2006, 17:33
kogra kogra is offline
Senior

Miejscowość: Łódź
Standardowy

Już niestety nieaktualne. Teraz można tam kupić ciuchy "second hand"
Odpowiedz cytując
Stare 31-07-2006, 17:56
Fotka Użytkownika: skandal
skandal skandal is offline