Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mazurski, Maz. Imperial Oatmeal Stout Bourbon BA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Mazurski, Maz. Imperial Oatmeal Stout Bourbon BA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [5]
    Piana: Jasnobrązowa, gęsta i zbita, dosyć wysoka jak na te parametry. [4]
    Zapach: Jak w zwykłej wersji tego piwa, brakuje płatków dębowych lub czegoś z whisky czy bourbona. Ogólnie to czuć kawę i sporo palonych nut oraz lekki alkohol. [3.5]
    Smak: Pełne i treściwe, palone i kwaskowate, goryczka popiołowa i niska, a tego bourbona i beczki to ja właściwie nie wyczuwam. [3.5]
    Wysycenie: Niskie. [4.5]
    Opakowanie: Na etykiecie zdjęcie Ełku z 1932 roku, rozpoznaję Kaiser Wilhelmstraße, obecnie jest to ulica Wojska Polskiego i kamienica nr 38. Dokładny skład i zalakowany kapsel, miałem problemy z otworzeniem tego piwa. [5]
    Uwagi: Piwo oczywiście smaczne i rozgrzewające tylko czy ono było leżakowane w beczkach po bourbonie ? Ja jakoś tego nie wyczuwam. Na duży plus wspieranie lokalnego patriotyzmu i miasta Ełk. Termin do 30.04.2019.

    Moja ocena: [3.75]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatnoczarny. [4]
      Piana: Beżowa, bardzo drobna, niewysoka, ale dość trwała. [4]
      Zapach: Czekolada, suszone owoce, rodzynki, wiśnie, może ślad śliwki albo jakiegoś podwędzania (opalonej beczki?). [4]
      Smak: Lekka, wytrawna czekolada, wiśniowe praliny, może płatki... Bardzo łagodny, choć alko gdzieś daleko jest. W trakcie picia pojawia się nieco nużąca, słodkawa, otulająca lepkość... [3.5]
      Wysycenie: Niewysokie. [4]
      Opakowanie: Klasycznie u mnie minus za ten wk***iający lak na szyjce. Naprawdę, prządnie założony kapsel świetnie spełnia swoją rolę. Poza tym - ładna, stylowa eta. [3.5]
      Uwagi: Naprawdę niezłe piwo, zwłaszcza dla browaru, który nie jest przesadnie hołdujący hipsterstwu i lanserstwu... .

      Moja ocena: [3.775]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #4
        A teraz wersja klasyczna, mazursko-imperialna.
        Fajnie, bo flaszka 0,5 z bardzo ładną etą, z bojarami, bez laku .
        Mnie się to wspomina bardzo miło, mrągowsko-mikołajsko… . Zimowo.
        Piwo konkretne, ale stoutowe. Kwasek jest.
        Czuć też beczkę, choć na ecie nie ma teraz wzmianki o jakichś fikach-mikach.
        Nie czuć mocy, co pewnie wynika z głuszenia płatków. Ogólnie daje radę...

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎