Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Dożynki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Browar na Jurze, [Pinta] Dożynki

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobursztynowy, zmętniony. [4]
    Piana: Brudnobiała, drobna, niezbyt wysoka, osadza się na ściankach pokala. [3.5]
    Zapach: Karmel, nuty winne, suszone owoce (rodzynki?), niezbyt silny. [3.5]
    Smak: Konkretny, oleisty. Pewna wytrawność, ale także słodkawy posmak karmelu i rodzynek. [4]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
    Opakowanie: Małą butelka, kapsel i eta w stylu Pinty. Na ecie kombajn (wielo )zbożowy. Fajna, dowcipna nazwa, bo moc piwa nadaje się na "dożynki" . [4]
    Uwagi: Nie co dzień chciałbym pić takie piwo, ale w klimatach późnojesiennych, mimo, że dawno po dożynkach wchodzi, rozgrzewając i lekko drapiąc w gardło .

    Moja ocena: [3.775]

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Barwa bursztynu, całość lekko zmętniona. [4.5]
      Piana: Piana drobnobąbelkowa, gładka, ale nad trwałością powinni jeszcze popracować. [3.5]
      Zapach: Zapach delikatny, rodzynkowo-ciasteczkowy, lekko winny. [3.5]
      Smak: Pierwszy łyk wydał się dość wytrawny i alkoholowy - spodziewałem się większej słodyczy, która tak naprawdę uwidacznia się później, ale nie w formie cukierkowej a raczej przypalonego karmelu. Rodzynki, lekka kwaskowość. Piwo jest oleiste, gęste i mocne, ale w smaku trochę ubogie. [4]
      Wysycenie: Niskie, pasuje do piwa. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta w stylu Pinty, ciekawa nazwa. Może być. [4]
      Uwagi: W jednym zdaniu napisze tak: piwo, które wypiłem ze smakiem, ale spodziewałem się więcej.

      Moja ocena: [3.825]
      Last edited by Pinio74; 26-12-2018, 17:23.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        #4
        Nie chcę pisać długiej recenzji w artomacie, więc krótko: piwo mi nie smakowało. Chyba najgorsze piwo Pinty jakie miałem okazję próbować. Nie powala intensywnością aromatu, w smaku faktycznie bardzo treściwe, jednak jak na tak wysoki ekstrakt to dość płaskie w smaku. Wysoka, drapiąca w gardło nuta alkoholowa dopełnia negatywnie całości. Szkoda, bo miałem spore nadzieje związane z tym trunkiem.
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        • SeeJay
          Senior
          • 04-2016
          • 239

          #5
          Aromat podejrzany, bo czuć... DMS! Tak, poza nutami słodowymi i mocną wonią alkoholu zauważalny "groszek konserwowy".

          Piana szybko ucieka, a w smaku dominuje alkohol - jest jednowymiarowe pomimo składu i balingu, słodkie, ulepkowe.

          Kilka lat temu powiedziałbym "wow!", ale nie dzisiaj, nie w dobie piw wybitnych w podobnej cenie (10 złotych za buteleczkę 330 ml).

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12171

            #6
            Dąbrowski

            Aromat - u mnie bez DMSów. Dżem truskawkowy, ciut drożdży, lekka kwiatowść, delikatna korzenność, ciastka-biszkopt
            Piana - krótka, z koronką
            Barwa - zmętniona, herbaciano-bursztynowa
            Wysycenie - umiarkowane, musujące
            Smak - słodowy - karmel, kandyzowane owoce (morela), trochę rodzynki, z łagodnym alkoholem, marmolada. Finisz rozgrzewający
            Treściwość - potężna

            U mnie akurat aromat na plus. Poza tym piwo ciężkie (wręcz kisiel), sporo słodyczy i niewiele się dzieje. Całość jest jednak poprawna - po tym składzie nie można było się spodziewać czegoś innego.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎