Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Czarne Whisky Wood

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Fortuna, Czarne Whisky Wood

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Natrafił już ktoś nań w Lidl'u? Od jutra w gazetce za 3,99
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • Rogerson
      Senior
      • 08-2012
      • 421

      #3
      We Wrocławiu na Królewieckiej godzinę temu jeszcze nie było.

      Comment

      • volodos
        Senior
        • 09-2008
        • 717

        #4
        W Katowicach dzisiaj widziałem.

        Comment

        • KobiNalewka
          Senior
          • 05-2012
          • 286

          #5
          Fortuna Double Czarne Whisky Barrel Aged - nabyłem dziś w Lidlu.

          Comment

          • seba_gliwice
            Senior
            • 10-2003
            • 374

            #6
            Ten napój to czysta tragedia i nieporozumienie. Do tej pory tylko 3x zdarzyło mi się wylać piwo do zlewu ... wczoraj był ten 3. raz ... Piana zniknęła praktycznie błyskawicznie, zaraz po nalaniu. Dla mnie jest to mieszanka odgazowanej i odcukrzonej Coca-Coli, z czymś co decyduje o jej "zepsuciu". Jeszcze 4-5 godzin po wtłoczeniu w siebie pierwszych łyków czułem ten koszmar na żołądku. Na szczęście wziąłem tylko jedną butelkę na próbę. Zdecydowanie odradzam – osobiście wolę dołożyć i kupić Juicy Delight z Rockmilla – w moim Lidlu stoi jeszcze kilka butelek …

            Comment

            • volodos
              Senior
              • 09-2008
              • 717

              #7
              No i już nic nie trzeba dodawać

              Comment

              • kranu
                Member
                • 03-2012
                • 76

                #8
                Nic nie trzeba dodawać? Po jednej opinii? To krzywdzące dla tego piwa.
                Wystarczy się nie nastawiać na RIS Barrel Aged, a słodkością nie przeskakuje Lidlowskiego (czy tam Łódzkiego) portera.
                Pije się trochę jak whisky z colą, ale absolutnie żadnych problemów żołądkowych czy poczucia potrzeby wylania do zlewu. Ja wypiłem bez zachwytów, ale ze smakiem.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kranu Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pije się trochę jak whisky z colą […] Ja wypiłem […] ze smakiem.
                  O, mmmmaththkhoooo…

                  Comment

                  • seba_gliwice
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 374

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kranu Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nic nie trzeba dodawać? Po jednej opinii? To krzywdzące dla tego piwa .... Ja wypiłem bez zachwytów, ale ze smakiem.
                    No to mamy w takim razie skrajnie różne gusta i oczekiwania dotyczące piwa ... No, ale każdy ma do tego pełne prawo i bynajmniej nie zamierzam nikogo przekonywać na siłę do własnej opinii .... Po to służy ten portal, aby się nimi wymieniać, a nie przekonywać ...

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #11
                      Miałem napisaną większą recenzję, chcąc odnaleźć w tej cieczy pozytywy, ale jest to trunek waniliowo-kolowy, z dodatkiem najtańszej whisky (Golden Loch czy Queen Margot), do tego piana króciutka, znika, niby trochę korzenne piwo, ale potem strasznie słodka odgazowana kola z wódą, nawet nie rudą. Dałem drugie na leżak, ale nie wróżę zmian.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • Petitpierre
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 2560

                        #12
                        Znalazłem zapiski, to wrzucam, piana niziutka, opada, znika, kolor ciemny, bardzo na pierwszy rzut oka, ale tak naprawdę piwo jaśniejsze niż kożlak.

                        Nuta górna kola, wanilia, bardzo słodko, wanilia zaczyna dominować. Nuta dolna trochę korzenna, goździk, cytwar.

                        W smaku pikantne, ciężkie od wanilii, cukru. Finisz drewniany.

                        Dramatycznie przypomina kolę, tym tropem dałbym tu imbiru i może coś by się z tego urodziło.

                        Po czasie smakuje jako odgazowana kola z wódką. Parafrazując "Alicję w krainie czarów.":

                        "Skoro poruszasz drażliwy temat,
                        Sprawę do końca wyjaśnić chcę:
                        Żadnego sensu piwo to nie ma,
                        Bo sens w ogóle nie wchodzi w grę."
                        Mały porterek-przyjaciel nerek

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #13
                          Kupiłem z ciekawości w Żabce, niestety zapomniałem, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła
                          Zapach jeszcze jakoś ujdzie, jest cola, która też jeż przecież w opisie, ale też są przyprawy, takie jak goździki czy wanilia i nawet może coś z whisky.
                          Natomiast smak jest już tak ciężki, że trochę mnie przerasta i niepokoję się o moją wątrobę. Przede wszystkim jest bardzo słodka cola, która wręcz mdli, potem wyraźnie odczuwalny ciężki alkohol, a na końcu piekące przyprawy, które też wątrobie nie służą.
                          Wypiłem do końca, ale nikomu nie polecam.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎