Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
(...) wsparcie serwisu Browar.biz jest jakby podziękowaniem za wspieranie mnie przed każdym wyjazdem, czy to w Polskę czy zagranicznym. To przecież tutaj mogę zasięgnąć informacji o ciekawych miejscach w których mogę smakować pysznego trunku w towarzystwie przyjaciół, a czasem i przypadkowo spotkanych forumowiczów Browar.bizowców.
jotpecet
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 18-11-2018, 16:29
Olguniecia55 Olguniecia55 is offline
Junior

Uśmiech Porcelanka

Witam. Mam małe pytanie odnośnie porcelanki którą znalazłam w wykopie pod fundamenty domu. Porcelanka miała taki napis: J. Pueschel Glogau. Z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź. Pozdrawiam.
Odpowiedz cytując
Stare 18-11-2018, 17:03
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Kraj Ciężkich Tektur
Standardowy

Zajrzałem do spisu browarów Friedricha.
Nie ma takiego w Głogowie co oznacza że najprawdopodobniej nie jest z żadnego browaru a jeśli piwna to najwyżej z jakiegoś składu piwa w tym mieście. Może też po jakimś innym napoju.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 18-11-2018, 17:54
Junior

Standardowy Porcelanka

Witam. Mam jeszcze taką porcelanke którą znalazłam podczas spaceru z pieskiem.
Oto ten napis:

VORSTADT BRAUEREI na środku tej porcelanki jest mały znaczek ( coś w tym kształcie ) ------*------ a na dole jest napis Glogau

Z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź w sprawie porcelanek.
Odpowiedz cytując
Stare 20-11-2018, 16:34
Fotka Użytkownika: Piwowar
Piwowar Piwowar is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Norymberga/Opole
Standardowy

Porcelanka pochodzi z browaru założonego w 1862 roku przez Friedricha Wilhelma Bertholda na przedmieściu zwanym Rüstervorstadt. Stąd nazwa Vorstadtbrauerei, czyli browar przedmiejski.

Poznaj
http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"
Odpowiedz cytując
Stare 08-12-2018, 14:08
Junior

Standardowy Porcelanka do identyfikacji.

Witam Mam porcelankę do identyfikacji. Na porcelance jest napis F G B. Wokół porcelanki jest taki jakby wianek lub laur z liści. Porcelanka została znaleziona podczas spaceru po lesie. Z góry dziękuję za identyfikacje porcelanki.
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2018, 18:57
Junior

Standardowy

Witam Mam porcelankę do identyfikacji. Na porcelance jest napis E.G B. Wokół porcelanki jest taki jakby wianek lub laur z liści. Porcelanka została znaleziona podczas spaceru po lesie. Z góry dziękuję za identyfikacje porcelanki.
Odpowiedz cytując
Stare 12-12-2018, 23:44
Kiev Kiev is offline
Junior

Miejscowość: Kijow
Standardowy

Witam. Mam porcelankę do identyfikacji. Proszę o pomoc. Może ktoś coś wie. Bardzo dziękuje.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Львов_700R_150818-1.jpg (38,7 KB, liczba wyświetleń: 53 )
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie